Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, red1 είπε



Ερώτηση τώρα : θα μπεί τίποτα άλλο αυτές τις μέρες στις προσφορές ή αυτά είναι ? Θέλω να πάρω Ninja Gaiden 3 : RE και Asuras's Wrath αλλά τόσους μήνες τώρα, δεν τα πέτυχα με σκόντο.

Εδω ειναι οτι προβλεπεται αρχικα οπως ειπωθηκε. Εαν κοιταξεις τα ποσοστα εκπτωσης ειναι ιδια στην ζωνη Ευρωπης.

https://majornelson.com/2020/11/16/this-weeks-deals-with-gold-and-spotlight-sale-188/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, GaGaS_Thess said:

αυτο σκεφτηκα .... και αν δεν μου αρεσει που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ γιατι εχω λιωσει στο κανονικο το καιρο εκεινο ( μην λεμε χρονιες δεν χρειαζεται ) πεταξα 10 € 

Πες μας, παππού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που λετε ποσταρω εδω γιατι οι γείτονες θα πεσουν να με φανε και ειναι και νευρικοί. 

Παρελαβα αισιως χθες το ps5 που ειχα προπαραγγειλει day one και πραγματικά δεν μου βγαινει η παραμικρη διαθεση να το ανοίξω. Το παρελαβα καθαρα λογω fomo και βλέποντας τον χαμο που γίνεται λεω παρτο και βλέπεις. 

Βλεποντας το διπλα σε αυτο το minimal tower of power πραγματικά δε μπορω να βρω ενα redeeming point που να δικαιολογεί το να ειναι ever ανοιχτο το ps5 αντι του SeX. Απόλυτα αθορυβο, μικρο, όμορφο και με ενα απειρο collection παιχνιδιων ειτε απο το live τοσα χρονια ειτε απο το gamepass. 

Σκεφτομαι αντιστοιχα τον τεραστιο και ασύμμετρο ογκο του ps5, τα 20 (top) games που εχω ηδη παιξει στο psplus collection και οκ μια μεγαλη συλλογη απο τα plus games τοσα χρονια(dated οπως και του live) και δεν... 

Αν θεωρήσεις το performance πανω κατω ιδιο (με καποια σκαμπανεβασματα εδω και εκει) ο μονος λογος που μπορω να φανταστω οτι γινεται αυτη η σφαγη (το thread με τις παραλαβες παει αρρωστημένα γρηγορα) για το ps5 ειναι η συνήθεια και οι friend lists.. Δεν ειμαι σιγουρος που θελω να καταληξω με αυτο (σιγουρα οχι σε cringy vs) αλλα καπου ηθελα να το πω.

Μαλλον στο να τονισω στο ποσο (υποκειμενικά) καλυτερο μου φαινεται το SeX, all things considered και ποσο καλη επιλογη ηταν. Καταλαβαίνω προφανως τις προτιμήσεις και τα γουστα του καθενος αλλα απο οπου και να κοιτάξω νομιζω οτι το SeX ηταν η σωστη επιλογη αυτη τη χρονικη στιγμη. Σε ενα χρονο απο τωρα ισως αλλαξουν πολυ τα πράγματα. Ποιος ξερει. Αυτα. Τελος rant. Μη βαρατε. 

IMG_20201120_205936.jpg

  • Like 8
  • Thanks 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, shodan είπε

Παίζει κανένα απευθείας λινκ για Dolby Atmos for headphones και DTS Headphone X καθώς στην αναζήτηση δεν τα βρίσκω; Ευχαριστώ. 

Εγω πηρα απο ενα ebay link μερικες σελιδες πισω σε ποστ του Malthador νομιζω. Δεν ειναι πολυ πισω. Καμια 10-20 pages το πολυ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Που λετε ποσταρω εδω γιατι οι γείτονες θα πεσουν να με φανε και ειναι και νευρικοί. 

Παρελαβα αισιως χθες το ps5 που ειχα προπαραγγειλει day one και πραγματικά δεν μου βγαινει η παραμικρη διαθεση να το ανοίξω. Το παρελαβα καθαρα λογω fomo και βλέποντας τον χαμο που γίνεται λεω παρτο και βλέπεις. 

