Προς το περιεχόμενο

Η ACS ανακαλεί την έκτακτη χρέωση στον τιμοκατάλογό της [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, halastar είπε

Δηλαδή εγώ που έστειλα δέμα με ACS Δευτέρα πρωί 9.00  30 Μαρτίου από Βάρη για Χαλάνδρι και δεν έχει παραδοθεί ακόμη σήμερα 05 Απριλίου, σημαίνει ότι δεν τήρησε αυτό που υποσχέθηκε. Άρα είναι απατεώνας. Δικαιολογία για τόσο μεγάλη καθυστέρηση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Άλλα δέματα φίλων φθάνουν σε δύο ή τρεις μέρες και από Θεσσαλονίκη.

Για την ακρίβεια απατεώνας είναι αν για παράδειγμα πληρώσεις κάποιον για μια υπηρεσία, δεν σου την παρέχει και δεν σου επιστρέφει τα χρήματα. Με λιγα λόγια να εξαφανιστεί. Αυτο που λες εσυ είναι κακή ποιότητα υπηρεσιών, το οποίο συνεπάγεται με αποζημίωση προς εσενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλο ενα παραδειγμα για το πως οι μανατζερς μπορουν να διαλυσουν μια εταιρια... Οτι γινοταν στους παροχους τηλεπικοινωνιων που καποτε ξεφυτρωναν απο το πουθενα τρογωντας ευρωπαικο και δημοσιο χρημα στην υγεια των κοροιδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Ο κάθε άσχετος που επειδή συναλάσσεται νομίζει ότι γνωρίζει από business plan, επιχειρηματικό ρίσκο και στρατηγικό σχεδιασμό επιχείρησης.

Τα υπαρκτά προβλήματα της κάθε επιχείρησης του κάθε κλάδου είναι δικά της και δεν απασχολούν τον πελάτη. Αυτά είναι εσωτερικά προβλήματα που καλείται να τα λύσει η καθεμία και δεν μπορεί να τα χρησιμοποιεί ως άλλοθι για την πτώση ποιότητας στην παροχή υπηρεσίας. Πόσο μάλλον εκτός προβλεπόμενων προδιαγραφών, σε σημαντικό βαθμό.

Ξαναλέω: ισχύει για όλες τις επιχειρήσεις αυτό.

Από τν στιγμή που έχεις κάνει έναρξη στην εφορία έχεις δική σου επιχείρηση κάτι ξέρεις ... Το πρόβλημα είναι όταν έχεις γνώση για όλα και τα πάντα και είσαι μόνο λόγια αυτός είσαι εσύ ... Αν θες θα σου δείξω το δικό μου ε9 και θα δείξεις.και το δικό σου... Κάτι σαν εσένα τους ακούω βερεσε.... Μόνο λόγια και γνώσεις για τα πάντα..... Στο ξανά λέω από τον στιγμή που έχουμε ελεύθερη αγορά μπορεί να κάνει και να χρεώσει όσο θέλει απλά ήταν λάθος ο χρόνος ελεύθερη αγορά έχουμε..  κάτσε στο καναπέ σου εσύ κατά φαντασία παντογνώστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2020 στις 11:07 ΜΜ, iCyd είπε

Δεν ξερω αν ανεφέσαι στο Ηράκλειο , αλλα στο Ηρακλειο τα πράματα ειναι πραγματικά τα χείριστα σε όλες τις κούριερ.

Ποιο Ηράκλειο; Στη Σητεία έχει να ρθει η Acs σπίτι μου χρόνια. Πάντα τους προλαβαίνω και μόλις μου ρθει SMS πηγαίνω και παραλαμβάνω. Βεβαία αυτό βολεύει μόνο όταν έχεις την ευχέρεια χρόνου και η απόσταση είναι μικρή. Αλλά παιδιά να σας πω κάτι, το προτιμώ, από το να μου αφήνει τα πακέτα απλά στη πόρτα. Ο ταχυδρόμος των ΕΛΤΑ (όχι ελτα κούριερ) μου έχει αφήσει το φάκελο από dbrand 2 φορές. Ούτε καν έξω απτη πόρτα του σπιτιού, αλλά απτην κεντρική είσοδο (μένω και στο 1ο όροφο και τους δυσκολευω βλέπετε). Οπότε το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι τουλάχιστον παρέχουν μια ασφάλεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2020 στις 10:42 ΜΜ, hiper7 είπε

