Προς το περιεχόμενο

Δώρο στο Γιο μου!!!


bigtoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

ειπε ο ανθρωπος που χαρακτηριζει τους ανθρωπους απ το τι αμαξι οδηγουν..

Για πες που έγινε αυτό 

Και φίλε μου ναι,αν είναι να δώσω μερικές χιλιάδες ευρώ για ένα αμάξι,θα προτιμήσω πρωτίστως κάτι που μου αρέσει σε εμφάνιση.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Για πες που έγινε αυτό 

13 ώρες πριν, jmmys είπε

Παππού δεν θα ήμουν και τόσο σίγουρος ότι το παιδί θα του άρεζε να κυκλοφορεί με το Yaris του 2007,με το καινούριο ναι,

ή με γυναικείους μην πω τώρα, όπως το nissan micra που είπε ο άλλος.

 

Στις 21/3/2020 στις 11:29 ΜΜ, jmmys είπε

Στην κόρη μου ναι θα ήταν μια όμορφη επιλογη😁

Ταπεινή μου γνώμη μην κοιτάς μικρά αμαξάκια.Σου είπα για μένα μερικές επιλογές.

 

Στις 21/3/2020 στις 2:09 ΜΜ, jmmys είπε

Yaris για νεαρό αρχάριο;;;;Του 2007 κιόλας,να έλεγες το καινούριο πάει και έρχεται.Να έλεγες για κοπέλα επίσης.

Υπερεκτιμημενο κουβας για μένα.Πολυ φθηνιαρικο εσωτερικό,υπερβολικά άσχημο για μένα,υπερβολικά ασταθες,καθόλου νεανικό.Και πίστεψε με,μια χαρά βλάβες βγάζει και αυτό.Η αξιοπιστία είναι θέμα προκατόχων.Σιγουρα η Toyota είναι κορυφή σε αξιοπιστία,αλλά πρωταρχικό ρόλο παίζει ο οδηγός και η συντήρηση.

Μήπως θα ήταν καλύτερο να ρωτήσεις το γιόκα αν έχει κάποια γνώμη;

Άλλες προτάσεις από εμένα,Toyota Auris,Golf VI,Seat leon,Ford focus,Fiat stilo και Audi A3.

Σχετικά με τα χλμ,ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τόσο παλιά αμάξια.

στα υπογραμμισα για να μη δυσκολευτεις κι ολας :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου είπα ότι το αμάξι ταιριάζει σε κοπέλες,ότι θα το έπαιρνα για τη κόρη μου,ΟΧΙ για νεαρό αγόρι.Εσυ τα υπογράμμισες.

Για γυναικείους κωλους,αν δεν κατάλαβες το πρώτο copy.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, jmmys είπε

Φίλε μου είπα ότι το αμάξι ταιριάζει σε κοπέλες,ότι θα το έπαιρνα για τη κόρη μου,ΟΧΙ για νεαρό αγόρι.Εσυ τα υπογράμμισες.

Για γυναικείους κωλους,αν δεν κατάλαβες το πρώτο copy.

Η αληθεια ειναι οτι αλλο καταλαβα. Και παλι ομως λανθασμενη λογικη, δηλαδη αν ο ΤΣ διαλεγε μικρο αμαξι που ειναι το προβλημα?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Micra K11 2000, 2 αστέρια: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/nissan/micra/15522

Micra K12 2003, 4 αστέρια: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/nissan/micra/15615

Μοντέλο 2002 δεν κατάφερα να βρω, δείξε εσύ link μια και επιμένεις ότι βρήκες τέτοια έκδοση.

 

Το 2000 με το 2002 ειναι ιδια καροτσα κοινος ιδια παθητικη ασφαλεια! Το 2002 ειναι το f/l με πολλαπλασιαστες!

Μπορει να του βγαζει 2 αστερια αλλα ειναι 5 αστερο στο πορτοφολι!!!

Για μενα ο χαρακτηρισμος σκοτωνεσαι ειναι υπερβολη.. Ολα εχουν τις ανοχες τους σε μια κακη στιγμη! Εγω ξερω οταν δεν εχεις ποιοτητα ζωης ειναι σαν να πεθαινεις καθε μερα!!!

Για μεσα στην πολη και για κοντινες διαδρομες μια χαρα ειναι. Εξάλλου ο οδηγος κανει το αυτοκινητο!

 

Επεξ/σία από gia_nnis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jmmys είπε

Όπως είπε κάποιος πριν ότι δεν θα βγάλει άκρη ο TS,γι'αυτό και δεν ασχολήθηκε άλλο,

Εντελώς λάθος φόρουμ για ερώτηση αγοράς μεταχειρισμένου.

Παιδάκια μέσω περιοδικών,internet,που γνωρίζουν τι αστέρια πήρε ένα αμάξι το 2002,και αν θα κάψει 5 ή 6 ευρώ.

Αυτά που γνωρίζουν και αναφέρουν είναι ουσιώδη, σε αντίθεση με σένα που η συνεισφορά σου στο θέμα περιορίζεται σε υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς του τύπου "παιδάκια", "κουβαδάκια" και στην προσωπική σου άποψη για το τι ταιριάζει σε κοριτσάκι και τι σε αγοράκι.

