Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

το σκισατε το νημα ....

φτιαξτε νεο νημα και πειτε τα εκει αυτα

Χιλια συγγνωμη. Εφτιαξα νημα XBOX series X Hacking επι τουτου.

(Edit) Χμμ το εσβυσαν. Τεσπα, μολις εχω μια λυση θα το βαλω στο neogaf.

Now we return to your regular programming 

 

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, avenger είπε

Απλά ενημερώνω επειδή στο sale είναι και το watchdog legions στα 45 ευρώ ότι το παιχνίδι είναι

αυτή τη στιγμή σε άθλια κατάσταση σε όλα τα xbox..όχι λόγω performance, αλλά επειδή έχει ένα bug όπου

δεν σώζει το progress(?????). Και η ενημέρωση απο ubisoft είναι ότι το patch θα βγει απο  Δεκέμβρη και μέτα!

Σε άλλα νέα απο βδομάδα το patch για το valhalla για να δούμε τι θα δούμε τουλάχιστον να εξαφανίσουν οι άχρηστοι το tearing.

Tearing δεν εχω τοσο πολυ μαλλον λογω vrr ...Stuttering εχω στα cutscenes.Και με το foliage δεντρα γρασιδι κτλ σαν ενα ανεπαισθητο flickering,shimmering,ghosting , δε ξερω ακριβως τι ειναι οταν γυρναω γρηγορα τη καμερα γυρω απο δεντρα...Για αυτο το τελευταιο ισως να φταει και η tv,δε ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nx gamer valhalla analysis: Ποσο μηχανηματαρα ειναι αυτο το one X. Μικρο, αθορυβο και κοντα στο 4κ. Kαι η MS το σκοτωνει για το εκτρωμα το series S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παίζει στα S & X; Έχω PDP και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Η εφαρμογή (PDP) έχει επίσης πολλές ρυθμίσεις για audio, deadzones κλπ

https://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/heiristiria/gaming-controller-pdp-wired-xbox-one-purple/prod10701475pp/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Basidar είπε

nx gamer valhalla analysis: Ποσο μηχανηματαρα ειναι αυτο το one X. Μικρο, αθορυβο και κοντα στο 4κ. Kαι η MS το σκοτωνει για το εκτρωμα το series S.

Αδερφε εχει χειριστη αποδοση το Χ1Χ για να βγει το pixel count οσο πιο ψηλα γινεται. Ωραιος παντως ο youtuber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται ο Γερμανός από τις 22/11/ μέχρι τις 28/11 έχει επιστροφή με τις κάρτες Eurobank 15%. Εξαιρεί τo PS5 αλλά όχι το XBOX. Το XBOX Series S βγαίνει στα περίπου 264€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχετε να με προτείνετε κανα ευχάριστο παιχνιδάκι να μπορω να το παίξω με τα παιδια και να μπορούμε να παίζουμε 2-3 ατομα ταυτόχρονα.  Αν υπάρχει στο game pass ακομα καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Παιδια έχετε να με προτείνετε κανα ευχάριστο παιχνιδάκι να μπορω να το παίξω με τα παιδια και να μπορούμε να παίζουμε 2-3 ατομα ταυτόχρονα.  Αν υπάρχει στο game pass ακομα καλύτερα 

Lego games (σχεδόν όλα), Minecraft Dungeons (πολύ καλό), Killer Instinct για 2πλο ξύλο, Overcooked, Halo MCC, Plants Vs Zombies (πολύ γέλιο). Έχει πολλά.

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Lego games (σχεδόν όλα), Minecraft Dungeons (πολύ καλό), Killer Instinct για 2πλο ξύλο, Overcooked, Halo MCC, Plants Vs Zombies (πολύ γέλιο). Έχει πολλά.

Το minecraft το έχουμε το παίζαμε και στο pc  . Σημερα βάλαμε και το overcooked είχε πλάκα.  Θα δοκιμάσουμε και το plants vs zombies.  Τα lego δεν το σκέφτηκα θα ψάξω να παρω καποιο,ευχαριστώ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω χοντρό bug στο call of duty cold war, ειδικά στην αποστολή greenlight,red light στην αρχή του όταν κατεβαίνεις την πλαγιά γλυστρωντας, μέσα στο δωματιακι αν βγάλω φωτογραφία τον χάρτη στον τοίχο το παιχνίδι κάνει freeze και σβήνει η κονσόλα. Αν δεν βγάλω φωτο και συνεχίσω έχω πολλά frame drops και stuttering αργότερα. Όλα αυτά αν έχω ενεργοποιημένο το raytracing, αν το απενεργοποιήσω η διαλέξω 120 Hz τα πάντα είναι smooth. Είναι κάνεις άλλος που το έχει αντιμετωπίσει; Στο επίσημο forum είδα ότι έχουν κι άλλοι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...