Δυστυχώς, η ACS έχει εξελιχθεί σε μια εταιρεία που δουλεύει για της δική της διευκόλυνση και όχι των πελατών. 8-10 φορές που παραγγέλνω κάτι και το κατάστημα χρησιμοποιεί ACS, λαμβάνω μήνυμα ότι δε μας βρήκαν σπίτι ενώ πάντα υπάρχει κάποιος, και χρειάζεται να πηγαίνω να τα παίρνω μόνος μου! Άσε που όταν τους παίρνω τηλέφωνο έχει σταντανρτ αναμονή 15' !

Όντως έτσι είναι το έχω βιώσει και εγώ πάμπολλες φορές.Ασε που στα υποκαταστήματα οι αξιολογήσεις είναι κάτω του μετρίου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έγινε έφοδος και γίνεται έλεγχος και στη Γενική Ταχυδρομική και σειρά έχουν και άλλες

https://www.iefimerida.gr/ellada/geniki-tahydromiki-epiheirisi-eleghoy-etaireia-tahymetaforon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acs μονο τηλεφωνικο συμβολαιο εχω παραλαβει εδω και χρονια.Οποιαδηποτε αλλη αγορα εχω κανει αφηνουν χαρτακι και πρεπει να κανω δρομολογιο 5 χλμ για να παραλαβω.Εχει τυχει να παω για παραλαβη και να μην παραλαβω "το πακετο ειναι στο φορτηγο" και φυσικα δεν σηκωνουν τηλεφωνα.Τελος απο εμενα ηδη εχω πει σε καταστημα που ηταν αψογοι οτι δεν θα ξανααγορασω οσο συνεργαζονται με τη συγκεκριμενη εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Cocomel είπε

Από τν στιγμή που έχεις κάνει έναρξη στην εφορία έχεις δική σου επιχείρηση κάτι ξέρεις ... Το πρόβλημα είναι όταν έχεις γνώση για όλα και τα πάντα και είσαι μόνο λόγια αυτός είσαι εσύ ... Αν θες θα σου δείξω το δικό μου ε9 και θα δείξεις.και το δικό σου... Κάτι σαν εσένα τους ακούω βερεσε.... Μόνο λόγια και γνώσεις για τα πάντα..... Στο ξανά λέω από τον στιγμή που έχουμε ελεύθερη αγορά μπορεί να κάνει και να χρεώσει όσο θέλει απλά ήταν λάθος ο χρόνος ελεύθερη αγορά έχουμε..  κάτσε στο καναπέ σου εσύ κατά φαντασία παντογνώστη

Σαφώς έχουμε ελεύθερη αγορά ως προς την τιμολόγηση. Όχι όμως ασύδοτη, ασυνεπή, και ανεύθυνη για τις συμβατικές υποχρεώσεις της προς τους καταναλωτές. Στην περίπτωσή μας δεν μπορείς ως εταιρία courier να παραβιάζεις τις υποχρεώσεις σου δηλ. να παραδώσεις στην κατοικία ή την εταιρική διεύθυνση του παραλήπτη στον συμβατικό χρόνο (αυτόν που υπόσχεσαι ή τουλάχιστον σε εύλογο χρόνο) να ανταποκρίνεσαι στην τηλεφωνική επικοινωνία, να ενημερώνεις κλπ. Αλλιώς πρέπει να υπόκεισαι στις κυρώσεις της ρυθμιστικής αρχής (δεν είναι τυχαίο ότι στην ΕΕ προβλέπονται ρυθμιστικές αρχές για τις συγκοινωνίες, τις τηλεπικοινωνίες, την ενέργεια κλπ. Πρόκειται για κρίσιμους στρατηγικούς κλάδους για τηνκοινωνία και την οικονομία που αν λειτουργούν ασύδοτα τότε επηρεάζουν τις ζωές μας, την οικονομία κλπ. Αυτά για να μην μπερδεύουμε την ελεύθερη αγορά με την αρρύθμιστη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ζουμε το θαυμα! Βρισκομαι στην ανατολικοτερη πολη της Κρητης, στη Σητεια. Σημερα ελαβα στις 13:22 το σχετικο SMS οτι εφτασε το δεμα μου στο σχετικο καταστημα της ACS. Λεω, κατσε ας μη παω τρεχοντας και ας περιμενω λιγο να δω τι θα γινει. Στις 15:58 με πηραν τηλεφωνο, εαν ειμαι σπιτι να μου το φερουν, ρωταω εαν ο διανομεας κραταει μαζι του POS, και μου απαντανε θετικα. Ηρθε στις16:32 ο διανομεας και ολα πηγαν  κατ'ευχην. Λιγο μεσημεριατικα βεβαια αλλα τι να κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, handsomegamer είπε

