Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Στο 03:49 στο μοντέλο του Keanu το downgrade είναι οφθαλμοφανέστατο. CDPR being itself, για ακόμα μια φορά (όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής).

Για μένα ο τίτλος θα αγοραστεί όταν βγει το patch για τα νέα twins, μάλλον σε έκπτωση.

Φαίνεται πολύ με το footage που είχαν δείξει που τρέχει στο One X, ίσως να έκαναν μιξ από όλες τις κονσόλες. Αλλά θα φανεί καλύτερα όταν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Στο 03:49 στο μοντέλο του Keanu το downgrade είναι οφθαλμοφανέστατο. CDPR being itself, για ακόμα μια φορά (όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής).

Για μένα ο τίτλος θα αγοραστεί όταν βγει το patch για τα νέα twins, μάλλον σε έκπτωση.

Ηταν σιγουρο το downgrade . Μακαρι το update να το κανει πολυ πιο sharp 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Malthador είπε

Στο 03:49 στο μοντέλο του Keanu το downgrade είναι οφθαλμοφανέστατο. CDPR being itself, για ακόμα μια φορά (όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής).

Για μένα ο τίτλος θα αγοραστεί όταν βγει το patch για τα νέα twins, μάλλον σε έκπτωση.

Είναι πλέον αστείο το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ξεκίνησε ως ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για να κλείσει ο κύκλος ζωής των PS4 & Xbone και περίμενα πώς και πώς να παίξω στο Pro στο GoT και στο One X αυτό και τώρα μας έχουν φτάσει στο σημείο που πολλοί βρίζουν τις "παλιές" κονσόλες και ζητάνε να βγει μόνο στις νέες μετά από τόσο delay. Είναι απλά αστεία η κατάσταση και αν το παιχνίδι δεν φτάσει στο hype που έχει δημιουργεί, απλά θα γίνει meme. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους σκοπευουν να παιξουν Valhalla στο XsX, να γνωριζουν οτι αν η TV τους δεν εχει Gsync/Freesync θα υποφερουν απο κυριολεκτικα απειρο screen tearing. Καποιο αλλο προβλημα ή  bug δεν εχω αντιμετοπισει  στις 15ωρες αλλα τoσο πολυ tearing ειχα να δω πολλα χρονια σε παιχνιδι, πλεον φυσικα το εχω συνηθισει αλλα δεν παυει να ειναι παντα ενοχλητικο. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Για οσους σκοπευουν να παιξουν Valhalla στο XsX, να γνωριζουν οτι αν η TV τους δεν εχει Gsync/Freesync θα υποφερουν απο κυριολεκτικα απειρο screen tearing. Καποιο αλλο προβλημα ή  bug δεν εχω αντιμετοπισει  στις 15ωρες αλλα τoσο πολυ tearing ειχα να δω πολλα χρονια σε παιχνιδι, πλεον φυσικα το εχω συνηθισει αλλα δεν παυει να ειναι παντα ενοχλητικο. 

Το ανέφεραν και στο review του digital foundry αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Καλά, γιατί δεν έχει vsync???

Με τρομαξες λεω τοσο καιρο και ειχε Vsync και δεν το ειχα βαλει?!!? Οχι στα options απο οσο εψαξα δεν υπαρχει επιλογη Vsync. 😕

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Με τρομαξες λεω τοσο καιρο και ειχε Vsync και δεν το ειχα βαλει?!!? Οχι στα options απο οσο εψαξα δεν υπαρχει επιλογη Vsync. 😕

Ενδεχομένως να μπει επιλογή για vsync στο επόμενο patch γιατί οκ αν έχεις freesync είσαι καλά, τι γίνεται όμως με όσους παίζουν σε τηλεοράσεις που δεν έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Στο 03:49 στο μοντέλο του Keanu το downgrade είναι οφθαλμοφανέστατο. CDPR being itself, για ακόμα μια φορά (όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής).

Για μένα ο τίτλος θα αγοραστεί όταν βγει το patch για τα νέα twins, μάλλον σε έκπτωση.

Συγκρίνεις το μοντέλο απο το cinematic trailer με το μοντέλο του παραπάνω trailer με πλάνα απο το πρόλογο όπου ο Keanu Reeves είναι απλά ένα φάντασμα/hologram στο κεφάλι του πρωταγωνιστή εξού και η θαμπάδα γύρω γύρω απο τα μαλλιά του και το σώμα του;

Μόνο upgrade έγινε στα γραφικά του παιχνιδιού εξού και τα προβλήματα στις παλιές κονσόλες οι οποίες το έπαιζαν κανονικά πριν απο 2 χρόνια. Επίσης μέσα στο 2021 θα βγει και κανονικό next gen upgrade για τις καινούργιες κονσόλες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γνωρίζει κανείς εάν αυτό θα παίζει με το SeX gamepad;

Λογικά θα παίζει, αλλά θέλω επιβεβαίωση. Επίσης, γιατί είναι τόσο πανάκριβο ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Για οσους σκοπευουν να παιξουν Valhalla στο XsX, να γνωριζουν οτι αν η TV τους δεν εχει Gsync/Freesync θα υποφερουν απο κυριολεκτικα απειρο screen tearing. Καποιο αλλο προβλημα ή  bug δεν εχω αντιμετοπισει  στις 15ωρες αλλα τoσο πολυ tearing ειχα να δω πολλα χρονια σε παιχνιδι, πλεον φυσικα το εχω συνηθισει αλλα δεν παυει να ειναι παντα ενοχλητικο. 

Λογικά θα βγάλουν κάποιο update σύντομα γιατί πολλοί παραπονέθηκαν για αυτό που αναφέρεις ενω στο ps5 δεν το κάνει αυτό τρέχει νεράκι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανένας παίκτης κάνα χειριστήριο( wireless)  για το series x Vfm να παραγγείλω? Η αλήθεια είναι οτι θέλω να έχει Μαξ 30 ευρώ για να παίζω κανα προ με κάνα φίλο, αλλά και να μην είναι εντελώς  για τον π*****. Δεν έχω θέμα να παραγγείλω και  από ebay. 

 

Επεξ/σία από Stelaras1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Γνωρίζει κανένας παίκτης κάνα χειριστήριο( wireless)  για το series x Vfm να παραγγείλω? Η αλήθεια είναι οτι θέλω να έχει Μαξ 30 ευρώ για να παίζω κανα προ με κάνα φίλο, αλλά και να μην είναι εντελώς  για τον π*****. Δεν έχω θέμα να παραγγείλω και  από ebay. 

Πάρε ένα μεταχειρισμένο για το One εδώ στις αγγελιες ρε φίλε. 20-25e θα σου βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Project Cars 2, ανωτερο στο xbox series X απο το PC. Ευτυχως που με την παρουσια του ONE X, η εταιρια εβαλε το πακετο γραφικων του PC. 

Aντιθετα η εκδοση στο SONY (ps4, ps4 pro) ηταν σκαλες κατω. 

- Στο θεμα του χειρισμου. Στο pc η ρυθμιση του χειριστηριου ηταν αστα να πανε (παιζω με το ιδιο χειριστηριο)

- Στην βροχη δεν ξαφανιζονται τα νερα οπως στο pc. 

- ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ STUTTERING στις συγκρουσεις. Στο PC ειχε stuttering οταν ακουμπαγαν τα αμαξια.

- Το Performance στη βροχη ειναι αψογο στο series X! 

- Γενικα tones of bugs στο PC, που στην εκδοση της κονσολας δεν υπαρχουν! 

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...