Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/5/2020 στις 12:29 ΠΜ, Curtis76 είπε

Καμαρι μου εσυ. Δε πειραζει εβαλαν οι αλλοι για εσενα, επειδη ακουσαν τον τσιοδρα. Αρα ουσιαστικα θες δε θες σε εσωσε ο τσιοδρας και να πας να αναψεις λαμπαδα. Αλλος ενας κλασικος ελληναρας που εδειρε τον τσακ νορις. Για πες τρολ που βρηκες παπα και εκκλησια για να γλυψεις το χερι του παπα (μπλιαχ γιατι το εκανες αυτο?)

Στην περιοχη μου,  η εφαρμογη μασκας ηταν συντριπτικα χαμηλη και ειχε-εχει τα χαμηλωτερα ποσοστα.Ολες  συναναστροφες μου ηταν και ειναι με ατομα χωρις μασκα.Τα ατομα με μασκα τα αποφευγω.Φοβουμαι και δεν μου αρεσουν οπτικα.Τωρα για τις Εκκλησιες, οποιος θελει και ψαχνει βρισκει.Υπηρχαν και υπαρχουν Εκκλησιες που λειτουργουν.Τα χερια των Παπαδων τα φυλαω απο βιτσιο.Εχω αυτη την ανωμαλια απο καιρο.Κανενας τελειος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα τα λεγε ο τραμπ   "κινεζικος ιος"

 

Σε παρέμβασή του στον ιταλικό τηλεοπτικό σταθμό La7, ο Τζουζέπε Ρεμούτσι, διευθυντής του ινστιτούτου φαρμακολογίας του Μιλάνου Μάριο Νέγκρι, δήλωσε ότι «οι ασθενείς με Covid 19, τώρα, είναι εντελώς διαφορετικοί από εκείνους που αρρώστησαν πριν από τρεις ή τέσσερις εβδομάδες». «Πρώτα έφταναν στα έκτακτα περιστατικά ογδόντα άνθρωποι με σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα, ενώ τώρα, οκτώ στους δέκα μπορούν να επιστρέψουν στο σπίτι και να θεραπευθούν εκεί», πρόσθεσε.

 

Mετα απο 2 μηνες χαλασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ant_ είπε

Καλα τα λεγε ο τραμπ   "κινεζικος ιος"

Σε παρέμβασή του στον ιταλικό τηλεοπτικό σταθμό La7, ο Τζουζέπε Ρεμούτσι, διευθυντής του ινστιτούτου φαρμακολογίας του Μιλάνου Μάριο Νέγκρι, δήλωσε ότι «οι ασθενείς με Covid 19, τώρα, είναι εντελώς διαφορετικοί από εκείνους που αρρώστησαν πριν από τρεις ή τέσσερις εβδομάδες». «Πρώτα έφταναν στα έκτακτα περιστατικά ογδόντα άνθρωποι με σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα, ενώ τώρα, οκτώ στους δέκα μπορούν να επιστρέψουν στο σπίτι και να θεραπευθούν εκεί», πρόσθεσε.

Mετα απο 2 μηνες χαλασε

Λογικο ειναι αφου δεν εμεινε ηλικιωμενος ουτε για δειγμα στην Ιταλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ant_ είπε

Καλα τα λεγε ο τραμπ   "κινεζικος ιος"

Σε παρέμβασή του στον ιταλικό τηλεοπτικό σταθμό La7, ο Τζουζέπε Ρεμούτσι, διευθυντής του ινστιτούτου φαρμακολογίας του Μιλάνου Μάριο Νέγκρι, δήλωσε ότι «οι ασθενείς με Covid 19, τώρα, είναι εντελώς διαφορετικοί από εκείνους που αρρώστησαν πριν από τρεις ή τέσσερις εβδομάδες». «Πρώτα έφταναν στα έκτακτα περιστατικά ογδόντα άνθρωποι με σοβαρά αναπνευστικά προβλήματα, ενώ τώρα, οκτώ στους δέκα μπορούν να επιστρέψουν στο σπίτι και να θεραπευθούν εκεί», πρόσθεσε.