Βλεποντας το διπλα σε αυτο το minimal tower of power πραγματικά δε μπορω να βρω ενα redeeming point που να δικαιολογεί το να ειναι ever ανοιχτο το ps5 αντι του SeX. Απόλυτα αθορυβο, μικρο, όμορφο και με ενα απειρο collection παιχνιδιων ειτε απο το live τοσα χρονια ειτε απο το gamepass. 

Σκεφτομαι αντιστοιχα τον τεραστιο και ασύμμετρο ογκο του ps5, τα 20 (top) games που εχω ηδη παιξει στο psplus collection και οκ μια μεγαλη συλλογη απο τα plus games τοσα χρονια(dated οπως και του live) και δεν... 

Αν θεωρήσεις το performance πανω κατω ιδιο (με καποια σκαμπανεβασματα εδω και εκει) ο μονος λογος που μπορω να φανταστω οτι γινεται αυτη η σφαγη (το thread με τις παραλαβες παει αρρωστημένα γρηγορα) για το ps5 ειναι η συνήθεια και οι friend lists.. Δεν ειμαι σιγουρος που θελω να καταληξω με αυτο (σιγουρα οχι σε cringy vs) αλλα καπου ηθελα να το πω.

Μαλλον στο να τονισω στο ποσο (υποκειμενικά) καλυτερο μου φαινεται το SeX, all things considered και ποσο καλη επιλογη ηταν. Καταλαβαίνω προφανως τις προτιμήσεις και τα γουστα του καθενος αλλα απο οπου και να κοιτάξω νομιζω οτι το SeX ηταν η σωστη επιλογη αυτη τη χρονικη στιγμη. Σε ενα χρονο απο τωρα ισως αλλαξουν πολυ τα πράγματα. Ποιος ξερει. Αυτα. Τελος rant. Μη βαρατε.

+1. Ίδιες ήταν και οι δικές μου σκέψεις για την επιλογή. Από τη στιγμή που τα exclusives του PS δεν είναι καθόλου του γούστου μου, δεν έβρισκα ούτε 1 άλλο λόγο για να με κάνει να σκεφτώ να μην πάω σε Series X

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Avengers Marvel 125 BLR = 19.5€

Watch Dogs Legion 188 BLR = 29,4€

Crash Bandicoot 4  163 BLR = 25.5€

Red Dead Redemption 2  113 BLR = 17,7€

---------------------------------------------------------

Βραζιλιάνικο MS κατάστημα 94€

Ελληνικό MS κατάστημα 160€

Αυτο ειναι Black Friday  :)

Όλες οι Gift cards βραζιλιας της αγορασα απο MTCGAME.com

 

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dream21 είπε

Avengers Marvel 125 BLR

Watch Dogs Legion 188 BLR

Crash Bandicoot 4  163 BLR

Red Dead Redemption 2  113 BLR

---------------------------------------------------------

Total 589 BLR = 94€ Αυτο ειναι Black Friday Βραζιλίας :)

Όλες οι Gift cards της αγορασα απο MTCGAME.com

To ΜS Store Βραζιλίας έχει τρελές τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kydraen είπε

To ΜS Store Βραζιλίας έχει τρελές τιμές!

Ισχύει αλλά και οι Τούρκοι ακόμη καλύτερες απλός δεν βρίσκω πουθενά  Turkey Gift cards ειναι σε ελλειψη παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Που λετε ποσταρω εδω γιατι οι γείτονες θα πεσουν να με φανε και ειναι και νευρικοί. 

Παρελαβα αισιως χθες το ps5 που ειχα προπαραγγειλει day one και πραγματικά δεν μου βγαινει η παραμικρη διαθεση να το ανοίξω. Το παρελαβα καθαρα λογω fomo και βλέποντας τον χαμο που γίνεται λεω παρτο και βλέπεις. 

Βλεποντας το διπλα σε αυτο το minimal tower of power πραγματικά δε μπορω να βρω ενα redeeming point που να δικαιολογεί το να ειναι ever ανοιχτο το ps5 αντι του SeX. Απόλυτα αθορυβο, μικρο, όμορφο και με ενα απειρο collection παιχνιδιων ειτε απο το live τοσα χρονια ειτε απο το gamepass. 

