Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επανέρχομαι για να μου υπενθυμίσω πόσες φορές μας επιστρέφει το σύμπαν κάτι καλό που κάναμε (ειρωνικό...). Μπαίνω στου Κώτσου το site για να δώ την πορεία της παραγγελίας μου και ... ... ... παραγγελία πουθενά. Ξαναπροσπαθώ μονολογώντας πως ¨δεν μπορεί κάτι θα παίχτηκε με φόρτο κλπ κλπ¨ .... .... τίποτα..!!! Παίρνω τηλέφωνο και η φωνή από την άλλη γραμμή μου υπενθύμισε πως είμαι στην Γη και όχι στην ουτοπία αλλά στην φρουτοπία. (οι παλαιότεροι μεσήλικες 😝 άνω των 40 γνωρίζουνε). Κύριε τάδε, η παραγγελία σας ακυρώθηκε λόγω συστημικού λάθους. Έτσι ξαφνικά που λέει και ο Αντωνάκης ο υδραυλικός (Ρέμος ή Πασχαλίδης). Τώρα τι να το κάνω, αναρωτιέμαι όπως ο καλλίφωνος Οικονομόπουλος. Μου απαντάει με Ρέμο η άλλη φωνή...πάλι απο την αρχή αν θέλετε αλλά χάνετε τη σειρά σας. Απάντησα και εγώ με τη σειρά μου με έναν Κιάμο .... σφύριξα και έληξες περιμένοντας πλέον τη μέρα που θα τρέξω σε κάποιο ράφι. Τελικά για 40άρης μου κάθεται καλύτερα να ψωνίσω πατροπαράδοτα όταν έρθει η ώρα  και δεν αποφάσισα εγώ για αυτό άρα κάθε εμπόδιο για καλό που λένε και αυτοί που δεν έχουν ακόμα xbox. 😇

Πάντως δεν με λες και...Κοέλιο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Με την προσθήκη πλέον της Bethesda και του EA Play αν ισχύουν και οι φήμες(για εξαγορά νέου σημαντικού στούντιο από την MS και προσθήκη των παιχνιδιών της Ubisoft στο πακέτο) το θεωρώ δεδομένο ότι θα αυξηθεί η τιμή της συνδρομής στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με €60/έτος το XBLG, εννοείται ότι αγοράζεις 3 ετήσιες EA Play με τα ίδια χρήματα και τις μετατρέπεις σε 1 έτος Ultimate. 

Είναι προφανές ότι η MS έχει σκοπό να κάψει το Gold για χάρη του Ultimate. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 το εξάμηνο πήγε νομίζω.

Εδώ η επίσημη.... απολογία της MS.

https://news.xbox.com/en-us/2021/01/22/update-on-xbox-live-gold-pricing/

Το μόνο "θετικό" είναι ότι δεν επηρεάζει τους υπάρχοντες συνδρομητές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Thiccx said:

60 το εξάμηνο πήγε νομίζω.

Ναι, 'ντάξει, ότι να' ναι. 

Ας φορτώσω άλλον ένα χρόνο Ultimate από ΕΑ, και τα ξαναλέμε το 2024.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Ναι, 'ντάξει, ότι να' ναι. 

Ας φορτώσω άλλον ένα χρόνο Ultimate από ΕΑ, και τα ξαναλέμε το 2024.

Αυτό πιάνει σίγουρα? Γιατί κάτι είχα διαβάσει ότι μόνο το τελευταίο 4μηνο υπολογίζουν στην μετατροπή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Με €60/έτος το XBLG, εννοείται ότι αγοράζεις 3 ετήσιες EA Play με τα ίδια χρήματα και τις μετατρέπεις σε 1 έτος Ultimate. 

Είναι προφανές ότι η MS έχει σκοπό να κάψει το Gold για χάρη του Ultimate. 

ultimate λέμε με το ζόρι! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, 'ντάξει, ότι να' ναι. 

Ας φορτώσω άλλον ένα χρόνο Ultimate από ΕΑ, και τα ξαναλέμε το 2024.

Λοιπόν λίγο που το έψαξα αυτό ισχύει για καινούργια members:

https://www.thegamer.com/4-months-game-pass-ultimate-sale-24-ea-play/

Στον λογαριασμό μου δεν βρήκα τρόπο να προσθέσω πλέον EA PLAY.

Άρα μόνο αν αφήσεις να τρέξει και να λήξει το GPU, θα μπορείς λογικά να προσθέσεις EA PLAY>GPU

https://help.ea.com/en-us/help/ea-play/ea-play-and-xbox-game-pass/

και με βάση αυτό το πινακάκι:

 

image.png.04453a3d0d7841ccde5f76848b11f4b1.png

Βουλώνουν όλες τις τρύπες από ότι καταλαβαίνω - να πας στο GPU κατευθείαν όντως...

 

Άκυρο εδώ είναι το Link:

https://www.xbox.com/el-GR/games/ea-play#join

 

 

Επεξ/σία από Thiccx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Thiccx είπε

Λοιπόν λίγο που το έψαξα αυτό ισχύει για καινούργια members:

https://www.thegamer.com/4-months-game-pass-ultimate-sale-24-ea-play/

Στον λογαριασμό μου δεν βρήκα τρόπο να προσθέσω πλέον EA PLAY.

