Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Παρέλαβα κι εγώ το Series X πριν λίγες μέρες, όλα καλά έως τώρα, 2 ερωτησούλες μόνο:

Απο console exclusive περιμένουμε τώρα κοντά κάτι αξιόλογο;;

Φθηνά παιχνίδια απο cdkeys μόνο ή υπάρχουν κι άλλα κολπάκια που πρέπει να ξέρουμε;

gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://amp.trueachievements.com/n44760/xbox-games-2021

Αυτά αναμένονται σε αποκλειστικότητες αλλά όχι τώρα αμέσως. ισως απο τα τέλη του καλοκαιριού και έπειτα, λογικά θα μάθουμε σύντομα νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Απο console exclusive περιμένουμε τώρα κοντά κάτι αξιόλογο;;

Δεν θα το ελεγα αλλά εξαρτάται από το τι σου αρέσει να παίζεις.Αν είσαι από Sony και έχεις μάθει όπως και εγώ δηλαδή exclusives τύπου μεγάλων παραγωγών, third person open world adventure-rpg τύπου ghost of tsushima, days gone spiderman,horizon θα απογοητευτείς προς το παρόν καθως δεν έχουν ανακοινωθεί καν ανάλογα.

Εγώ περιμένω πολύ το the ascent που μοιάζει cyberpunk diablo τύπου καθώς και το flight simulator για καλοκαίρι.Το halo αργεί ακομα

Περιμένουμε την Ε3 να δούμε τι ωραία πράγματα θα έχει να μας δείξει.Το μέλλον φαίνεται εξαιρετικό όμως απλά δείχνει ότι η πρώτη χρονιά θα είναι σκουριασμένη κάπως.

Θα λιώσεις gamepass όμως οπότε θα περάσει γρήγορα ο καιρός που τα τόσα studios θα αποφέρουν πολλά exclusives.Απλα θέλω λίγο diversity γιατί βλέπω μόνο first person shooter και ξενερωνω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Δεν θα το ελεγα αλλά εξαρτάται από το τι σου αρέσει να παίζεις.Αν είσαι από Sony και έχεις μάθει όπως και εγώ δηλαδή exclusives τύπου μεγάλων παραγωγών, third person open world adventure-rpg τύπου ghost of tsushima, days gone spiderman,horizon θα απογοητευτείς προς το παρόν καθως δεν έχουν ανακοινωθεί καν ανάλογα.

Εγώ περιμένω πολύ το the ascent που μοιάζει cyberpunk diablo τύπου καθώς και το flight simulator για καλοκαίρι.Το halo αργεί ακομα

Περιμένουμε την Ε3 να δούμε τι ωραία πράγματα θα έχει να μας δείξει.Το μέλλον φαίνεται εξαιρετικό όμως απλά δείχνει ότι η πρώτη χρονιά θα είναι σκουριασμένη κάπως.

Θα λιώσεις gamepass όμως οπότε θα περάσει γρήγορα ο καιρός που τα τόσα studios θα αποφέρουν πολλά exclusives.Απλα θέλω λίγο diversity γιατί βλέπω μόνο first person shooter και ξενερωνω

Συμφωνω σε ολα.

Το θετικο βεβαια ειναι οτι βλεπω κινητικοτητα και στα 3rd parties multiplatform σε σχεση με το gamepass. Σου δινει τη δυνατοτητα να δοκιμασεις πολλα παιχνιδια που ισως δε θα τα αγοραζες υπο αλλες συνθηκες. Πχ το dark alliance. Μπορει να μην ειναι 90αρια games αλλα αν εβαζαν πχ ενα game σαν το biomutant που δε θα το αγοραζα ποτε θα το τιμουσα σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, George7Byron said:

Δεν θα το ελεγα αλλά εξαρτάται από το τι σου αρέσει να παίζεις.Αν είσαι από Sony και έχεις μάθει όπως και εγώ δηλαδή exclusives τύπου μεγάλων παραγωγών, third person open world adventure-rpg τύπου ghost of tsushima, days gone spiderman,horizon θα απογοητευτείς προς το παρόν καθως δεν έχουν ανακοινωθεί καν ανάλογα.

Εγώ περιμένω πολύ το the ascent που μοιάζει cyberpunk diablo τύπου καθώς και το flight simulator για καλοκαίρι.Το halo αργεί ακομα

Περιμένουμε την Ε3 να δούμε τι ωραία πράγματα θα έχει να μας δείξει.Το μέλλον φαίνεται εξαιρετικό όμως απλά δείχνει ότι η πρώτη χρονιά θα είναι σκουριασμένη κάπως.

