Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη ξεχνας οτι το μεγαλυτερο σε εσοδα game ειναι free.και μιλαμε για δις.

το gta απο shark cards και ιστοριες εχει βγαλει το χρεος της ελλαδας και εχει κανει την καθε σονυ και ms πλουσια..., τοσο, που δεν βγαζουν απο ολα τα exlusives games τους αν τα βαλεις μαζι. Οι μεγαλυτεροι (κατα πολυ)τζιροι,εσοδα και κερδη  για πλατφορμες και εταιριες ειναι αυτο αρμεγμα απο το store του καθε παιχνιδιου και οχι η αγορα του .

*Στο φιλο μου το μητρογλου παει αυτο😘

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Μη ξεχνας οτι το μεγαλυτερο σε εσοδα game ειναι free.και μιλαμε για δις.

το gta απο shark cards και ιστοριες εχει βγαλει το χρεος της ελλαδας και εχει κανει την καθε σονυ και ms πλουσια..., τοσο, που δεν βγαζουν απο ολα τα exlusives games τους αν τα βαλεις μαζι. Οι μεγαλυτεροι (κατα πολυ)τζιροι,εσοδα και κερδη  για πλατφορμες και εταιριες ειναι αυτο αρμεγμα απο το store του καθε παιχνιδιου και οχι η αγορα του .

*Στο φιλο μου το μητρογλου παει αυτο😘

Μα αυτό λέω και γω chris. Αν στόχευση είναι τα microtransactions δεν είναι καλύτερο να έχεις το game εντελώς free σε κάθε πλατφόρμα και να πάρεις και το PS και το PC και όλο το xbox αντί για μόνο όσους έχουν gamepass? Άσχετα με το πόσοι είναι αυτοί που έχουν gamepass.

Λέω λοιπόν ότι στόχευση των εταιριών που μπαίνουν στο gamepass σε πρώτo πλάνο είναι τα χρήματα που τους δίνει η Microsoft (με όποιο τρόπο τους τα δίνει) και σε δεύτερο πλάνο όλα αυτά τα εξτρά έσοδα, branding κτλ. που αναφέρθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, panther_512 είπε

- Το σύστημα εξαερισμού έχει σοβαρό πρόβλημα συμβατότητας με την 3μιση χρονών κόρη μου, η οποία βάζει καλαμάκια μέσα στις τρύπες για να έχει η κονσόλα "μαλλιά". Αναγκάστηκα να κρύψω την κονσόλα πίσω από την TV, ώστε να είναι τελείως απρόσιτη από την κόρη μου και της είπα ότι η κονσόλα τώρα που έχει μαλλιά πήγε ταξίδι.

https://www.aliexpress.com/item/1005002357497042.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.36a64c4diZNIbF

 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Έπαιξα το Nier: Automata στο GPU και αν είχε βγει σε physical θα το είχα αγοράσει ήδη για να το έχω στη συλλογή μου. Θα το πάρω digital μόλις το βρω σε προσφορά, γιατί θέλω να στηρίζω όποιον δημιουργό μου προσφέρει εμπειρίες που μου αρέσουν.

Αν σου άρεσε το Automata δες οπωσδήποτε και το Replicant ver... (Remake). Μεγάλη διαφορά απ τη παλιά έκδοση! Καλύτερο στόρυ/χαρακτήρες κατ' εμέ αλλά και δυστηχώς πιο απλοικό συστημα μάχης σε σχέση με το Automata.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darklordvader77 είπε

To έχω δεί και στο amazon. Το πρόβλημα είναι ότι η μικρή ξέρει πλέον πώς είναι η κονσόλα, οπότε όταν την δεί με το καπάκι, θα επιχειρήσει να το βγάλει.

Δεν πειράζει, θα μείνει η κονσόλα κρυμμένη από πίσω από την TV για κανα δύο χρονάκια, δεν χάλασε ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το automata τόσο άσχετος είμαι που χάνω σχετικά νωρίς; Μετά τον πρώτο αρχηγό, ανεβαίνω σε ένα κόκκινο πυργο, και μόλις φάω όλα τα ρομπότ κατεβαίνω, βγαίνω σε ένα ξέφωτο, και έρχονται δυο ρομποτικοί βραχίονες με τη ρόδα που γυρίζει, ίδιοι με τη πρώτο αρχηγό, και με κάνουν κιμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2021 στις 10:16 ΜΜ, greenstation είπε

Οχι δεν ακούγεται αρκετα, πρέπει να εισαι σε απόσταση αναπνοης για να ακουσεις κ νομιζω πραγματικά θα ειναι απο τα πιο χαμηλα που παιζουν. Οπως ανέβασε το βίντεο ακριβως ο φιλος. Νομιζω οτι ειναι αναποφευκτο σε αυτην την τιμη οι κονσολες να μην εχουν. To series x το καλυπτει με grey goop μονωτικο αλλα αν το ψαξεις το βρισκεις. το εντελως αθορυβο τελικά παντα καταληγει στο "τελικα έχει θορυβο αλλα ειναι ανεπαισθητος". Έχεις βιντεο απο το ps5 σου; Δεν εχω δει ποτε χωρις coil whine σημαντικο. Δλδ τρεχεις 60 fps κ δεν ακουγεται; nidec fan εχεις ή delta?

