Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το vita βγήκε σε μια περίοδο που η σόνυ έπρεπε να στηρίξει τις home consoles της, σαν hw είναι απίθανο άλλωστε το έχει σχεδιάσει ο Cerny ;)

με το ίδιο account σίγουρα όχι

Αν δε κανω λαθος, μπαινει με το acc μου το βαζει να κατεβει και επειτα παιζει με το δικο του ενω το δικο μου ειναι δευτερευον στη κονσολα η κατι τετοιο.

Αν για καποιο λογο παμε να κανουμε ταυτοχρονα στο ιδιο account μας πεταει.

Επεξ/σία από Mitroglou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Αν δε κανω λαθος, μπαινει με το acc μου το βαζει να κατεβει και επειτα παιζει με το δικο του ενω το δικο μου ειναι δευτερευον στη κονσολα η κατι τετοιο.

κοίτα πριν κάνα 3μηνο έπεσαν κάτι ban σε άτομα που το πουλούσαν αυτό στο ebay.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

κοίτα πριν κάνα 3μηνο έπεσαν κάτι ban σε άτομα που το πουλούσαν αυτό στο ebay.....

Φανταζομαι θα κανουν και καποιον ελεγχο πριν το ban. Στην ιδια χωρα, πολη, περιοχη ειμαστε. Διαφορετικα τι σκατα gamesharing ειναι. 
 

Δε με καιει και αμαν. Αν φαει ban το account θα χασω απλα λιγους μηνες ps plus. Οτι παιχνιδι εχω το εχω παιξει και δε προκειται να το ξαναπαιξω. Αν θεωρουν οτι banαροντας το συγκεκριμενο account που το εχω τοσα χρονια στην ιδια κονσολα και πλεον στο ps5 και τους εχει αφησει τοσα λεφτα πρεπει να φαει ban ε τι να πω. Θα εχουν μεγαλα θεματα απο κοσμο που νοιαζεται και πιθανως δεν εχει κανει κατι παρατυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Φανταζομαι θα κανουν και καποιον ελεγχο πριν το ban. Στην ιδια χωρα, πολη, περιοχη ειμαστε. Διαφορετικα τι σκατα gamesharing ειναι. 
 

Δε με καιει και αμαν. Αν φαει ban το account θα χασω απλα λιγους μηνες ps plus. Οτι παιχνιδι εχω το εχω παιξει και δε προκειται να το ξαναπαιξω. Αν θεωρουν οτι banαροντας το συγκεκριμενο account που το εχω τοσα χρονια στην ιδια κονσολα και πλεον στο ps5 και τους εχει αφησει τοσα λεφτα πρεπει να φαει ban ε τι να πω. Θα εχουν μεγαλα θεματα απο κοσμο που νοιαζεται και πιθανως δεν εχει κανει κατι παρατυπο.

Το ζήτημα είναι ότι αν κάτσει η στραβή μετά δεν βγάζεις άκρη. Αξίζει; Εγώ δεν θα το έκανα πάντως.

 

14 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το vita βγήκε σε μια περίοδο που η σόνυ έπρεπε να στηρίξει τις home consoles της, σαν hw είναι απίθανο άλλωστε το έχει σχεδιάσει ο Cerny ;)

Το 11 που βγήκε ήδη είχε πάρει φόρα το PS3. Κάτι παπαριές του τύπου πάρε την δικιά μας κάρτα για 5πλάσια τιμή να μην έκαναν και θα πήγαινε πολύ καλύτερα. Αντίστοιχα και η MS δυο χρόνια μετά με το 1 που πήγε άκλαφτο.
Εξάλλου αν σκεφτείς μέγεθος Sony και Nintendo και δεις τα γυρίσματα της δεύτερης, λες τι σκατά πια μωρή Sony; Τόση αμπαλοσύνη;

Όσο για τον Cerny,  μην τα ξαναλέμε. Τυπάς που επιτρέπει σε κονσόλα (δηλαδή 5-7 χρόνια ζωής) να μπει LM, μάλλον είναι λίγο γτπ. Και για να μην τα ξαναγράφουμε, όχι δεν έχουν αρκετά δεδομένα για να βγάλουν συμπέρασμα για κάτι τέτοιο, εκτός και αν άρχισαν τα πειράματα το 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

Το ζήτημα είναι ότι αν κάτσει η στραβή μετά δεν βγάζεις άκρη. Αξίζει; Εγώ δεν θα το έκανα πάντως.

Ενα κουμπαρο τον εχω. Αξιζει. Δε συνηθιζω να ξαναπαιζω παιχνιδια οποτε δε θα χασω κατι. Ας κερδισει αυτος 2-3k που εχει μεσα σε παιχνιδια για οσο διαρκεσει και δεν εγινε και κατι αν γινει η στραβη.

