Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φίλος έχει πρόβλημα στο Nier στην εισαγωγή που δεν επιτρέπει save.

Ας το βάλει στο easy να περάσει εκείνο το σημείο, να ξεκλειδώσουν τα saves και μετά βάζει το επίπεδο δυσκολίας όπου θέλει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, petran07 είπε

Καλησπέρα στην παρέα.... 

Ψάχνουμε εδώ και καιρό για αγορά του γιου μου για το Xbox series X καιβδεν βρίσκω ετοιμοπαραδοτο.... 

Ξέρετε πού μπορώ να βρω? 

Πριν δυο ,  τρεις  εβδομαδεσ όλες οι αλυσίδες έβγαλαν κάποια κομμάτια, το πλαίσιο ξαναεφερε μάλιστα καμία εβδομάδα πριν. Παρακολουθα τις αλυσίδες και κάτι θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lobo10 είπε

@petran07 πάρε αύριο ένα τηλ στο you γτ δεν είναι άμεσα διαθέσιμο (έχει την ένδειξη "διεθεσιμο" αν είναι άμεσα).

Γενικά αν πας πίσω στις σελίδες θα δεις συχνά από τις μεγάλες αλυσίδες. Οπότε παρακολούθησε το θέμα για κάνα σχετικό ποστ 

Screenshot_20210606-232304_Opera.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σβήνουμε ένα παιχνίδι από τον σκληρό δίσκο του series X, τα saves παραμένουν αποθηκευμένα στο cloud;

2 ώρες πριν, petran07 είπε

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις.... 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να το αγοράσω από κάποιο κατάστημα.... 

Δεν θα έχεις πολλές ευκαιρίες για να το αγοράσεις γιατί βρίσκεται σε έλλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Οταν σβήνουμε ένα παιχνίδι από τον σκληρό δίσκο του series X, τα saves παραμένουν αποθηκευμένα στο cloud;

Δεν θα έχεις πολλές ευκαιρίες για να το αγοράσεις γιατί βρίσκεται σε έλλειψη.

Ναι μένουν στο cloud..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, petran07 είπε

Ευχαριστώ πολύ για της απαντήσεις.... 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να το αγοράσω από κάποιο κατάστημα.... 

Τότε ξεκινάς τα τηλεφωνήματα στα καταστήματα και κράτα σημειώσεις το τί θα σου λένε για μελλοντικές παραλαβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή κάνεις παραγγελίες σε πολλά καταστήματα και αν κάποιο φέρει κομμάτια σε ενημερώνει.

Δεν λέω να προπληρώσεις κομμάτι χωρίς να το πάρεις έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το καινουργιο χαρακτηριστικο υποστηριξης του Series X, το λεγομενο Fidelity..

Χωρις να ειμαι ειδημων με το θεμα φαινεται μαπα το καρπουζι. Δλδ δεν πρεπει να εχει μεγαλη σχεση , η μαλλον φαινεται να υστερει σε σχεση με το το DLSS της nvidia σαν ποιοτητα απεικονισης και σαν τεχνολογια. Μονο και μονο οτι παιζει λεει και σε παλιες καρτες γραφικων, δειχνει πολλα. Γενικως δειχνει να θελει πολυ δουλεια ακομη (το fidelityfx)  και σιγουρα θα πρεπει να περιμενουμε κανα δυο χρονακια ακομη πριν δουμε αποτελεσαματα και υιοθετηση απο devs. Aυτα με βαση την πορεια του dlss. Θα διαβασω και αλλα αρθρα περι αυτου γιατι οσο διαβαζεις ονλαιν μαθαινεις.

onwards and upwards to E3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βιάζεσαι πολύ μου φαίνεται.

Και όταν είχαμε δει τα αρχικά βίντεο του ray tracing2 πολλοί έλεγαν τα ίδια(Ότι είναι gimmick και άλλα τέτοια ωραία) αλλά τώρα δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να πει ότι το ray tracing 2 είναι παπατσες(Gimmick) και δεν κάνει τίποτα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Βιάζεσαι πολύ μου φαίνεται.

Και όταν είχαμε δει τα αρχικά βίντεο του ray tracing2 πολλοί έλεγαν τα ίδια αλλά τώρα δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να πει ότι το ray tracing 2 είναι παπατσες και δεν κάνει τίποτα.

index.jpg.9dc966bce983a909a12019a6ca41fa10.jpg

 

Κάτι έχεις μπερδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις λίγο καλύτερα τι ακριβώς έχω γράψει γιατί πιστεύω δεν κατάλαβες τι ακριβώς λέω.

Ray tracing.

Οτιδήποτε άλλο θέλεις επ' αυτού στείλε μου προσωπικό μήνυμα γιατί είμαστε ήδη εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις λίγο καλύτερα τι ακριβώς έχω γράψει γιατί πιστεύω δεν κατάλαβες τι ακριβώς λέω.

Ray tracing.

Οτιδήποτε άλλο θέλεις επ' αυτού στείλε μου προσωπικό μήνυμα γιατί είμαστε ήδη εκτός θέματος.

Επιμένεις...

Ray Tracing 2 δεν υπάρχει. Υπάρχει το δεύτερης γενιάς υλικό για ray tracing που χρησιμοποιεί η NVIDIA. 1η γενιά 20ΧΧ κάρτες. 2η γενιά 30ΧΧ κάρτες. Επίσης ο όρος ray tracing είναι proprietary της NVIDIA. Η τεχνολογία γενικά λέγεται path tracing.

Τέλος, έχεις μπλέξει την βούρτσα με την οδοντόβουρτσα. Αυτό που βγάζει η AMD είναι software based, χωρίς ανάγκη για specific hardware, που σημαίνει ότι μπορεί να τρέξει ακόμα και σε Switch. Το DLSS της NVIDIA από την άλλη, στηρίζεται στο hardware της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...