Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ακομα δεν εχω βρει κατι που να λειπει απο το ui του 4 στο 5. Τι να πω 🤷‍♂️

Folders και παραπάνω εικονίδια στην αρχικη οθόνη.....

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, vorlon είπε

Folders και παραπάνω εικονίδια στην αρκικη οθόνη.....

Δεν ειχα ποτε >10 games εγκατεστημενα, οποτε τα folders δεν μου χρησιμευσαν ποτε imo. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ειχα ποτε >10 games εγκατεστημενα, οποτε τα folders δεν μου χρησιμευσαν ποτε imo. 

Αμά έχεις 30+ games στον εξωτερικό δισκο ετσι όπως είναι τώρα στο 5 ειναι πρόβλημα. Ακόμα λείπει και ο media player γιατι προσωπικά το plex δεν μου αρέσει καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, privateer είπε

καλα σε σχεση με το series χ σε θεμα δυνατοτητων ειναι πολυ πισω. Στο θεμα εμφανισης ειναι υποκειμενικο. Αυτο που εκαναν αυτη την γενια ηταν να φτιαξουν ενα νεο skin και ξεκινησαν παλι απο το μηδεν σχεδον σε features. Αντε τωρα περιμενε μια γενια μεχρι να ξαναβαλουν features που υπηρχαν στην παλια. Για νεα ενας θεος ξερει ποτε θα δουμε VRR/ssd expansion κτλ.

Εχεις τηλεοραση που να υποστηριζει VRR και σου λειπει?

Γιατι το γραφεις σαν παραπονο που σε ενοχλει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

καλα σε σχεση με το series χ σε θεμα δυνατοτητων ειναι πολυ πισω. Στο θεμα εμφανισης ειναι υποκειμενικο. Αυτο που εκαναν αυτη την γενια ηταν να φτιαξουν ενα νεο skin και ξεκινησαν παλι απο το μηδεν σχεδον σε features. Αντε τωρα περιμενε μια γενια μεχρι να ξαναβαλουν features που υπηρχαν στην παλια. Για νεα ενας θεος ξερει ποτε θα δουμε VRR/ssd expansion κτλ.

Ειδικα αυτό που δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους και να βάλεις custom wallpaper είναι ότι πιο τραγικό έχω δει......

Γελάνε και οι Πέτρες με την σονυ.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@optimus prime αρχικα ξεκινας με την ερωτηση αν εχει ps5 οπου δεν εχει το vrr οποτε πως του λειπει, η tv ειναι το επομενο ερωτημα imo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alexcas777 είπε

Η προσφορά που τρέχει τώρα για την ετήσια συνδρομή ισχυει μόνο για νέους συνδρομητές??δεν με αφήνει να την πάρω γμτ

 

 

Οχι απαραιτητα για νεους, αλλα για οσους δεν εχουν συνδρομη. Βγαζει owned και σε εμενα 

https://www.eneba.com/psn-playstation-plus-card-365-days-gr-psn-key-greece

50 ευρω. Δοκιμασε αν δουλευει ο κωδικος AXEL (θα παει -2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εχεις τηλεοραση που να υποστηριζει VRR και σου λειπει?

Γιατι το γραφεις σαν παραπονο που σε ενοχλει..

έχω εγώ και η αλήθεια είναι πως είναι ενοχλητικό.
γενικά πολλά πράγματα η sony τα καθυστερεί, προφανώς για να τα κάνει καλύτερα από τους άλλους

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι σαν την Apple δλδ? τα εφαρμοζει 5 ετια κ μετα για να χει τη σωστη υλοποιηση κ να δείξει στον ανταγωνισμο πως γινεται? 

μια αποροια γτ εγω δεν εχω tv για vrr οποτε δε μου λειπει (οπως δεν μου ελειπαν τα 60 fps κ θεωρουσα υπερβολικους τους pcakides k  τωρα που τα δα στο σαλονι μου δε μπορω χωρις αυτα). αυτο δεν ειναι για 4κ 120 fps? κ το Play δεν εχει τετοια παιχνιδια ? η ειναι γενικα για ολα τα fps?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

έχω εγώ και η αλήθεια είναι πως είναι ενοχλητικό.
γενικά πολλά πράγματα η sony τα καθυστερεί, προφανώς για να τα κάνει καλύτερα από τους άλλους

 

Πιθανολογω πως εχει διαθεσει ολους της τους πορους στην παραγωγη και διαθεση της κονσολας, ωστε να καλυψει την υπερβολικα μεγαλη ζητηση, η οποια θα δημιουργουσε προβλημα σε οποιονδηποτε.