Θα λιώσεις gamepass όμως οπότε θα περάσει γρήγορα ο καιρός που τα τόσα studios θα αποφέρουν πολλά exclusives.Απλα θέλω λίγο diversity γιατί βλέπω μόνο first person shooter και ξενερωνω

To Fable ειναι στην κατηγορια που λες. Και αντιστοιχες μεγαλες 3rd person παραγωγες ειναι τα Hellblade 2, Gears 6. Με τοσα στουντιο που εχει η MS το μονο σιγουρο ειναι η ποικιλια απο genres.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, privateer είπε

To Fable ειναι στην κατηγορια που λες. Και αντιστοιχες μεγαλες 3rd person παραγωγες ειναι τα Hellblade 2, Gears 6. Με τοσα στουντιο που εχει η MS το μονο σιγουρο ειναι η ποικιλια απο genres.

 

giphy.gif

https___specials-images.forbesimg.com_imageserve_60005c94360a6a216149fb37_0x0.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχας ολα rpg τα λενε πλεον.Αυτο δε μπορω να το καταλαβω,οτι ειναι action adventure κολλανε και ενα rpg διπλα....Αν σε ενδιαφερουν τα κανονικα rpg εχεις πολυ πραμα να παιξεις και τωρα και στο μελλον

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, privateer είπε

To Fable ειναι στην κατηγορια που λες. Και αντιστοιχες μεγαλες 3rd person παραγωγες ειναι τα Hellblade 2, Gears 6. Με τοσα στουντιο που εχει η MS το μονο σιγουρο ειναι η ποικιλια απο genres.

Εγραψε "τωρα κοντα" οχι αγιου ανημερα αυτος που εκανε την αρχικη ερωτηση.

Επεξ/σία από Mitroglou7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, jimtriol said:

Καταρχας ολα rpg τα λενε πλεον.Αυτο δε μπορω να το καταλαβω,οτι ειναι action adventure κολλανε και ενα rpg διπλα....Αν δε ενδιαφερουν τα κανονικα rpg εχεις πολυ πραμα να παιξεις και τωρα και στο μελλον

καλα απο RPG δεν υπαρχει καν ανταγωνισμος. Starfield/Fallout/Elders Scrolls/Avowed/Fable/Το επομενο RPG απο Inxile/Everwild και αλλα που δεν ξερουμε ακομη.

 

11 minutes ago, Mitroglou7 said:

Εγραψε "τωρα κοντα" οχι αγιου ανημερα αυτος που εκανε την αρχικη ερωτηση.

Εγραψε οτι δεν εχουν ανακοινωθει. Διαβαζε καλυτερα πριν ποσταρεις.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, privateer είπε

καλα απο RPG δεν υπαρχει καν ανταγωνισμος. Fallout/Elders Scrolls/Avowed/Fable/Το επομενο RPG απο Inxile/Everwild και αλλα που δεν ξερουμε ακομη.

 

Εγραψε οτι δεν εχουν ανακοινωθει. Διαβαζε καλυτερα πριν ποσταρεις.

απλως διευκρινησα γιατι υπαρχει μια ταση ολα τα action adventure που καποια μαλιστα ειναι και linear και ουτε καν open world να τα λεμε rpg .Εχω μεινει μαλλον στη παλια εννοια του genre εγω

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Παρέλαβα κι εγώ το Series X πριν λίγες μέρες, όλα καλά έως τώρα, 2 ερωτησούλες μόνο:

Απο console exclusive περιμένουμε τώρα κοντά κάτι αξιόλογο;;

Φθηνά παιχνίδια απο cdkeys μόνο ή υπάρχουν κι άλλα κολπάκια που πρέπει να ξέρουμε;

Κατεβάζεις το σπάσιμο και παίζεις παιχνίδια που κατεβάζεις σε στικάκι. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, privateer είπε

Εγραψε οτι δεν εχουν ανακοινωθει. Διαβαζε καλυτερα πριν ποσταρεις.

Εχεις δικιο. Δε προσεξα οτι αυτο εγραψε ο George7byron αν και ειμαι σιγουρος οτι ξερει τι εχει ανακοινωθει και τι οχι για το μελλον.


Εχει ανακοινωθει gears 6? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...