nidec δυστυχως

https://drive.google.com/drive/folders/17CRtVs5KNjj1dC_2QobzZ3mMxy7b2Ieb?usp=sharing

Εδω απο οταν ειχα βαλει o-rings στην κονσολα, και οντως ειδα διαφορα. Απο εκει και περα, δεν ακουω coilwhine

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Nemesys_exe είπε

Παιδιά άκυρο - ήρθε φίλος και άλλαξαμε τα καλώδια σε 2.1 certified από και προς το sounbar και όλα κομπλέ μέχρι τώρα.

Δηλαδη εφταιγε το καλωδιο του series s η της soundbar ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω εγω με τα νεα της e3 και συνοψιζω τι εχω διαβασει για να ξερουμε και τι να περιμενουμε. Το ποσο σιγουρα ειναι αυτα δεν το γνωριζω.

- Avowed, Fable, Hellblade 2 δεν θα εχουν παρουσια και μαλλον πανε τουλαχιστον τελη 2022. Ψιλοξενερωσα γιατι μου αρεσουν και τα 3. Περιμενα οτι αφου ειχαν δειξει για ολα αυτα trailer ενα χρονο πριν, οτι θα βλεπαμε κατι σε gameplay φετος.

- Starfield ειναι σιγουρο αλλα δεν εχει ξεκαθαριστει τι θα δειξουν. Εγω παντως αναμενω κανα trailer μονο. Παει και αυτο τελη 2022. Ελπιζω να ειναι rpg σε στυλ mass effect και οχι τιποτα σε στυλ base management..

- Halo και αυτο σιγουρο αλλα θα επικεντρωθουν πιο πολυ στο multiplayer κομματι. Συμφωνα με καποιους, τα γραφικα εχουν μεν βελτιωθει αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση κατι το ιδιαιτερο. Φοβαμαι μην ξαναπεσει κραξιμο.Προσωπικα το franchise μου ειναι αδιαφορο.

- Καποια games που εχουν δημιουργησει hype στον κοσμο οπως τα indiana jones η elder scrolls, επισης δεν θα εχουν παρουσια. Ειδικα για το πρωτο πιστευω οτι ειναι εξαιρετικα νωρις.

Γενικα απο οσα εχω διαβασει, εχω την αισθηση οτι κανενα απο τα games που αναμενονται απο τα περιφημα πλεον 23 studios της microsoft, δεν θα βγει πριν τα τελη 2022..

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να δείξουν νέα ip που να έρχονται σχετικά σύντομα η μέσα στο 21 καλύτερα.

Απορώ πως δεν είχαν σχεδιάσει κάποιο exclusive που να είναι τεχνικά αντάξιο του sx για τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του.Δωσε κάποιο cross gen έστω!

Θέλει δουλειά η ms σε αυτό κομμάτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dstilio είπε

Αυτό το automata τόσο άσχετος είμαι που χάνω σχετικά νωρίς; Μετά τον πρώτο αρχηγό, ανεβαίνω σε ένα κόκκινο πυργο, και μόλις φάω όλα τα ρομπότ κατεβαίνω, βγαίνω σε ένα ξέφωτο, και έρχονται δυο ρομποτικοί βραχίονες με τη ρόδα που γυρίζει, ίδιοι με τη πρώτο αρχηγό, και με κάνουν κιμά.

πρεπει να μαθεις να χρησιμοποιεις καλα το evade και μετα το παιχνιδι γινεται αστειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.... 

Ψάχνουμε εδώ και καιρό για αγορά του γιου μου για το Xbox series X καιβδεν βρίσκω ετοιμοπαραδοτο.... 

Ξέρετε πού μπορώ να βρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, petran07 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.... 

Ψάχνουμε εδώ και καιρό για αγορά του γιου μου για το Xbox series X καιβδεν βρίσκω ετοιμοπαραδοτο.... 

Ξέρετε πού μπορώ να βρω? 

Πουλούσε ένα παλικάρι εδώ πριν από λίγες μέρες. Καινούριο ουσιαστικά, αλλά για κάποιο λόγο τον χάλασε (και σε καλύτερη τιμή κιόλας). Δες στις αγγελίες μήπως υπάρχει ακόμα.

 

edit: @tegonikos εσύ δεν ήσουν αν θυμάμαι καλά; Έλα, σε έφτιαξα!

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, petran07 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.... 

Ψάχνουμε εδώ και καιρό για αγορά του γιου μου για το Xbox series X καιβδεν βρίσκω ετοιμοπαραδοτο.... 

Ξέρετε πού μπορώ να βρω? 

Έχει στο you.gr

https://www.you.gr/gaming/konsoles/oles-oi-konsoles/microsoft-xbox-series-x

Επεξ/σία από Lobo10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...