Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Το επισημο ειναι αυτο αλλα δυστηχως οπως και το ασυρματο headset ειναι σε ελλειψη

https://www.skroutz.gr/s/25154528/Microsoft-Charging-Kit-XBOX-Series-X.html

Υπαρχουν και 3ων εταιρειων,αλλα δεν ξερω αν τα εχει αγορασει κανεις να πει αποψη

https://www.skroutz.gr/s/25798681/SpeedLink-Pulse-X-Play-Charge-XBOX-Series-X.html

https://www.you.gr/gaming/axesouar-konsolon/ola-ta-axesouar-konsolon/gaming-accessorie-subsonic-charge-play-kit-for-xbo

 

 

Αν σε προβληματιζει,μπορεις να μιλησεις με την microsoft να δεις τι θα σου πουν και οι ιδιοι,εαν ειναι δηλαδη κατι που πρεπει να σε ανησυχει.

Μιλησα λεει δεν ειναι λογος ανησυχίας κ ειναι αποδεκτο σε τοσο κοντινη απόσταση να ακους ελαχιστους ηχους παρολαυτα προσφερθηκαν αν δεν νιωθω ικανοποιημένος να μου στειλουν αλλη κ να επιστρεψω αυτην που εχω δεσμευοντας ενα ποσο που θα αποδεσμευτει αφου παραλαβουν πισω την δικη μου ή να στειλω πρωτα την δικη μου κ μετα να μου στειλουν αλλη χωρις δεσμευση ποσου. Διαδικασια που την κανουν δεκτη σε ολους για 2 χρονια!!!! Μπραβο τους πραγματικα. Με διαβεβαιωσαν πως δεν εξεταζουν καν την κονσολα που στελνεις κ σε καθε περιπτωση στελνουν παντα αλλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, greenstation είπε

Μιλησα λεει δεν ειναι λογος ανησυχίας κ ειναι αποδεκτο σε τοσο κοντινη απόσταση να ακους ελαχιστους ηχους παρολαυτα προσφερθηκαν αν δεν νιωθω ικανοποιημένος να μου στειλουν αλλη κ να επιστρεψω αυτην που εχω δεσμευοντας ενα ποσο που θα αποδεσμευτει αφου παραλαβουν πισω την δικη μου ή να στειλω πρωτα την δικη μου κ μετα να μου στειλουν αλλη χωρις δεσμευση ποσου. Διαδικασια που την κανουν δεκτη σε ολους για 2 χρονια!!!!

Ναι η κονσολα της Microsoft εχει 2χρονια εγγυηση. Ο κυριος λογος που σου ανεφερα να μιλησεις με την Microsoft,ειναι γιατι πιθανως εαν την πηγαινες στο καταστημα αγορας,να μην ειχαν ιδεα για τι πραγμα μιλας.

Τουλαχιστον τωρα εχεις και επισημη απαντηση την οποια μπορεις να δειξεις στο καταστημα εαν θες να την στειλεις την κονσολα πισω μεσω αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δειχνει ετσι το for honor ρε παιδια; επαθα πλακα. Οσοι το κατεβασετε  μετα πηγαινετε options display και εχει να κλικαρετε install high resolution textures και θα κανει 22.gb update.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πιστευω οτι ολες ακούγονται αλλα οι περισσότεροι δεν καταλαβαινουν τι ακουν κ λενε ο ανεμιστήρας ή απλα δεν μπορουν να αναγνωρισουν υψηλες συχνότητες για κατι που οι pcαδες εχουν εκπαιδευτεί-αναλωθει κ ακουν ή δεν τους νοιαζει καν κ λενε αθορυβο επειδη δεν τους απασχόλησε να το ψαξουν. Εγω πχ το coil whine του ps5 ακουγα στα 3 μετρα κ ενας φίλος μεχρι το μισο μετρο στην ιδια κονσολα. Εχω μια ταση υπερβολης παντα που αγγιζει το ocd

Επεξ/σία από greenstation
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ακουω το ps5. Και ενα λαπτοπ που ειχα παλια

Βεβαια θα σου πω με σιγουρια σε λιγο να το βαλω να παιξω.να δω in game αν ακουγεται κατι.στο μενου παντος οχι

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε με κανα gears ή horizon που το ζοριζουν, ευχαριστώ για τον κοπο

5 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι ακουω το ps5. Και ενα λαπτοπ που ειχα παλια