Απαντήσεις σαν τις δικές σου είναι υπεύθυνες που το συγκεκριμένο έχει καταντήσει εντελώς λάθος φόρουμ για ερώτηση αγοράς μεταχειρισμένου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός ότι κάποιος εδώ, μιλάει με φοβερό τουπέ και έπαρση. "Κυκλοφορώ στο εξωτερικό και ξέρω καλύτερα τι αυτοκίνητα κυκλοφορούν" , "είστε παιδάκια που διαβάζετε μόνο τα περιοδικά και είστε ψιλοανίδεοι" και ούτω καθεξής. Άξιοι της μοίρας τους μερικοί μερικοί.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Είναι γεγονός ότι κάποιος εδώ, μιλάει με φοβερό τουπέ και έπαρση. "Κυκλοφορώ στο εξωτερικό και ξέρω καλύτερα τι αυτοκίνητα κυκλοφορούν" , "είστε παιδάκια που διαβάζετε μόνο τα περιοδικά και είστε ψιλοανίδεοι" και ούτω καθεξής. Άξιοι της μοίρας τους μερικοί μερικοί.. 

Με ρώτησες κάτι συγκεκριμένο  και σου απάντησα ακριβώς σε αυτό που με ρώτησες,πανε λίγο πίσω και ξαναδιάβασε τι με ρώτησες και τι σου απάντησα.Δεν είπα ξέρω ΚΑΛΥΤΕΡΑ,είπα τι βλέπω.

4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Αυτά που γνωρίζουν και αναφέρουν είναι ουσιώδη, σε αντίθεση με σένα που η συνεισφορά σου στο θέμα περιορίζεται σε υποτιμητικούς χαρακτηρισμούς του τύπου "παιδάκια", "κουβαδάκια" και στην προσωπική σου άποψη για το τι ταιριάζει σε κοριτσάκι και τι σε αγοράκι.

Απαντήσεις σαν τις δικές σου είναι υπεύθυνες που το συγκεκριμένο έχει καταντήσει εντελώς λάθος φόρουμ για ερώτηση αγοράς μεταχειρισμένου.

Άποψη σου,εξάλλου αν πρόσεξες απάντησα πολύ συγκεκριμένα στην ερώτηση του TS με συγκεκριμένες προτάσεις.

Το "παιδάκια" σας πείραξε,και κυρίως που μίλησα υποτιμητικά για το Yaris που το εχετε κάνει εικόνισμα μερικοι σε αυτό το φόρουμ και οποιος πει κάτι κατά του,θα πέσετε να τον φάτε.

Καλή συνέχεια με τις αναλύσεις σας.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πάνε πίσω διάβασε", συνεχίζεις να βαράς το ίδιο νταούλι. Το πρόβλημα είναι πως έχεις άσχημο ομολογουμένως τρόπο να μιλάς (ίσως γιατί οι δημοσιεύσεις γίνονται τρόπον τινά, ανώνυμα) και το χειρότερο ότι δεν το καταλαβαίνεις!

Οπότε καλή συνέχεια και από μένα, αλλά στη δύσκολη "ανηφόρα" που έχεις να διαβείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω ο φίλος να έβγαλε ένα συμπέρασμα στο που θα κινηθεί...

Επίσης χωρίς να είμαι Toyota-κιας (κάθε άλλο) βλέπω πολύ κόσμο γύρω μου που τα επιλέγει και είναι ευχαριστημένος οπότε δεν μπορώ να το προσπεράσω.

Εν πάση περιπτώση τα προσωπικά μας γούστα μάλλον ούτε τον αφορούν...ούτε τον ενδιαφέρουν τον φίλο!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmmys είπε

Άποψη σου,εξάλλου αν πρόσεξες απάντησα πολύ συγκεκριμένα στην ερώτηση του TS με συγκεκριμένες προτάσεις.

Το "παιδάκια" σας πείραξε,και κυρίως που μίλησα υποτιμητικά για το Yaris που το εχετε κάνει εικόνισμα μερικοι σε αυτό το φόρουμ και οποιος πει κάτι κατά του,θα πέσετε να τον φάτε.

Καλή συνέχεια με τις αναλύσεις σας.

Οι προτάσεις σου ήταν εντελώς κουκουρούκου, ο άνθρωπος ρώτησε για ένα συγκεκριμένο σούπερ μίνι και εσύ του αντιπρότεινες τα μισά μικρομεσαία που κυκλοφορούν στην Ελληνική αγορά!

Επίσης εσύ είσαι αυτός που κάνει αυτό που περιγράφεις, εσύ είσαι αυτός που μιλάει υποτιμητικά όταν δεν του αρέσουν οι απόψεις που διαβάζει.

Καλά μυαλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα ίδια χρήματα πρότεινα κάτι,το οποίο κατά την άποψη μου θα ταίριαζε πιο πολύ στη περίπτωση του,και θα ήταν και πιο σταθερά και ασφαλή αυτοκίνητα.

Για τα υπόλοιπα που είπες δεν τα σχολιαζω,είναι ανούσιο.Οποιος διαβάσει από την αρχή το νήμα θα δει  ποιος δέχεται άλλες απόψεις και ποιος όχι.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά Αυτός που θα έχει το αμάξι δεν πρέπει να αποφασίσει? Δε νομίζω να ενθουσιάζεται κάποιος νέος από την εμφάνιση του yaris.  Opel corsa, polo,punto, fiesta  τέτοια γουστάρουν οι νέοι. Και μην κάνεις το λάθος και πάρεις 1000αρακι. Το αμάξι να έχει 90 άλογα τουλάχιστον να μπορεί να πάει ένα ταξιδάκι, να ανάβει aircondition και να περπατάει και κυρίως να έχει ασφάλεια σε προσπέραση και να μην χρειάζεται 10 ώρες να προσπεράσει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...