Άρα μόνο αν αφήσεις να τρέξει και να λήξει το GPU, θα μπορείς λογικά να προσθέσεις EA PLAY>GPU

https://help.ea.com/en-us/help/ea-play/ea-play-and-xbox-game-pass/

και με βάση αυτό το πινακάκι:

 

image.png.04453a3d0d7841ccde5f76848b11f4b1.png

Βουλώνουν όλες τις τρύπες από ότι καταλαβαίνω - να πας στο GPU κατευθείαν όντως...

 

Άκυρο εδώ είναι το Link:

https://www.xbox.com/el-GR/games/ea-play#join

 

 

Τελικα μονο 4 μηνες σου δινει η 12μηνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedAlert539 είπε

Με την προσθήκη πλέον της Bethesda και του EA Play αν ισχύουν και οι φήμες(για εξαγορά νέου σημαντικού στούντιο από την MS και προσθήκη των παιχνιδιών της Ubisoft στο πακέτο) το θεωρώ δεδομένο ότι θα αυξηθεί η τιμή της συνδρομής στο μέλλον. 

Τα παιχνίδια της ubisoft, πουλάνε από μόνα τους σαν ζεστό ψωμί, δεν βλέπω τον λόγο να μπούνε στο game pass, εκτός αν η Ubisoft συμπεριλάβει εκεί τους λιγότερο εμπορικούς τίτλους της ή της τα στάξει χοντρά ή με χασούρα η MS για να τραβήξει περισσότερο κόσμο. Όπως και να έχει, αν τελικά γίνει, που δεν το προβλέπω, ευχαρίστως να ορίσει ώστε να παίξουμε κανένα assassin's creed valhalla με το game pass (keep dreaming φάση 😁).

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jokul7 είπε

5 Παιχνίδια  για Φεβρουάριο!

https://news.xbox.com/en-us/2021/01/22/new-games-with-gold-february-2021/

HOLY SHEEEIIIITTTTT, Lost Planet 2 ? 
Απο τους καλύτερους co-op τίτλους της περασμένης γενιάς μάγκες, τα γραφικά στέκουν ακόμα πολύ καλά και έχει και ενεργό κοΖμάκη στο online ακόμα (το επαιζα πριν 2 'βδόμαδες/το έχω σε δισκάκι).
Το παιχνίδι Μonster Hunter-ίζει αρκετά - θα έλεγα πως είναι σχεδόν ενα Mohun διαστημικό, δεν έχει το χιλιομετρικό grind του mohun αλλά...έχει για να ξεκλειδώσεις τα πάντα οπως όπλα, skins κτλπ (έχει και skins απο χαρακτήρες Gears of War).

Eπίσης : το Indiana Jones για το OG XBOX ειναι επίσης αρκετά καλό παιχνιδάκι, θυμαμαι που είχα διασκεδάσει αρκετά οταν είχε βγει.

Ωραίος μήνας !

ΕDIT : Αυτή η γενιά δεν ξεκίνησε καθόλου ωραία πάντως.
0 αποκλειστικότητες (εκτος και αν γουστάρει να παίζει ξαναζεσταμένο φαγητό Gears5/Forza Horizon με update), ελάχιστα νέα παιχνίδια με το μονο φόρτε/Ατού να ειναι το gamepass σε σχεση με τον ανταγωνισμό και τώρα...2πλασιασμός τιμής για το Gold - γιατί ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θέλουν να κλείσουν την "τρύπα" της μετατροπής απο Gold σε Ultimate, δεν ειναι μ@λάκες οι τύποι στην τελική...
Είχα μερικούς φιλους που θα αλλάζανε 'στρατόπεδο" αυτη τη γενιά λόγω των 80ριών που ζητάει η Sony αλλά με το που θα δουν αυτό, δεν βλέπω να το κάνουν πια, και το θέμα είναι πως τα πράγματα θα χειροτερέψουν γιατι, γκαραντί, θα αυξήσουν την τιμή του gamepass (ultimate και μη) γιατί Α) τους παίρνει και Β) οταν θα αρχίσουν να σκάνε νεοι τιτλοι Bethesda (βλέπε: Elder scrolls 6) δεν υπάρχει περίπτωση να μην επωφεληθούν - δεν νομίζω στη τελική οτι υπάρχει κάποιος που περίμενε να παίξει Fallout 5 & Elder Scrolls 6 πληρώνοντας μονο 5 γιούρια το μήνα που κάνουμε τώρα οι περισσότεροι με μετατροπές απο Βραζιλίες κτλπ.
Οχι τπτ αλλο, αλλά για να καταλάβουνε κάποιοι οτι οι πολυεθνικές νοιάζονται μόνο για το κοκό (προφανέστατα) και τπτ άλλο, κοινώς, ολα ειναι PR και δεν κάνουν τίποτα απο το καλό της καρδούλας τους.Οχι γιατί είχαμε φτάσει να αγιοποιούμε τον Spencer και τον κάθε Spencer.
Tα φράγκα/έσοδα μετράνε κύριοι, τίποτα άλλο, η MS, Sony και η εκάστοτε εταιρεία δεν μας αγαπάνε, γι'αυτο η κάθε κόντρα που δημιουργείται μετξύ "fan" των εταιριών ειναι πραγματικά αστεία (εκτός και αν είσαι 15-17-20 χρονών).

Δειτε τώρα το PS plus της Sony να ανεβαίνει και αυτό κατα 10-20 ευρά σε κανα' χρόνο, lose-lose σιτσουέϊσιον για όλους.

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...