Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Για μια συσκευή που κοστίζει 300(S) ή 500(X) και τιμή δεν προέκυπτε να πέσει για τα επόμενα 2-3 χρονάκια, τα 30E για 2 επιπλέον χρόνια είναι λογικό πόσο.

Εμένα αυτο που θα με προβληματίζει ειναι αν η εγγύηση είναι 2 χρονιά κατασκευαστής και +2  το χ καταστήματα, ή αν το καταστήματα αναλαμβάνει και τα 4 χρόνια με δικό του service, ακόμα και refurbished κονσόλες.

Also...
https://twitter.com/PostUp_bbb/status/1310494237356683264?s=20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, Brazhlias said:

Ποσες ειναι οι πιθανοτητες να πεσεις πανω σε diablo; Στην προκειμενη βεβαια, μιλαμε για την υποχρεωτικη ασφαλιση αυτοκινητου, οποτε δεν μπορεις να τα γλιτωσεις ετσι κι αλλιως.

Εννοειται, ο καθενας κρινει κατα ποσο του ειναι χρησιμο, δεν νουθετω κανεναν. Αν καποιος θελει να εχει το κεφαλι του ησυχο βαζει εγγυηση και δεν τον νοιαζει τιποτα. Εγω απλα λεω, πως ειναι ετσι υπολογισμενα απο τις εταιρειες ωστε να βγαζουν κερδος. Οποτε αυτο το κερδος απο καπου προκυπτει, απο αυτον που βαζει την εγγυηση.

υ.γ. Παντως πολλα δινεις μου φαινεται. Εγω 225,00 το χρονο μαζι με οδικη, θραυση, πυργαγια, κλοπη. 

υ.γ.2 Τι το μελετησαμε τωρα, λες να γυρισω απο τη δουλεια και να μου εχουν "φαει" καμια οθονη; :P :P 

Αν δεν πέσω πάνω στη Diablo του μπορεί να το στριψω από την άλλη και να πέσω πάνω στο GTR του. 

Αλλιώς μπορεί να μου φύγει πηγαίνοντας στο φαρμακείο της γειτονιάς και να πέσω πάνω στην SL 55 AMG που έχει. :P

Η αλήθεια είναι πως για κονσόλα ούτε εγώ θα έβαζα έξτρα αφού θεωρώ πως αν είναι να χαλάσει θα το πάθει μέσα στην κανονική εγγύηση. 

Σχετικά με την ασφάλεια έχει μέσα τα πάντα εκτός από ίδιες ζημιές. Σε εθνική για παράδειγμα τώρα που κοίταξα το ίδιο πακέτο πάει 363€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πιο ισορροπημενο υπάρχει αυτη τη στιγμή για τον καταναλωτή πιο value for money από το gamepass? το Poll ειναι σαφέστατο. Πιο ενδιαφέρον θα ηταν για μενα ενα poll του στυλ εντελή τι θα αγορασετε πρώτη κονσόλα? δε σημαίνει οτι αγοράζουμε πάντα αυτό που είναι ότι είναι καλο στη τσέπη μας αλλά αυτό που μας ικανοποιεί 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα xbox, απο το One και μετά είναι overengineered όποτε εγώ δεν τα φοβάμαι για βλάβες. Τώρα αν πέσει κάποιος σε ελαττωματικό θα έχει προβλήματα από την αρχή.

Εγώ δεν είχα ποτέ αλλά π.χ. ένας φίλος με one S είχε από την αρχή πρόβλημα με τον ανεμιστήρα που έβρισκε κάπου και έκανε θόρυβο, το έστειλε MS και όλα οκ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι κάτοχος ενός πσ με ryzen και μια 580 η 1070. Που πιάνει τέλος πάντων εύκολα το fhd 60fr (σε κάποια ιντι πάει καί 2κ) και επίσης σε high γραφικά κτλ. Και ενεργοποιημενο τό gamepass για pc. Έχω κάποιο ουσιαστικό κίνητρο να πάω σε series s?

Τα ίδια παιχνίδια και η ίδια υπηρεσία δεν είναι? 

 

Υγ(Σε seores x OK είναι αναβάθμιση σε καθαρό 4κ.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διαφορές στο line-up, δεν είναι όλα και σε πισί και σε κονσόλα. Επίσης, υπάρχουν αρκετά που δεν είναι crossplay, εκεί μετράει που παίζουν οι φίλοι σου. 

 

Αλλιώς, ευκολία χρήσης από καναπέ και "εξασφάλιση" ότι το HW θα είναι relevant για 7-8 χρόνια. Αυτό όμως δε σε ενδιαφέρει άμα το πισί το έχεις ήδη. Το σκέφτεσαι όταν είσαι στα πρόθυρα αναβάθμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι κάτοχος ενός πσ με ryzen και μια 580 η 1070. Που πιάνει τέλος πάντων εύκολα το fhd 60fr (σε κάποια ιντι πάει καί 2κ) και επίσης σε high γραφικά κτλ. Και ενεργοποιημενο τό gamepass για pc. Έχω κάποιο ουσιαστικό κίνητρο να πάω σε series s?

Τα ίδια παιχνίδια και η ίδια υπηρεσία δεν είναι? 

Υγ(Σε seores x OK είναι αναβάθμιση σε καθαρό 4κ.) 

Το ερώτημα είναι αν θες να πας σε κονσόλα ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Το ερώτημα είναι αν θες να πας σε κονσόλα ή όχι.

Αυτο που λεει εδω.αν σε ενδιαφερει να ξαπλωσεις καναπε και να παιξεις τα παιχνιδια του pass στην tv πας σε xbox.

Εγω που δεν μπορω να αποχωριστω τα razer πληκτρολογια ποντικια μου και το 144hz 2k monitor οσο και να το γουσταρω το box  ,που το γουσταρω πολυ μου ειναι ανωφελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προλαβα στο τελος. Booting σε 2-3 δευτερολεπτα, απο shut down. Ε ρε τι εχουν να δουν τα ματια μας! Η χαρα του τυπου ειναι εκδηλη (ακομη και πληρωμενος να ειναι).

 

More importantly, this thing is quiet. It’s almost inaudible when it's idle, and in Red Dead Redemption 2, for instance, it’s still pretty quiet – much more so than the Xbox One X, which gets noticeably louder under full GPU load. We’ll see how its acoustics are when I’ve got new games to put all 12 teraflops to use... It also boots up from an always-on state almost instantly, and obviously faster than Xbox One X. Cold boot, too, is also a lot quicker than the One X, taking about 10-12 seconds compared to almost a minute for the One X. (συμπληρωματικο κειμενο απο IGN).

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, KilliK είπε

μονο τα in-house παιχνιδια της MS θαναι σιγουρα διαθεσιμα day 1 στο pass. για τα 3rd party, αναλογως τι συμφωνιες εχουν κανει.

παντως εδω λεει οτι θαναι day1 και στο xbox game pass:

https://www.xbox.com/en-US/games/the-medium

Μια ερωτηση ρε παιδια,τα  first party της microsoft  μενουν για παντα στο gamepass?π.χ forza horizon 4 gears 5? η φευγουν και αυτα οπως και τα thirf party?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...