Βεβαια θα σου πω με σιγουρια σε λιγο να το βαλω να παιξω.να δω in game αν ακουγεται κατι.στο μενου παντος οχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, greenstation είπε

Για δοκιμασε με κανα gears ή horizon που το ζοριζουν, ευχαριστώ για τον κοπο

 

Για να καταλαβεις το ποσο δυνατα τραβαει τον θορυβο το κινητο σου τραβηξα και τις 2 κονσολες. Για να ακουσω κατι στο x πρεπει να βαλω το αυτι μου σχεδον κοντα στον αεραγωγο. Ισως να ακουγεται λιγο coil whine απο τα 5 10 εκατοστα.μηπως εισαι υπερβολικός.εκτος και κανει θορυβο το δικο σου. Το βιντεο

https://streamable.com/jx0dtt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Για να καταλαβεις το ποσο δυνατα τραβαει τον θορυβο το κινητο σου τραβηξα και τις 2 κονσολες. Για να ακουσω κατι στο x πρεπει να βαλω το αυτι μου σχεδον κοντα στον αεραγωγο. Ισως να ακουγεται λιγο coil whine απο τα 5 10 εκατοστα.μηπως εισαι υπερβολικός.εκτος και κανει θορυβο το δικο σου. Το βιντεο

https://streamable.com/jx0dtt

Αδερφε μου ειδες που κατεληξες να βρισκεις coil whine εστω μηδαμινκ εστω απο τα 10 εκατοστα αποσταση, ειμαι οντως λιγο υπερβολικός ισχυει αλλα ταυτόχρονα και κυριολεκτικος. Δλδ αν με ρωτησει καποιος δεν θα πω δεν ακούγεται τπτ. Θα του πω εχει μηδαμινο οταν βαλεις το αυτι στην κονσολα. Καλα τα ps5 μας απαραδεκτα πραγματικά ενοχλητικα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια ειλικρινά

Επεξ/σία από greenstation
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greenstation είπε

Αδερφε μου ειδες που κατεληξες να βρισκεις coil whine εστω μηδαμινκ εστω απο τα 10 εκατοστα αποσταση, ειμαι οντως λιγο υπερβολικός ισχυει αλλα ταυτόχρονα και κυριολεκτικος. Δλδ αν με ρωτησει καποιος δεν θα πω δεν ακούγεται τπτ. Θα του πω εχει μηδαμινο οταν βαλεις το αυτι στην κονσολα. Καλα τα ps5 μας απαραδεκτα πραγματικά ενοχλητικα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια ειλικρινά

Ναι ισως αν εχεις απολυτη ησυχια ,δηλαδη ουτε το ψυγειο στην κουζινα να μην δουλευει να ειναι νυχτα ,να μην κελαηδανε πουλια εξω ,αυτοκινητα κτλπ να το ακουσεις οπως λες και στα 30 εκατοστα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greenstation είπε

Αδερφε μου ειδες που κατεληξες να βρισκεις coil whine εστω μηδαμινκ εστω απο τα 10 εκατοστα αποσταση, ειμαι οντως λιγο υπερβολικός ισχυει αλλα ταυτόχρονα και κυριολεκτικος. Δλδ αν με ρωτησει καποιος δεν θα πω δεν ακούγεται τπτ. Θα του πω εχει μηδαμινο οταν βαλεις το αυτι στην κονσολα. Καλα τα ps5 μας απαραδεκτα πραγματικά ενοχλητικα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια ειλικρινά

Επειδη εχω ps5, δεν εχει καθολου coin whine. Εχει να κανει καθαρα θεμα τυχης, οχι μονο στις κονσολες αλλα και στα psu (βασικος υποπτος) των pc αλλα και των gpu (πιο σπανιο). Ειχα coil whine με ενα tx850w και τωρα που το αλλαξα με ενα evga g1 750 δεν εχω καθολου. Βασικος λογο που το αλλαξα γτ ακουγα αυτο το high pitch ηχο που εκανε, κυριως σε Loading screen κτλ.

Αν ακουγεται αρκετα, δεν εισαι εσυ παραξενος. Αρκετες εταιριες γενικα δεχονται πισω τετοια προιοντα. Για εμενα, αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα, προχωρα σε αντικατασταση με δεσμευση. Απο την αλλη, ισως σου κατσει καποιο με περισσοτερο ηχο, αλλα πολυ μικρες αυτες οι πιθανοτητες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...