Σκεφτομαι αντιστοιχα τον τεραστιο και ασύμμετρο ογκο του ps5, τα 20 (top) games που εχω ηδη παιξει στο psplus collection και οκ μια μεγαλη συλλογη απο τα plus games τοσα χρονια(dated οπως και του live) και δεν... 

Αν θεωρήσεις το performance πανω κατω ιδιο (με καποια σκαμπανεβασματα εδω και εκει) ο μονος λογος που μπορω να φανταστω οτι γινεται αυτη η σφαγη (το thread με τις παραλαβες παει αρρωστημένα γρηγορα) για το ps5 ειναι η συνήθεια και οι friend lists.. Δεν ειμαι σιγουρος που θελω να καταληξω με αυτο (σιγουρα οχι σε cringy vs) αλλα καπου ηθελα να το πω.

Μαλλον στο να τονισω στο ποσο (υποκειμενικά) καλυτερο μου φαινεται το SeX, all things considered και ποσο καλη επιλογη ηταν. Καταλαβαίνω προφανως τις προτιμήσεις και τα γουστα του καθενος αλλα απο οπου και να κοιτάξω νομιζω οτι το SeX ηταν η σωστη επιλογη αυτη τη χρονικη στιγμη. Σε ενα χρονο απο τωρα ισως αλλαξουν πολυ τα πράγματα. Ποιος ξερει. Αυτα. Τελος rant. Μη βαρατε. 

IMG_20201120_205936.jpg

ειναι πραγματικα πολυ κακογουστη κονσολα και οταν βγει το ps5 pro θα ξεχαστει πολυυυ γρηγορα το συγκεκριμενο μοντελο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Εγω πηρα απο ενα ebay link μερικες σελιδες πισω σε ποστ του Malthador νομιζω. Δεν ειναι πολυ πισω. Καμια 10-20 pages το πολυ. 

Βασικά έψαχνα τα λινκ από το Microsoft store μιας και είναι σε προσφορά από ότι βλέπω αλλά θα τσεκάρω και αυτό που λες από ebay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

+1. Ίδιες ήταν και οι δικές μου σκέψεις για την επιλογή. Από τη στιγμή που τα exclusives του PS δεν είναι καθόλου του γούστου μου, δεν έβρισκα ούτε 1 άλλο λόγο για να με κάνει να σκεφτώ να μην πάω σε Series X

Ως γνήσιος πρώην exclusive playstationαξίας και νυν xboxκιας sx το φιλοσόφησα μπροστα στο διλημμα της φετινής επιλογής μου.

Πρώτον απο τα exclusives του ps θα μου λείψει μονο το Uncharted (μονο και όταν βγει). Απ την αλλη στη λογική του ps δε μπορεις να παίξει εύκολα κατι ανάλογα τα κέφια. Δε μπορεις να εχεις 5-10 επιλογές κ αν δε σου αρεσει το ένα να βάλεις το αλλο. Αναγκαστικά πρεπει να τιμήσεις τα χρήματα που έδωσες για το 1 παιχνίδι που πήρες. Δε συγχωρούνται κυκλοθυμιες στην επιλογή παιχνιδιού. Οποτε ειδα την ελευθερια στο game pass του sxs , σε μια πολυ ομορφη κονσολα (το ps θα το χαρακτήριζα για πρώτη φορά αλλόκοτο) και σε ένα πολυ ωραιο interface το οποιο ανανέωσε το μάτι μου λιγο (χρειαζόμουν ανανέωση καθώς λίγο-πολύ το interface στο ps μου μοιάζει ιδιο με περισσότερα μπιχλιμπίδια)

εν κατακλείδι καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό των παιδιών αλλα νομιζω πως η σονυ δεν τον δικαιώνει. Δεν κανει βήματα. Μου θυμίζει τη βελτίωση του φιφα χρονια με τη χρονια (μηδαμινή δυστυχως)

30 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ισχύει αλλά και οι Τούρκοι ακόμη καλύτερες απλός δεν βρίσκω πουθενά  Turkey Gift cards ειναι σε ελλειψη παντου.

Δε μπορει να πληρώσει κανεις απευθειας με paypal η πιστωτική;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...