Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, whosethere είπε

https://www.youtube.com/watch?v=sjDuwc9KBps&t=38s

ειναι καποιες προτασεις για τον sars οπως τον ξεραμε με τα παλια δεδομενα. οποιος θελει ακολουθει

Εμένα μου φαίνεται αστείο,που πιάνει το σπρέι μετά τα πράγματα και ξαναμανα. Προσωπικά τοποθετώ τα ψωνια  σε ένα σημείο και αρχίζω τον κορωνοψεκασμο με οινόπνευμα. Αφού στεγνώσουν, τα τουμπαρω για να ρίξω και στις επιφάνειες,που δεν καλύψε το οινόπνευμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, pontez2 said:

Στην ΕΡΤ το χει πει και αυτός. 

Εδω πάντως έχει μεγάλο μέρος του ιστορικού αυτης της υπόθεσης και το σκεπτικό της υπερκοστολόγισης των ιδιωτικών ΜΕΘ. Κατά την άποψη του κ. Πέτσα, οι ΜΕΘ θα έπρεπε να παιρνουν τουλάχιστον 2000 ευρω διοτι τις επιτάσσει το κράτος. Με λίγα λόγια αντικρουει τις κατηγορίες της αντιπολίτευσης συγκρίνοντας με ευρωπαικές τιμές κτλ.

https://www.tanea.gr/2020/03/26/politics/polemos-kyvernisis-kai-antipoliteysis-gia-idiotikes-meth-kai-diagnostika-test/

(το λινκ μπαίνει για ενημέρωση καθαρά)

Kάτι που δεν έχω βρει ακομα ειναι το ΦΕΚ για τις προσλήψεις στα δημοσια νοσοκομεία. Σήμερα ενημερωθήκαμε οτι έχει προσληφθεί ηδη ένας μεγάλος αριθμός. Αν κάποιος έχει βρει το ΦΕΚ ας ριξει ένα λινκ.

Επειδή με ενδιαφέρει μπορώ να σου πω οτι έχουν γίνει πολλές προσλήψεις από το Λοιπό Επικουρικό τις τελευταίες ημέρες ειδικά σε Νοσηλευτές. Στοιχεία στην Διαύγεια σε κάθε ΫΠΕ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν αυτό δεν είναι ψυχαναγκασμός, τότε τι είναι..

Και η πλάκα είναι ότι όλο και κάτι θα σου ξεφύγει και στο τέλος θα έχεις κάνει μια τρύπα στο νερό.

Ακόμα και να πεις ότι δεν είναι ψυχαναγκασμος, κάποια στιγμή θα κουραστουν όλοι και θα επανέλθουν στους παλαιους ρυθμούς ζωής. Για αυτό ας μην κάνουμε υπερβολές γιατί δεν έχει νόημα και θα βαρεθούμε κάποια στιγμή. Εμείς στο σπίτι δεν έχουμε αλλάξει τον τρόπο ζωής και τα μέτρα, ανέκαθεν πλεναμε τα χέρια μας αρκετές φορές στην διάρκεια της μέρας και όποτε θεωρούμε ότι είναι βρώμικα. Τα μονα παραπάνω πράγματα που κάνουμε επιπλέον ειναι πλύσιμο στα χέρια αμέσως μόλις μπούμε στο σπίτι χωρίς να πιάσουμε κάτι, λίγες φορές παραπάνω οινόπνευμα στα χέρια, οινόπνευμα στο κινητό και σε κάποια σημεία που πιάνουμε με το χέρι μια φορά ανά κάποιες μέρες. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

 οινόπνευμα στο κινητό

καλα το πας. μεχρι να διαλυθει η οθονη και αυτοματα εισαι εκτος εγγυησης. συνεχισε το. παντου οινοπνευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα διαζυγια ειναι προ των πυλων....

 

Ειχα παει ταρατσα με τον καφε μου για ξεμουδιασμα,

και μολις παω κατω, παω να μπω και τρωω ενα ψεκασμα με οινοπνευμα, δεν καταλαβα απο μου ηρθαν 2 κιλα οινοπνευμα.....

καντε υπομονη παιδες, να βγουμε οπως μπηκαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xxatziva είπε

καλα το πας. μεχρι να διαλυθει η οθονη και αυτοματα εισαι εκτος εγγυησης. συνεχισε το. παντου οινοπνευμα.

καλά μπορεί να έχει tempered glass επάνω .

Και εγώ έτσι το καθαρίζω πλέον , χαρτομάντιλο και λίγο οινόπνευμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν παντως να ριξετε μια ματια στον ορο επιταξη, γιατι δεν σημαινει νταλαβερι, ουτε εξυπηρετηση. 

Το μονο σωστο στις παρουσες συνθηκες θα ηταν οντως η επιταξη οσων ΜΕΘ χρειαστουν και φυσικα να πεσουν λεφτα στην ενισχυση του συστηματος υγειας (χτες αν γινεται) και οχι να μοιραζονται απο εδω και απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xxatziva είπε

καλα το πας. μεχρι να διαλυθει η οθονη και αυτοματα εισαι εκτος εγγυησης. συνεχισε το. παντου οινοπνευμα.

Λόγο εργασίας καθαρίζω κάθε μέρα το κινητό ή με αλκοολούχα αντισηπτικά ή με φωτιστικό οινόπνευμα, μάλιστα πολλές φορές το παρακάνω και με την ποσότητα. Εδώ και 18 μήνες που έχω το κινητό(pocophone) δεν έχω παρατηρήσει κάποια βλάβη ή φθορα. Αλλά ακόμη και αν υπάρχει κίνδυνος φθοράς, χίλιες φορές να την πάθει το κινητό παρά εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης, ρε παιδιά εν μέσω αυτής της κρίσης θα φτιαξουμε το ΕΣΎ; αυτά που λέτε έπρεπε να είχαν γίνει, οκ δεν έγιναν το είπαμε. Τώρα πάμε με ότι έχουμε, βοηθώντας κι εμείς που ίδιοι κάνοντας αυτό που πρέπει. Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dazed είπε

Καλο θα ηταν παντως να ριξετε μια ματια στον ορο επιταξη, γιατι δεν σημαινει νταλαβερι, ουτε εξυπηρετηση. 

Το μονο σωστο στις παρουσες συνθηκες θα ηταν οντως η επιταξη οσων ΜΕΘ χρειαστουν και φυσικα να πεσουν λεφτα στην ενισχυση του συστηματος υγειας (χτες αν γινεται) και οχι να μοιραζονται απο εδω και απο εκει.

Επιταξη δε μπορει να γινει γιατι δεν εχουμε ουτε γιατρους ουτε νοσηλευτες να δουλεψουν τις ΜΕΘ των ιδιωτων

Εκτος και αν περιμενετε να τις αναλαβει ο στρατος με το προσωπικο του 🤣

Οποτε αναγκαστικα θα υπαρξει συνεργασια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...