Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Για να γίνω λίγο party pooper, μην περιμένετε να δείτε την MS να αγοράζει την Sega. Η Zenimax πουλήθηκε γιατί είχε θέματα, από την άλλη η Sega πάει τραίνο με τα pachinko, δεν πρόκειται να πουληθεί. Και δεν βλέπω την MS ούτε να θέλει, αλλά ούτε να ξέρει πως να διαχειριστεί τα pachinko σε μια αγορά που την αντιπαθεί. Γνώμη μου.

Αυτό που θα δούμε είναι κάποιου είδους collaboration μεταξύ των δύο εταιρειών.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αυτό που θα δούμε είναι κάποιου είδους collaboration μεταξύ των δύο εταιρειών.

Αυτό το σεναριο είναι ιδανικό! Έχουν υποδομές στη sega να υποστηρίξουν συμφωνία για xcloud, οπότε ελπίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, VaggD είπε

Περίμενα ότι θα κοστίζει περισσότερο... Η τιμή θα μειωθεί με το πέρασμα του χρόνου. 

SEAGATE SSD 219$

Και δεν βάζω άλλα 80 $ να πάρω και ένα Series S ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για να γίνω λίγο party pooper, μην περιμένετε να δείτε την MS να αγοράζει την Sega. Η Zenimax πουλήθηκε γιατί είχε θέματα, από την άλλη η Sega πάει τραίνο με τα pachinko, δεν πρόκειται να πουληθεί. Και δεν βλέπω την MS ούτε να θέλει, αλλά ούτε να ξέρει πως να διαχειριστεί τα pachinko σε μια αγορά που την αντιπαθεί. Γνώμη μου.

Αυτό που θα δούμε είναι κάποιου είδους collaboration μεταξύ των δύο εταιρειών.

Tι σημασία έχει η σχέση τους; Το θέμα είναι αν η συνεργασία που τυχών προκύψει μεταξύ τους είναι αρκετή για να φέρει τα IP της Sega(και Atlus και Relic ) στο Xbox και δή στο Gamepass.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Malthador είπε

να αγοράζει την Sega

Καλά ναι, το "αγοράζει την Sega" είναι πολύ μονολιθικό και απίθανο. Μπορεί να πάρει το publishing για συγκεκριμένα games, exclusivity, να τα βάλει στο gamepass ή να εξαγοράσει συγκεκριμένα divisions της εταιρίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

ή να εξαγοράσει συγκεκριμένα divisions της εταιρίας

Μπά στην ανακοίνωση στο twitter είπαν οτι δεν θα υπάρξει κάτι τέτοιο, οπότε μάλλον για game pass colab πάει η φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Tι σημασία έχει η σχέση τους; Το θέμα είναι αν η συνεργασία που τυχών προκύψει μεταξύ τους είναι αρκετή για να φέρει τα IP της Sega(και Atlus και Relic ) στο Xbox και δή στο Gamepass.  

Οτι δεν είναι καλή ιδέα να πληρώσει για πράγματα που δεν θέλει/ δεν ξέρει/ δεν μπορεί να διαχειριστεί. Θα ανέβει το κόστος, και θα έχει και κακό PR όταν φανεί η κακή διαχείριση.

Από εκεί και πέρα, αν όλα τα άλλα είναι κανονισμένα, άνετα μπορούν να πάρουν τα video games + το logo, και να αφήσουν licence του logo κλπ για τα arcades + τα πάντα όλα στη Sammy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Και δεν βάζω άλλα 80 $ να πάρω και ένα Series S ? 

Εγώ πάντως προτείνω να μην βιαστεί κανένας να το πάρει πιστεύω κάποιος θα βγάλει θήκη πατέντα για να βάζουμε όποιον ssd θέλουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Εγώ πάντως προτείνω να μην βιαστεί κανένας να το πάρει πιστεύω κάποιος θα βγάλει θήκη πατέντα για να βάζουμε όποιον ssd θέλουμε

ακομα και αυτο να γινει δεν θα πιασει τις ταχυτητες του μανισιου . Και δεν ξερω και τι γινεται σε περιπτωση εγγυησης μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Justrelax είπε

Εγώ πάντως προτείνω να μην βιαστεί κανένας να το πάρει πιστεύω κάποιος θα βγάλει θήκη πατέντα για να βάζουμε όποιον ssd θέλουμε

Νομίζω έχει legit usb ports να βάλεις SSD . Αλλα οι NVME 1T ειναι εξίσου πανάκριβοι + αυτός ο σκληρός θα ειναι ακριβώς  ιδιος με αυτόν που έχει μέσα με συγκεκριμένο controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...