Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, lak10 είπε

Υπάρχει πουθενά το νέο charge and play για προ παραγγελία;

το έχω βρει στο γερμανικό Amazon 

https://www.amazon.de/Microsoft-Xbox-Series-X-1TB/dp/B08FCXLB8Z/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=xbox%2Bseries%2Bx&qid=1600941898&sr=8-1&th=1

 

Αλλά να ξέρεις Ελλάδα δεν μπορούν να στο στείλουν λόγο ότι είναι μπαταρία και απαγορεύεται με αεροπλάνο . Και Aramex να έχεις και να πάει στην Γερμανική διεύθυνση μετά από εκεί  δεν θα στο στείλουν Ελλάδα θα έχεις θέμα .

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, ADHD είπε

Ok μην παιζουμε με τις λεξεις καταλαβες νομιζω τι θελω να πω, αντιστοιχα τα Dark Souls ειναι φτιαγμενα για τη λογικη του gamepad αν πω το ιδιο για αυτο σε στυλ "παιδια μια συμβουλη το dark souls ειναι unplayable με keyboard/mouse βαλτε gamepad" δεν σημαινει οτι ειναι στην κυριολεξια unplayable και κανεις δεν μπορει να το τερματισει ετσι, σημαινει απλα οτι εχει φτιαχτει με γνωμονα το gamepad το οποιο για την πλειοψηφια αποτελει τη βελτιστη εμπειρια χρησης. Πιθανοτατα και εκει θα βρεθουν ατομα να πουν εγω το επαιξα με kb/mouse, ειναι καλυτερο ετσι κλπ κλπ.

Τα φορουμ ειναι για να ανταλλασουμε αποψεις, εγω εχω παιξει και με τους 2 τροπους και ειπα τη γνωμη μου απο κει και περα σεβαστη και η δικη σου και οποιαδηποτε αλλη. Τωρα αν εχασες το χρονο σου τι να σου πω δεν φταιω εγω ειναι δικο σου θεμα σε τι post θα μπεις στη διαδικασια να απαντησεις.

Eγω ή εσυ παιζεις με τις λεξεις που αλλα λες κ αλλα εννοεις? τεσπα το DOOM Eternal παιζει φανταστικα με pad (ενας λογος που παιζει τοσο καλα ειναι οι πολλες επιλογες παραμετροποιησης στα control options παρομοιες με του Titanfall 2 και Master Chief Collection), οποιος εχει παιξει στο ζωη του 4-5 fps σε κονσολες δεν θα εχει κανενα θεμα με το παιχνιδι. Oλα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

Εσυ εκανες like post που ελεγε οτι χανεις το χρονο που με εκανες quote, μαλλον εννοουσες παλι κατι αλλο και παλι δεν το καταλαβα. Tελος το off-topic απο εμενα.

Πισω στο θεμα το σεναριο εξαγορας της Sega απο την MS ακουγεται εδω κ 20 χρονια σχεδον αλλα παντα καταληγει να μην γινεται τιποτα οποτε το πιο πιθανο σεναριο ειναι να υπαρξει καποια συνεργασια μεταξυ των 2 εταιριων για να ερθουν καποια παιχνιδια στη κονσολα και πιθανοτατα και στο game pass (Persona 4/5 π.χ.) τα οποια θα ειναι εξαιρετικα νεα. Οσο το δυνατον περισσοτερα παιχνιδια απο Ιαπωνια ερχονται στο Χbox τοσο το καλυτερο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dr_thodt said:

Πως ηρθαν ολα τουμπα ε? :D

Μιλώντας πάντα για τα 1st party γιατί σε 3rd party έχεις εταιρίες  όπως η CD red project που θα προσφέρει δωρεάν το upgrade του Cyberpunk στις next gen κονσόλες αλλά και εταιρίες όπως η Activision που θα απαιτεί ένα αντίτιμο για το upgrade του call of duty cold war ανεξαρτήτως κονσόλας στην περίπτωση που κάποιος πήρε την έκδοση για τις current gen consoles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, dr_thodt είπε

Πως ηρθαν ολα τουμπα ε? :D

ο Άλλος ο μασκαράς βάζει το meme του Leonardo Di Caprio Από το Django Unchained και μου έπεσε η μουστάρδα στο πληκτρολόγιο από την μπαγκέτα που έφαγα. :lol:

 

 

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, KilliK είπε

το βλεπω τωρα για πρωτη φορα. 3 μεσηλικες Ιαπωνες να μιλανε για videogames. ολιγον cringey.

σίγουρα θα δούμε πολλά jrpg. Δλδ ακόμα και το πρώτο game της παρουσιάσης το Vazawa δείχνει πανέμορφο. Το θέμα είναι πόσα από αυτά τα game θα έρθουν και προς τα εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

σίγουρα θα δούμε πολλά jrpg. Δλδ ακόμα και το πρώτο game της παρουσιάσης το Vazawa δείχνει πανέμορφο. Το θέμα είναι πόσα από αυτά τα game θα έρθουν και προς τα εδώ. 

επειδη ελειπα οταν ανοιξα ελεγε κατι για MGS και FF ? Τι ελεγε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν μιλαν οι γιαπωνεζοι και δεν καταλαβαινουμε τιποτα !

φφφφφ πολυ βαρος στα γιαπωνεζακια και εχει ηδη καταντησει βαρετο 

ανυπομωνω για RE8 ......!!!!!!!!!!!!

R-TYPE ???????????????? 😮

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...