Μαγκες ζουμε το θαυμα! Βρισκομαι στην ανατολικοτερη πολη της Κρητης, στη Σητεια. Σημερα ελαβα στις 13:22 το σχετικο SMS οτι εφτασε το δεμα μου στο σχετικο καταστημα της ACS. Λεω, κατσε ας μη παω τρεχοντας και ας περιμενω λιγο να δω τι θα γινει. Στις 15:58 με πηραν τηλεφωνο, εαν ειμαι σπιτι να μου το φερουν, ρωταω εαν ο διανομεας κραταει μαζι του POS, και μου απαντανε θετικα. Ηρθε στις16:32 ο διανομεας και ολα πηγαν  κατ'ευχην. Λιγο μεσημεριατικα βεβαια αλλα τι να κανεις;

Ήταν αντικαταβολή για αυτό.😆😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με τα  ΕΛΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ και αυτά γιατί είναι ακόμα ψηλό δημόσια τώρα Όποιος έχει συγγενείς στην Αθήνα και είναι από επαρχία παρακαλείται να συνεννοηθεί με τους συγγενείς του και Όταν ανέβει πάνω ο συγγενής του να του παει τα πράγματα έτσι γλιτώνει και τα κούριερ και τα ΕΛΤΑ και την ταλαιπωρία μας εμείς ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2020 στις 10:34 ΜΜ, MontzOlee είπε

True story man!

άκου εκεί +22% σε μια ήδη πανάκριβη courier εταιρία !

ειπαμε, είναι καλή αλλά ως εδώ..

πλακα μας κανεις φιλε μου , που την είδες τι καλή , μακράν η πιο ακριβή και η χειρότερη εταιρία στο συγκεκριμένο κλάδο , δεν μου έχουνε παραδώσει ούτε ένα δέμα τα τελευταία 2 χρονια , πάντα πηγαίνω και τα παραλαμβάνω ο ίδιος από το κατάστημα τους , και συνεχεια μου λένε το ίδιο παραμύθι ότι περάσανε και απουσίαζα , το χαρτάκι από τι πόρτα που είναι υποχρεωμένη να αφήσουνε το πήρε ο αέρας και τηλέφωνο ο κούριερ δεν παίρνει ποτε γιατί απαγορεύεται , με τέτοιες δικαιολογίες του κ@λου δουλεύουνε , του έκοψα εντελώς και ησύχασα , μονο πόρτα πόρτα πλέον χίλιες φορες πιο αξιόπιστη , και αν είναι να παραλαμβάνω και από τα γραφεία τους όπως κάνουνε στην acs είναι και μιση τιμή η χρέωση , 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2020 στις 10:03 ΠΜ, primeragt είπε

Το χω πάθει,δεν τον είδα απλά έβγαινα να πάω περίπτερο μιας και είχε περάσει το ωράριο εχμαλωσιας μου και δεν είχε έρθει. Ανοίγοντας εξώπορτα πολυκατηκιας τον πέτυχα να βάζει αυτοκόλλητο και του λέω "α ωραία εγώ είμαι, δώστο" για εισπράξω ένα ωραιότατα "δε το χω μαζί μου δε χωράνε" και απλά να ακυρώσω την παραγγελία μου στο κατάστημα.

Απλά τραγικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...