Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Apostol. είπε

Καινουριος σε xbox, μηπως γινεται να αλλαξει ενταση το led στο χειριστηριο, οπως γινεται στο ps5, ή να σβησει τελειως?

Με ενοχλει το βραδυ οταν παιζω και του εχω βαλει ταινια απο πανω.

Νομιζω μονο στο elite γινεται

1 ώρα πριν, netgeo είπε

Σορρυ για το ολίγον off topic επειδή το δουλεύω αυτό στο xbox, υπάρχει το ίδιο σύστημα και στο PS5;

Λιγο που το ψαξα δεν βλεπω κατι στο ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Νομιζω μονο στο elite γινεται

Λιγο που το ψαξα δεν βλεπω κατι στο ps

Κρίμα, ευχαριστώ θα το τσεκάρω κι εγώ όταν το στήσω. Έχει την πλάκα του το copilot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα σε μια τηλεοραση full hd τι καλωδιο 3 μετρο θα προτεινατε για συνδεση xbox series;;; Ενα hdmi 2 ελεγα αλλα δε γνωριζω ποια μαρκα ειναι ποιοτικη να υπαρχει σε μεγαλα καταστηματα.Γνωριζω για hdmi 2,1 αλλα αυτο ειναι για 4κ τιβι οποτε δε το χρειαζεται.

Κανεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Κανεις;;

Και το  hdmi 2.0 πολυ ειναι μιας που  σου κανει και  1.4 για να   κανεις τη δουλεια σου με 1080p  αναλυση... Οποτε παρε οτι βρεις μικρη σημασια θα εχει ;)

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια highlights απο την σημερινη συνεντευξη του Σπενσερ

  • Flight Sim took a while to announce RD because they had to square away the cloud aspects of it so that XB1 owners were not left out of the conversation. (This is the news that XB1 owners will be able to stream XSX exclusives via the cloud onto their XB1 later this year).
  • Said he watched/reviewed the showcase maybe 40 times or so and some days liked certain things and other days disliked certain things. Was ultimately surprised the reaction to the show was as positive as it was.
  • It was nice to open and close with Bethesda. Todd and Pete were able to speak to Xbox's 20th anniversary genuinely since they have been along for the ride all this time.
  • Happy with the reception of Redfall. It's a game Arkane isn't particularly known for in the past, but they are passionate about it and want to build that type of game. Understands frustration with no gameplay, hopefully able to share more soon.
  • 343 will work with Halo community to build the game post launch, much like Rare has done with Sea of Thieves.
  • Halo Infinite RD was not announced because they have an idea of a 3-4 week period they want to hit, but are paying attention to other high profile releases around that time also.
  • Not a huge fan of licensed IP DLC in the past, but Pirates fit in perfectly with Sea of Thieves so he was happy with how it came out.
  • Has preview builds of Psychonauts 2 but is trying to hold off to play it on release!
  • Largest showcase in terms of viewership.
  • It was Todd's idea to put the release date in the trailer even though it was far out. "Enable the studios to be the best versions of themselves they can be, so trust in them."
  • Had a virtual call with Marty Stratton the other day to go over ID Software's roadmap! Woot!
  • Doesn't love the term AAA, but the pedigree and past work of studios effects expectations of their games. Also being 1st party raises expectations of the studio, even if they are smaller. A little unfair to smaller titles that get unexpected expectations levied on them. Trying to be honest with consumers about the size and scope of the game, used the example of them saying that Grounded had 10 people on it for a reason.
  • Wants to work hard with streamers and creators to reduce risk of DMCA takedowns and rights issues.

 

 

SjgUL87.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε η επιλογή cloud στο gamepass app στο Android. Υπάρχει καμμια λύση? Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Uninstall , clear cashe, έβαλα το beta app, έβαλα πιο παλιά έκδοση έδωσα άδεια σε ότι ζητάει restart το κινητό αλλά τζιφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Εξαφανίστηκε η επιλογή cloud στο gamepass app στο Android. Υπάρχει καμμια λύση? Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Uninstall , clear cashe, έβαλα το beta app, έβαλα πιο παλιά έκδοση έδωσα άδεια σε ότι ζητάει restart το κινητό αλλά τζιφος

 Με καποιο vpn  εισαι ; Σε εμενα εδω Τσεχια μια χαρα παιζει το cloud...

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, enable_your_mind είπε

 Με καποιο vpn  εισαι ; Σε εμενα εδω Τσεχια μια χαρα παιζει το cloud...

Απλά εξαφανιστηκε η επιλογή cloud δες στην εικονα. Μου έχει μονο επιλογή κονσόλα και pc. VPN έβαζα όταν ξεκινούσα το app μετά το εκλεινα Screenshot_20210624_001222_com.gamepass.jpg.2e2c3f5988386d45d2bafba9bc33f77b.jpg

Κανονικα ήταν ετσι


f9e8fe72-3580-4b7b-805f-091c1d7952f9.png.e0b3c0a0bbc0f0945eb912bdb9c96249.png

 

Edit

Το έφτιαξα άλλαξα region μέσα από το app και εμφανίστηκε πάλι το cloud

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ,τωρα τελευταια την βρισκω μονο με games που τους χωνουνε κακη βαθμολογια, τα βαζω για δοκιμη και κολαω.θα παω να το κοιταξω, αυριο μαλλον.😂

BTW το game σε coop εχει θεμα με την ai των εχθρων. Σαν bug. Λες και φοβονται να επιτεθουν αν βλεπουν πολλους😂Solo το βλεπω μια χαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει κανείς με remote access μέσο pc? Σκέφτομαι αντί να συνδέω πληκτρολόγιο/ποντίκι/οθόνη στο XSS, να μπαίνω με το pc για να παίζω τα shooters.

Επεξ/σία από I'm_busy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες συγνωμη μια απορια ειμαι και λιγο ασχετος,ο φιλος μου εχει το xbox series x,δηλ το καινουριο με εναν μοχλο,εγω εχω απο παλια ενα χειριστηριο για xbox one χωρις κονσολα βεβαια το χρησιμοποιω στο pc ,ειτε με καλωδιο απευθειας ειτε μεσω μπλουτουθ,μπορω αν παω σπιτι του να παιξουμε couch coop gears k αλλα παιχνιδια ???υπαρχει αυτη η συμβατοτητα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

παιδες συγνωμη μια απορια ειμαι και λιγο ασχετος,ο φιλος μου εχει το xbox series x,δηλ το καινουριο με εναν μοχλο,εγω εχω απο παλια ενα χειριστηριο για xbox one χωρις κονσολα βεβαια το χρησιμοποιω στο pc ,ειτε με καλωδιο απευθειας ειτε μεσω μπλουτουθ,μπορω αν παω σπιτι του να παιξουμε couch coop gears k αλλα παιχνιδια ???υπαρχει αυτη η συμβατοτητα??

ναι το χειριστηριο της προηγούμενης γενιάς λειτουργεί στην παρούσα . Μόνο του 360 δεν λειτουργεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...