Mετα απο 2 μηνες χαλασε

 Τι άλλο θα σκαρφιστουν για να δικαιολογήσουν το τέλος των lockdowns; 😄

Ή μας δούλευαν πριν ή μας δουλεύουν τώρα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, _kos_tas_ είπε

13.000.000 πάνω από 64 ετών στην Ιταλία

Πόσοι πέθαναν από την γρίπη;20-25.000;

Lockdown άμεσα.

Για σένα δεν είναι τίποτα μια απλή στατιστική.

Για άλλους είναι αδέλφια, μανάδες, πατεράδες, φίλοι.

  • Like 8
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Niki2 είπε

Τα έχω ακούσει ΟΛΑ αυτά και από μορφωμένα άτομα. Δεν θα μπορούσες να τα περιγράψεις καλύτερα. Είναι λες και παθαίνουν παράνοια, παραλογισμό δε ξέρω. Λες και 1η φορά είδε η ανθρωπότητα επιδημίες και πανδημίες.

Από τα ρούχα σου δεν βγήκες το 2015-2016 όταν πέθαναν από εποχική γρίπη 197 άτομα.... έλεος 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην λέμε συνεχεια τα ίδια. ενας νέος ιός δεν μπορείς να ξέρεις τι συνέπειες μπορεί μα έχει.

μπορεί να χτυπά νέους μπορεί γερους, μπορεί να μεταλλαχθεί και να εξαφανίστει, μπορεί να γίνει και ισπανικη γρίπη.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takatack είπε

Από τα ρούχα σου δεν βγήκες το 2015-2016 όταν πέθαναν από εποχική γρίπη 197 άτομα.... έλεος 

τι λες ρε παιδι μου κι εγω το καλοκαιρι δεν επαιρνα κανενα μετρο για την εποχικη γριπη, το ιδιο δεν ειναι με τον κορονοιο που λενε πως δεν εξαφανιζεται το καλοκαιρι?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, daredevil1 είπε

τι λες ρε παιδι μου κι εγω το καλοκαιρι δεν επαιρνα κανενα μετρο για την εποχικη γριπη, το ιδιο δεν ειναι με τον κορονοιο που λενε πως δεν εξαφανιζεται το καλοκαιρι?

Τα νούμερα μιλάνε μόνα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια οι θάνατοι πάνω από τα εποχικά επίπεδα ήταν στην ιταλία 52 χιλιάδες μέχρι 18 απριλίου με τα στοιχεία από τα ληξιαρχεία. Η πλειοψηφία αυτών των θανάτων σε μικρό τμήμα της ιταλίας με πληθυσμό συγκρίσιμο με αυτό της ελλάδας. Σχεδόν όλοι αυτοί οι θάνατοι είναι covid γιατί ο ημερήσιος αριθμός θανάτων όταν δεν τρέχει έξτρα επιδημία έχει χαμηλή τυπική απόκλιση, άσχετα αν πολλούς παππούδες δεν τους τέσταραν για να γράψουν covid.

 https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.15.20067074v2

Παρόμοια "φυσιολογική" εικόνα και στην νέα υόρκη

 

Καθημερινά πράγματα δηλαδή, σε μια χώρα που αυτή την εποχή συνολικά πεθαίνουν 7500 άτομα την ημέρα από όλες τις αιτίες, 2 - 3 πόλεις εστίες τρώγανε 2000 άτομα την ημέρα από "γριπούλα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vigor10 είπε

Ο Τσιόδρας τα είπε όλα ξεκάθαρα... από σούζα πηγές? Ε κορόνα στην έφερε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα πράγματα είναι απλά και η αριθμητική ακόμη πιο απλή και αν κάποιος δεν ξέρει υπάρχουν κομπιουτεράκια

ΗΠΑ στοιχεία US Centers for Disease Control and Prevention

εποχική γρίπη θάνατοι από 24 εως 62.000 στο διάστημα Οκτώβριος - Απρίλιος '19 (6 μήνες) χωρίς ΚΑΝΕΝΑ μέτρο

Covid-19 θάνατοι 75.000 Φεβρουάριος-Μάιος '20  (3 μήνες) ΜΕ LOCKDOWN

 

https://edition.cnn.com/2020/05/01/health/flu-vs-coronavirus-deaths/index.html

Επεξ/σία από daredevil1
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...