Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα δεν είναι unplayable ούτε το daikatana (μέρες που είναι:p) απλώς είναι θέμα κόπου και ώρας που θες να διαθέσεις, για αυτό πχ εγω δεν παίζω souls style παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, dr_thodt είπε

Oποτε ειναι unplayable ή οχι? με μπερδεψες λιγακι...γιατι αμα ηταν unplayable δεν θα μπορουσες να το τελειωσεις ουτε στο normal ποσο μαλλον στο UN. Eπισης τι χανεις απο την εμπειρια αν μπορεις να τελειωσεις το παιχνιδι στη μεγαλυτερη δυσκολια? 

Unplayable δεν σημαίνει αυτό, είναι μια έκφραση που δηλώνει ότι για εμένα από τη στιγμή που υπάρχει και άλλος τρόπος χειρισμού το controller αποτελεί bottleneck όποτε κατά τη γνώμη μου πάντα μην το παίξετε έτσι.

Το αν μπορείς να τελειώσεις ένα παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με την εμπειρία που θα αποκομίσεις από αυτό κατά τη διάρκεια του. Η όλη φάση στο Doom είναι το fast paced gameplay και το move-look-shoot ιδιαίτερο gameplay που εχει. Για εμένα χάνεις από την εμπειρία αν παίξεις με controller και δεν είμαι ο μόνος που το λέει αν κανεις μια αναζήτησή.

Απο κει και πέρα ότι θέλει κάνει ο καθένας εγώ είπα τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

 Eπισης τι χανεις απο την εμπειρια αν μπορεις να τελειωσεις το παιχνιδι στη μεγαλυτερη δυσκολια? 

Το χρόνο του χάνει από τη στιγμή που σ έκανε quote.

Αν νιώσεις ότι σου θίγει κάποιος το xbox και με τιμονιέρα θα μας πείσεις ότι παίζεται μια χαρά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xavier είπε

αν ξεχνάω κάτι διορθώστε.


inXile Entertainment – 
Currently working: Wasteland 3 DLC (XO,PC,PS4)
Last game:Wasteland 3 (2020)- Metacritic 84

Τέτοιες ξερές πληροφορίες χρειαζόμαστε ως καταναλωτές ώστε να καταλαβαίνουμε τι αγοράζουμε και πότε πρέπει/συμφέρει να το αγοράσουμε.

Συγκεντρωτικό συγκριτικό πρέπει να γίνει ανάμεσα σε xbox και playstation.

Όπως και να'χει μοιάζουν να έχουν 1 χρόνο+ σχετικά νεκρό από κυκλοφορίες (και release cyberpunk σε κακή version αρχικά) και οι δύο κονσόλες. Πράγμα που θα πρέπει να γνωρίζουν οι καταναλωτές πριν τρέξουν να τις πάρουν. Απο'κει και πέρα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους.

 

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ADHD είπε

Unplayable δεν σημαίνει αυτό, είναι μια έκφραση που δηλώνει ότι για εμένα από τη στιγμή που υπάρχει και άλλος τρόπος χειρισμού το controller αποτελεί bottleneck όποτε κατά τη γνώμη μου πάντα μην το παίξετε έτσι.

Το αν μπορείς να τελειώσεις ένα παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με την εμπειρία που θα αποκομίσεις από αυτό κατά τη διάρκεια του. Η όλη φάση στο Doom είναι το fast paced gameplay και το move-look-shoot ιδιαίτερο gameplay που εχει. Για εμένα χάνεις από την εμπειρία αν παίξεις με controller και δεν είμαι ο μόνος που το λέει αν κανεις μια αναζήτησή.

Απο κει και πέρα ότι θέλει κάνει ο καθένας εγώ είπα τη γνώμη μου.

Ξερω πολυ καλα τι σημαινει το unplayable και σιγουρα δεν σημαινει οτι υπαρχει μεγαλυτερο ταβανι στο mastering των controls στο PC λογω kb/m το οποιο ειναι λογικο ουτε οτι χανεις απο την εμπεiρια αλλα ενταξει οπως λες γνωμες ειναι αυτες. Aπλα ετσι οπως το ειπες καποιος που ισως ηθελε να παιξει το παιχνιδι θα νομιζε οτι δεν θα παιζεται με το pad και αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Ας παιξει ο κοσμος αυτη τη παιχνιδαρα κ ας ειναι κ με τιμονιερα ρε αδερφε! :P :) 

edit: απο οτι φαινεται κ εγω εχασα το χρονο μου που σε εκανα quote αλλα εχω αλλεργια στις μπουρδες βλεπεις οποτε τη παταω κ εγω καμια φορα.

30 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Το χρόνο του χάνει από τη στιγμή που σ έκανε quote.

Αν νιώσεις ότι σου θίγει κάποιος το xbox και με τιμονιέρα θα μας πείσεις ότι παίζεται μια χαρά.

Το xbox που κολλαει? το παιχνιδι εχει βγει κ στο PS4 δεν το ηξερες? και μαλιστα ειναι και το τελευταιο DOOM που θα βγει σε PS συστηματα αν δεν το γνωριζες κ αυτο. Αδιαβαστο σε πιανω.

Επεξ/σία από dr_thodt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, VaggD είπε

Αυτό πήγα να ανεβάσω! Υπομονή τώρα να κυκλοφορήσει το βίντεο με το review. 

Η Sony ούτε mock up του PS5 δεν έχει στείλει! 

Πολυ φοβαμε οτι δεν το εχει στηλει γιατι κατι βρωμαει...φοβατε οτι το DF θα το βγαλει πολυ κατωτερο απο το xbox ελεο smart shift  και αηδιες και θα χαλασει τις πωλησεις...ασε που μπορει να ελεγαν οριακο με θερμοκρασιες θορυβους κτλπ..

Το οτι δεν το εχει παρει το digital foundry ειναι και ο λογος που δεν το εχω προπαραγγειλει....

Περιμενω να το δω εν δραση πρωτα..αν και με αυτα τα games που θα εχει τωρα δεν θα ζοριστει το μηχανημα για να δειξει τυχον κουσουρια

Ειναι η μονη φορα που δεν τους εχω καθολου εμπιστοσύνη διοτι τους παρακολουθω απο περυσι και ειναι ζαλισμενοι

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Το switch ναι, πιστεύω μια από τις καλύτερες engineered κονσόλες ever

Τους σχεδιαστες απο xbox και ps5 τους ζητησε λεει η Ferrari για το επομενο μοντελο της  γιατι επαθε πλακα..και λενε οτι τους εφτιαξαν αυτο..😂

13df2a3135397618a44cba4d227c7f40.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Cenjuro είπε

Έγραψα για μισό TF. 

Με το Dock.

heh... 😛

lol άσχετο αλλά έχει χαβαλέ!

Το μόνο σημείο της συνέντευξης που μπήκε στην προηγούμενη σελίδα που κάπως άξιζε. (Για όσους το ψήνουν να την δουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...