Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, dr_thodt είπε

Eγω ή εσυ παιζεις με τις λεξεις που αλλα λες κ αλλα εννοεις? τεσπα το DOOM Eternal παιζει φανταστικα με pad (ενας λογος που παιζει τοσο καλα ειναι οι πολλες επιλογες παραμετροποιησης στα control options παρομοιες με του Titanfall 2 και Master Chief Collection), οποιος εχει παιξει στο ζωη του 4-5 fps σε κονσολες δεν θα εχει κανενα θεμα με το παιχνιδι. Oλα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

Εσυ εκανες like post που ελεγε οτι χανεις το χρονο που με εκανες quote, μαλλον εννοουσες παλι κατι αλλο και παλι δεν το καταλαβα. Tελος το off-topic απο εμενα.

Τι να σου πω αποψη σου και αποψη μου, εχω παιξει αρκετα fps με gamepad και βρηκα το eternal απαλευτο για τους λογους που ανεφερα και δεν εχουν να κανουν με το control sceme, το halo που αναφερεις ειναι φτιαγμενο για gamepad.. Tωρα τι εκανα like ενα post και κουραφεξαλα δεν ξερω ποσον χρονων εισαι αλλα δεν εχω ορεξη για τέτοιες μπουρδες. 

Peace. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τι να σου πω αποψη σου και αποψη μου, εχω παιξει αρκετα fps με gamepad και βρηκα το eternal απαλευτο για τους λογους που ανεφερα και δεν εχουν να κανουν με το control sceme, το halo που αναφερεις ειναι φτιαγμενο για gamepad.. Tωρα τι εκανα like ενα post και κουραφεξαλα δεν ξερω ποσον χρονων εισαι αλλα δεν εχω ορεξη για τέτοιες μπουρδες. 

Peace. 😎

Για αυτό πήγες silver στο ow δε φταίγανε οι bad tiemates.😁

Βάλε ένα elite controller να δεις το φως το αληθινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

Μακαρι το support απο Ιαπωνια να συνεχισει δυναμικα. Mε Katamari Reroll, Yakuza: Like a Dragon, DQ11, Balan Wonderworld, R-Type Final 2, Tetris Effect και Nier Replicant να κυκλοφορουν τους επομενους 6 μηνες και κατι ψιλα στο Xbox μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι. :)

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Για αυτό πήγες silver στο ow δε φταίγανε οι bad tiemates.😁

Βάλε ένα elite controller να δεις το φως το αληθινό.

Παντα φταιει το παιχνιδι ή το pad ή το frame-rate ή το lag, ποτε δεν φταιμε εμεις. Kλασσικ. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Ποσο περίμενες να εχει external ssd/nvme με αυτη την ταχύτητα; Μπορεις παντα να βαλεις εναν της οκας με καπως χειροτερο performance. 

δεν παίρνει της οκάς και να θέλεις όμως, καταλαβαίνεις ότι τιμολογιακά είναι προβληματικό έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Daredevil είπε

δεν παίρνει της οκάς και να θέλεις όμως, καταλαβαίνεις ότι τιμολογιακά είναι προβληματικό έτσι?

Παίρνει αλλα πέφτει το περφόρμανς. Παιχνίδια που δεν είναι next gen παίζουν και με εξωτερικό.  Επίσης κάνε μια ψακτική nvme 1T και δες τι παίζει σε τιμες. Δεν είναι και πολύ παράλογο αυτό που ζητάνε

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Daredevil είπε

δεν παίρνει της οκάς και να θέλεις όμως, καταλαβαίνεις ότι τιμολογιακά είναι προβληματικό έτσι?

Αν δε σε πειράζει το performance, θα υποστηριζονται ολοι οι σκληροι απο οσο καταλαβαίνω. Δε σε περιοριζει μονο στο expansion slot. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμήστε με την τιμή του Expansion Slot! εννοειται για την τεχνολογία του είναι ακριβό αυτή την στιγμή. Όπως εννοείται οτι θα πέσει πολύ στα επόμενα δυο χρόνια. Δεν είναι ανάγκη να το αγοράσετε day one. Και αν διαβάσετε υποστηρίζονται και οι απλοί δίσκοι απλά για της νέας γενιάς παιχνίδια που είναι γραμμένα για Velocity θα τα αντιγράφει πρώτα στον εσωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Daredevil είπε

εντάξει XSS 299$  και 1ΤΒ SSD 220$, αρκετά πλέον ασύμφορο το S :(

Αν τα AAA games δεν ξεπερνάνε τα 50gb και τα indie τα 20gb δεν υπάρχει θέμα χωρητικότητας. Πρόσφατα έδειξαν ότι κάποιο παιχνίδι θα χρειάζεται περίπου 15-20gb περισσότερα στο X από ότι στο S λόγω των 4k assets. Εγώ αν έχω στην κονσόλα μου 2-3 AAA story driven, ένα forza, ένα Fifa, ένα τύπου apex και δύο τρία indie είμαι πολύ ευχαριστημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Ποσο περίμενες να εχει external ssd/nvme με αυτη την ταχύτητα; Μπορεις παντα να βαλεις εναν της οκας με καπως χειροτερο performance. 

Για την ακρίβεια σαν δίσκος δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, ένας middle range gen 3 nvme από χαρακτηριστικά είναι. Αυτό που πληρώνεις είναι το propiertary interface και την κολεγιά sony/seagate που κάνανε εφικτή αυτή την ευκολία, αντί να ανοιγοκλείνεις κονσόλα για να κουμπώνεις nvme κάθε φορά όπως θα γίνεται με το ps5. Βέβαια και εκεί δε γλιτώνεις τα παραπάνω έξοδα γιατί οι ps5 compatible nvme θα είναι top of the line gen4 και θα θέλουν νεφρό για αρχή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.7617ee88c6e4a66852078342e70f2c4f.png

Την Ubi θα πάρουν τελικά. Πρώτο exclusive στο gamepass το Trivision (Division 3)

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/24/new-microsoft-store-on-xbox/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_9.24.5

 

Επεξ/σία από Agent_Orange
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...