Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, VaggD said:

Για το PS5 πρέπει να περιμένουμε, γιατί το σύστημα ψύξης ήταν για 8 tf και τώρα πρέπει να κάνει δουλειά για ~10. Βέβαια τίποτα από αυτά δεν δικαιολογεί το μέγεθος του. 

Έχουμε κάτι επίσημο για αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, VaggD είπε

Για το PS5 πρέπει να περιμένουμε, γιατί το σύστημα ψύξης ήταν για 8 tf και τώρα πρέπει να κάνει δουλειά για ~10. Βέβαια τίποτα από αυτά δεν δικαιολογεί το μέγεθος του. 

Ρε σταματηστε να παραπληροφορειτε τον κοσμο με fake news

Γελανε και τα τσιμεντα με αυτα που διαβαζουμε

25 λεπτά πριν, NickTG είπε

Έχουμε κάτι επίσημο για αυτό? 

Του το ειπε ο τακης (που εχει ενα κολλητο μεσα απο την σονυ)που αυτος εχει μια γκομενα ιαπωνεζα .Λολ

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Ρε σταματηστε να παραπληροφορειτε τον κοσμο με fake news

Γελανε και τα τσιμεντα με αυτα που διαβαζουμε

Καλα τα λες μαν, μιλουν χωρις αποδειξεις. Τωρα που η Σονυ και ΜΣ εδωσαν τις κονσολες τους στο DF, θα ξερουμε με σιγουρια ακριβως τι παιζει χωρις να λογαριαζουμε κασσανδρες και φανμπουζ.

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Καλα τα λες μαν, μιλουν χωρις αποδειξεις. Τωρα που η Σονυ και ΜΣ εδωσαν τις κονσολες τους στο DF, θα ξερουμε με σιγουρια ακριβως τι παιζει χωρις να λογαριαζουμε κασσανδρες και φανμπουζ.

Ετσι ακριβως

Αυτος ο ποδοσφαιρικος φανμποισμος φιλε μου εχει αρχισει να κουραζει αρκετα

Αντι να καταλαβουν καποιοι οτι μιλαμε για 2 πολυ δυνατα μηχανηματα(πραγματικα next gen απο θεμα ιπποδυναμης over the hood)   που   καποιοι θα εχουν στην κατοχη τους,εναμιση μηνα απο τωρα

Παμε και ανεβαζουμε οτι σαβουρα υπαρχει στο καλαθι του διαδικτυου, για να πικαρουμε και καλα την αγορα του αλλου.Διοτι δεν επελεξε π.χ  την κονσολα που επελεξα εγω.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Παμε και ανεβαζουμε οτι σαβουρα υπαρχει στο καλαθι του διαδικτυου, για να πικαρουμε και καλα την αγορα του αλλου.Διοτι δεν επελεξε π.χ  την κονσολα που επελεξα εγω.

Το έχουμε ξεπεράσει αυτό το θέμα ...
Παραγγείλαμε και τις δύο 🤪

Επεξ/σία από NewGascp
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλύτερο Φυσικά αν μπορεί κάποιος να πάρει και τις 2.

 Η "Μία"είναι πάντος αυτή που δεν έχει αποκαλύψει ακόμη,τι ακριβώς έχει στο εσωτερικό της ως hardware,αλλά ναι όπου νάναι θα τις ξεκοκκαλίσουν στο DF τα παλικάρια και θα πάει κάθε κατεργάρης στόν πάγκο του.  🧐

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Τωρα που η Σονυ και ΜΣ εδωσαν τις κονσολες τους στο DF

Έδωσε η Sony το PS5 στο DF? Όχι.. και αυτός είναι ο κυριότερος λόγος ανησυχίας για το hw του PS5

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, NewGascp είπε

Το έχουμε ξεπεράσει αυτό το θέμα ...
Παραγγείλαμε και τις δύο 🤪

Αυτο το λες η απολυτη ισσοροπια( μεταξυ φωτεινης,και σκοτεινης δυναμης)

Λες και εισαι ο εκλεκτος των jedi ενα πραγμα.