Αν και επαναλαμβανω θεωρω ειμαι στα πλαισια του gamesharing. Το acc μου ειναι εδω και 5 χρονια σε ενα ps4 και απλα μπηκε τωρα και σε ενα ps5. Ποσο πιο νομοτυπα να γινει. Δηλαδη αν αυριο δωσω το ps5 στον μικρο και παρω εγω το ps6 δε θα μπορει να εχει προσβαση στη βιβλιοθηκη του πατερα του; Τραβηγμενο μου ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα με νοιαζει αν  banaroun το δικο μου ειναι κυριως ψυχολογικο νομιζω 100+ παιχνιδια με trophies απο Ps3 εποχη. παρολαυτα gamesharing κανω απο την αρχη του ps4 κ αν θυμαμαι σωστα τοτε μπορουσες να κανεις περισσοτερα απο 2 account share, ζω επικινδυνα. Τα ban πεσανε καθαρα στο collection sharing γτ οντως τα πουλουσαν. τωρα αν κανουν ελενχο απο τη sony πριν ριξουν ban δε το ξερω  αλλα πιστευω δε γίνετε 😂 ειναι οποιον παρει κ αμα παρει ο χαρος.

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ενα κουμπαρο τον εχω. Αξιζει. Δε συνηθιζω να ξαναπαιζω παιχνιδια οποτε δε θα χασω κατι. Ας κερδισει αυτος 2-3k που εχει μεσα σε παιχνιδια για οσο διαρκεσει και δεν εγινε και κατι αν γινει η στραβη.

Αν και επαναλαμβανω θεωρω ειμαι στα πλαισια του gamesharing. Το acc μου ειναι εδω και 5 χρονια σε ενα ps4 και απλα μπηκε τωρα και σε ενα ps5. Ποσο πιο νομοτυπα να γινει. Δηλαδη αν αυριο δωσω το ps5 στον μικρο και παρω εγω το ps6 δε θα μπορει να εχει προσβαση στη βιβλιοθηκη του πατερα του; Τραβηγμενο μου ακουγεται.

2-3k σε  games τα λες και πολλά λεφτά πάντως.

Και εδώ βλέπουμε φυσικά την χρησιμότητα του physical, που δεν μπορεί να στο μπανάρει κανένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, non-serviam είπε

2-3k σε  games τα λες και πολλά λεφτά πάντως.

Και εδώ βλέπουμε φυσικά την χρησιμότητα του physical, που δεν μπορεί να στο μπανάρει κανένας.

Δεκτο. Ποτε δε μπορεσα ομως να μπω στη διαδικασια πωλησης μεταχειρισμενου ακομη και στα λιγα physical που εχω. 
 

Αλλοι τα δωσαν σε gaming pc, αλλοι σε τηλεορασεις εγω εδω. Γενικα τα hobbies κοστιζουν. Μαγκια βεβαια οποιου εχει τη διαθεση και τη δυνατοτητα να το κανει με οικονομικοτερο τροπο.

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 

Θα προτιμουσα να διαβαζα νεα σχετικα με συνεργασια της Jade με Σειρηνακη παντως. Θα ηταν απο τα πρωτα exclusive κοινης παραδοχης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Εγω εδωσα το Ps4 μου στο κουμπαρο μου με το account μου μεσα και προφανως παιζει οτι εχω αγορασμενο, ps plus και collection. 

Απ οσο διαβασα δε θα πρεπε να εχω θεμα.

 

1 ώρα πριν, sndev είπε

game sharing γινεται, στο collection όμως το παιζεις για ban, βασικακ το sharing ειναι παρανομο θεωρητικα απλα δεν εχουν πεσει ban 

 

Ευχαριστω πολυ και τους δυο.Ισως να ειναι πιο απλο το θεμα αν παιζει καποιος με το προφιλ σου σε ενα ps4 αλλα παντα ρισκαρεις με ενα μπαν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 

Νέο studio λοιπόν, ενδιαφέρον.

Από την Jay Raymond με προϋπηρεσία στην ubisoft toronto και την ea motive studios:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jade_Raymond

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-03-16-playstation-invests-in-jade-raymonds-new-independent-studio-haven

https://blog.playstation.com/2021/03/16/introducing-haven-a-new-montreal-based-independent-studio/

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Daredevil είπε

αρκετά ενδιαφέρον!

 

Είχα το cronus max (προκάτοχος του zen) και σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρω και αυτό. 

Η ευκολία και η δυνατότητα να χρησιμοποιώ οποιονδήποτε μοχλό σε κονσόλα και pc γλυτώνει και λεφτά αλλά χρησιμοποιείς και τον μοχλό που θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...