Απο εκει και περα, καποια πραγματα τα θεωρει δευτερευοντα και θα επιληφθεί οταν λυθει το βασικο προβλημα.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sndev είπε

κατι σαν την Apple δλδ? τα εφαρμοζει 5 ετια κ μετα για να χει τη σωστη υλοποιηση κ να δείξει στον ανταγωνισμο πως γινεται? 

μια αποροια γτ εγω δεν εχω tv για vrr οποτε δε μου λειπει (οπως δεν μου ελειπαν τα 60 fps κ θεωρουσα υπερβολικους τους pcakides k  τωρα που τα δα στο σαλονι μου δε μπορω χωρις αυτα). αυτο δεν ειναι για 4κ 120 fps? κ το Play δεν εχει τετοια παιχνιδια ? η ειναι γενικα για ολα τα fps?

 

2 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Πιθανολογω πως εχει διαθεσει ολους της τους πορους στην παραγωγη και διαθεση της κονσολας, ωστε να καλυψει την υπερβολικα μεγαλη ζητηση, η οποια θα δημιουργουσε προβλημα σε οποιονδηποτε.

Απο εκει και περα, καποια πραγματα τα θεωρει δευτερευοντα και θα επιληφθεί οταν λυθει το βασικο προβλημα.

Αν και ηδη η playstationάρα έχει τίτλους στα 120fps σε διάφορα genres, πχ COD, Fortnite, DMC, Nioh, Dirt, WRC κλπ
το VRR κάνει δουλειά όχι μόνο εκεί, αλλά κυριώτερα εξαφανίζει κάθε ατέλεια και πτώση framerate και από τα 60fps

Με δυο λόγια, οποιαδήποτε πτώση μέχρι και 48fps απλά εξαφανίζεται. Και αυτά στην τρέχουσα κατάσταση.
Θέλω να πιστεύω πως η sony θα φέρει ακόμα καλύτερα αποτελέσματα με τη δική της υλοποίηση!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα κρινοντας κ απο το παρελθον η sony ασχολειτε να λυσει-φτιαξει  κατι που θεωρεί προβλημα οταν αγγιζει τη πλειωνοτητα των χρηστων της. 

το βλεπω καπως ετσι

px δεν καιγομαι να φτιαξω το 2k αφου βαση στατιστικων η πλειωντοτητα παιζει 1080 /4κ σε tv κ οχι σε μονιτορ.

δε καιγομαι για σκληρο δίσκο εξτρα για την ωρα ας βολευτουν σιγα τα παιχνιδια που εχουμε για την ωρα κ αυτοι που εχουν τοοοσα κ τα γεμιζουν ειναι μικρο ποσοστο. ας δουνε το μεγεθος εγκαταστασης οτι ειναι μικροτερο συγκριτικα με το xbox να χουμε να λεμε οτι δεν ειναι κ τοσο απαρετητο εξτρα σκληρος "ακομα".

ποσοι εχουν tv 4k/120 αστο για μετα να το παρουσιασουμε κ σαν εξέλιξη.

Μη ξεχνατε οι εταιριες πλεον λογο του ονλινε ξερουν αναπασα στιγμη τι παιζουμε τι επιπεδο σε τι ρυθμίσεις κ που σπαταλαμε χρόνο 

προσωπικα δε μαρεσει αυτη η αντιμετοπιση γτ αν ειχα tv με vrr η μόνιτορ θα μουν απογοητευμενος οταν η αλλη πλευρα το υποστιριζει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

 

Αν και ηδη η playstationάρα έχει τίτλους στα 120fps σε διάφορα genres, πχ COD, Fortnite, DMC, Nioh, Dirt, WRC κλπ
το VRR κάνει δουλειά όχι μόνο εκεί, αλλά κυριώτερα εξαφανίζει κάθε ατέλεια και πτώση framerate και από τα 60fps

Με δυο λόγια, οποιαδήποτε πτώση μέχρι και 48fps απλά εξαφανίζεται. Και αυτά στην τρέχουσα κατάσταση.
Θέλω να πιστεύω πως η sony θα φέρει ακόμα καλύτερα αποτελέσματα με τη δική της υλοποίηση!

 

Καλα δεν μπορεις να πεις οτι εχει και πολλους τιτλους στα 120 frames σε σχεση με τους αλλους.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...