1 λεπτό πριν, EuphangeL είπε

Έδωσε η Sony το PS5 στο DF? Όχι.. και αυτός είναι ο κυριότερος λόγος ανησυχίας για το hw του PS5

Θα το δωσει και εκει(θελει δεν θελει)αλλα το ειχα γραψει και ποιο πριν αυτο (αρχες οκτωβριου θα το εχουν στα χερια τους πρωτα οι ιαπωνεζοι γιουτουμπερς την κονσολα)Υπομονη και κατι θα μαθουμε και απο εκει.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, VaggD είπε

Θα βγει αυτό το παιχνίδι και κάποιοι τρελοί θα βγάλουν σαν mod το Star Citizen και επιτέλους οι backers του παιχνιδιού θα μπορέσουν να το παίξουν χωρίς να κολλάει 8 χρόνια μετά. Ασε που θα έχει και κάτι να κάνεις. Φανταστείτε να βάζουν για πλάκα spaceships που κάνουν 2000 δολάρια. 😁

Επεξ/σία από psof
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, VaggD είπε

Τα λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου και αποτελεί προσωπική άποψη. Τέτοια γκουμουτσα που είναι το PS5 θα είναι τραγικό να έχει σοβαρά θέματα ψύξης. Λογικά η Σόνυ όταν αναγκαστικέ να να κάνει το oc κάτι θα σκάνε και για την ψύξη. 

Μα η όλη ιδέα του smartshift είναι ότι μοιράζει το ίδιο θερμικό budget με πολλούς τρόπους.

Σε κάθε περίπτωση, λίγη υπομονή και θα μάθουμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι και εγώ παραγγελία για το X και επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με επέκταση εγγύησης, έχει κάποιος εμπειρία στην πράξη πως το χειρίστηκαν το θέμα γιατι εχω διαβάσει πολλά αν το επισκευάσανε, τι έγινε στο ενδιάμεσο κτλ.. 

Επίσης από σήμερα στο xbox store ανοίξανε οι προπαραγγελίες για το the Medium.

image.png.312321902f441d518feeb5bde7e5eeb4.png

 Μόλις 50 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και σε σένα πράγματι φαίνεται καλή τιμή για νέο τίτλο,μου κίνησε το ενδιαφέρων και φαίνεται αρκετά πρωτότυπο.

Σχετικά με το Hardware του Xbox, επειδή είναι η ίδια ομάδα που είχε ασχοληθεί με το προηγούμενο (το One S και Χ) και που είχε φοβερή ποιότητα κατασκευής αθόρυβα κλπ και σύμφωνα με τα όσα έχουν πει για τις δοκιμές σε extreme Θερμοκρασίες κλπ δεν τους φοβάμαι και το βλέπω αρκετά απίθανο να υπάρξει κάποιο θέμα, εαν υπάρξει κάποιο ελλάτωμα θα φανεί τον πρώτο καιρό οπότε έτσι και αλλιώς υπάρχει εγγύηση 2 χρόνια και σε καλύπτει,γενικώς σου δίνει μια επιπλέον σιγουριά αλλά για μένα εκτός αν πρόκειται για ηλεκτρική/λευκή συσκευή δεν βλέπω τον λόγο να δίνεις 70άρια για εγγύηση περισσότερο ψυχολογικό το βλέπω το θέμα του στύλ νάχεις το κεφάλι σου ήσυχο. 🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, spartan29gr said:

Ετσι ακριβως

Αυτος ο ποδοσφαιρικος φανμποισμος φιλε μου εχει αρχισει να κουραζει αρκετα

Αντι να καταλαβουν καποιοι οτι μιλαμε για 2 πολυ δυνατα μηχανηματα(πραγματικα next gen απο θεμα ιπποδυναμης over the hood)   που   καποιοι θα εχουν στην κατοχη τους,εναμιση μηνα απο τωρα

Παμε και ανεβαζουμε οτι σαβουρα υπαρχει στο καλαθι του διαδικτυου, για να πικαρουμε και καλα την αγορα του αλλου.Διοτι δεν επελεξε π.χ  την κονσολα που επελεξα εγω.

Σωστός, ότι δεν γουστάρεις να σου κάνουν οι άλλοι μην το κάνεις ούτε εσύ στους άλλους. Το θέμα δεν πρέπει να ξεφεύγει από την ουσία, που είναι το hardware και Software των νέων κονσόλων Xbox Series S/X. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Καλησπέρα και σε σένα πράγματι φαίνεται καλή τιμή για νέο τίτλο,μου κίνησε το ενδιαφέρων και φαίνεται αρκετά πρωτότυπο.

 

Ευχαριστώ πολύ! Έχω one - x ήδη που θα μάλλον θα το δώσω σε κανένα ανιψάκι ή θα το πάω υπνοδωμάτιο αντί να το πάω αγγελία γιατί είναι σε άριστη κατάσταση.

Περισσότερο ρώτησα και εντυπωσιάστηκα από την τιμή του τίτλου γιατί και next gen είναι και exclusive και διαβάζω αυτά για την αύξηση τιμής στα παιχνίδια και ολίγον τι απογοητεύτηκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...