Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, lepaterious είπε

Ετσι όπως πρέπει να γίνει ώστε να έχουμε ανταγωνισμό και πτώση τιμών 💰

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Μουσουδι ο Ronald παντως. Λες και το εχει σκασει απο την Ενατη Πυλη του Πολανσκι ειναι ο φουστης.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostiger είπε

Μουσουδι ο Ronald παντως. Λες και το εχει σκασει απο την Ενατη Πυλη του Πολανσκι ειναι ο φουστης.

Ναι είναι τρελό τυπάκι, τον πάω γιατί και εγώ μεχρι πρόσφατα ειχα περίπου ίδιο μούσι σε μήκος.

8 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Ετσι όπως πρέπει να γίνει ώστε να έχουμε ανταγωνισμό και πτώση τιμών 💰

Σίγουρα και παίζει να δούμε πολύ γρήγορα μεγάλα μεγέθη (8tb πχ) σε λογικές τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lepaterious είπε

Ναι είναι τρελό τυπάκι, τον πάω γιατί και εγώ μεχρι πρόσφατα ειχα περίπου ίδιο μούσι σε μήκος.

Σίγουρα και παίζει να δούμε πολύ γρήγορα μεγάλα μεγέθη (8tb πχ) σε λογικές τιμές..

Και με 4 σε λογική τιμή είμαι κομπλέ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lepaterious είπε

Καλή είδηση αλλά θα πωλούν σε μειωμένες τιμές όταν η επίσημη τιμή της ms είναι στα 220 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας games που υποστηρίζουν Dolby Vision πέτυχα τα παρακάτω άρθρα.

 

Xbox Series X, S first consoles with Dolby Vision + Atmos gaming support

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1599723044#:~:text=First Dolby Vision games in 2021&text=Dolby confirmed that titles like,also support Atmos for gaming.

 

Xbox Series X has a killer new feature that PS5 can't match.

https://www.tomsguide.com/news/xbox-series-x-has-a-killer-new-feature-that-ps5-cant-match

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ELMastas είπε

Ετσι όπως πρέπει να γίνει ώστε να έχουμε ανταγωνισμό και πτώση τιμών 💰

Ελπίζω και εγώ σε ανταγωνισμό όσο ποιο γρήγορα η έστω από τον καινούργιο χρόνο ώστε να μην μας πιάσει  και το κωλαρακι η Microsoft για 1ΤΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pοτέ δεν μου άρεσαν οι κονσόλες και ήμουν φαν του pc. Πλέον δεν έχω pc και έχω 3 business laptops τα οποία καλύπτουν άλλες ανάγκες και δε κάνουν για gaming. Κάπου μέσα μου είπα ¨δε ξαναπερνάω άλλο lockdown χωρίς gaming" και κάπως έτσι προέκυψε το θέμα τι αγοράζω pc ή xbox .

Κατέληξα στο δεύτερο κυρίως για λόγους κόστους εφόσον ένα δυνατό gaming pc δε κάνει 500€ και δεν έχω ανάγκη για άλλο υπολογιστικό σύστημα. Xbox επέλεξα κυρίως για το game pass εφόσον είμαι περιστασιακός gamer και θέλω να περνάω την ώρα μου, θέλω ποικιλία γιατί βαριέμαι πανεύκολα και δεν είμαι μόνος στο σπίτι οπότε η ποικιλία θα βολέψει. 

Το θέμα ειναι λοιπόν series s ή series x? να προσθέσω ότι έχω μία sony 55" A1 oled. 

Ας πούμε ότι τα 200€ της διαφοράς δεν είναι τόσο θέμα αλλά εάν, με σωστά κριτήρια στη περίπτωση μου, ειναι πλεονασμος και με αυτά τα χρήματα θα μπορέσω να κάνω καλύτερη αγορά πχ δευτερο χειριστήριο κλπ.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...