Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, nakata1954 είπε

Με δορυφορικό φουλ πακέτο και συν 4.55€  το μήνα βλέπω εγώ από το δορ,δέκτη και 2 από τα παιδιά μου (με mi tv box και σε διαφορετική διεύθυνση/σπίτι το καθένα ). Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για σύνδεση ΟΤΤ. Αν δεν πλήρωνα τα 4.55€ θα είχα δικαίωμα να βλέπω μόνο στον δέκτη  και σε μια ακόμα συσκευή.

φιλε εσυ που χεις το πακετο το δορυφορικο εχεις το κοσμοτε ott τσαμπα?και απλα πληρωνεις αυτα τα 4.5 ευρω επιπλεον για να βλεπεις και σε δευτερη συσκευη πλην υπολογιστη?εγω ρωταω αν κανεις την κοσμοτε οττ θα μπορεις να βλεπεις στην τηλεοραση και σε ενα υπολογιστη οπου και αν εισαι?2 συσκευες με νοιαζουν οχι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα για το ΟΤΤ και την ταυτόχρονη θέαση.

Μου είπαν μέχρι τέλους του χρόνου (2021) δεν χρειάζονται τα 4.55€ για 2 συσκευές ταυτόχρονα.

Από 2022 και μετά μπορεί και να χρειάζεται μπορεί όχι. Τώρα θα δούμε στην πράξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειμαστε ολοι εξοικειωμενοι με αυτα τα κολπα και επειδη καιγομαι για να δω την ομαδα μου θελω καποιος χριστιανος να πει περιληπτικα τι ισχυει.θα το πω πως το χω καταλαβει εγω και μου εξηγει καποιος τι ισχυει.

cosmote tv ott sport:17.30 το μηνα το χεις μεχρι σε 5 συσκευες και μπορεις να δεις ταυτοχρονα τον αγωνα μονο σε 1 συσκευη.

cosmote tv δορυφορικο sport:18.30 το μηνα και εχεις τσαμπα το cosmote tv ott?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις δυο περιπτώσεις (ΟΤΤ και δορυφορικό) ισχύει το ίδιο.

Δηλαδή μπορείς να δεις ταυτόχρονα από το μποξάκι του ΟΤΤ η τον δορ. δέκτη και μια άλλη συσκευή π.χ tv, pc .android tv box (συνολικά 2)χωρίς καμιά εξτρά χρέωση.

Αν όμως πληρώνεις τα 4.55€ τον μήνα τότε μπορείς να δεις ταυτόχρονα από το μποξάκι του ΟΤΤ η τον δορ. δέκτη  και άλλες δυο συσκευές (συνολικά 3).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα κολλάει η όχι εξαρτάται από την ταχύτητα του δικτύου σου και σε μερικές περιπτώσεις(λίγες ευτυχώς) από την συσκευή αναπαραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nakata1954 είπε

Το αν θα κολλάει η όχι εξαρτάται από την ταχύτητα του δικτύου σου και σε μερικές περιπτώσεις(λίγες ευτυχώς) από την συσκευή αναπαραγωγής.

εγω εχω 20-22 mbps.το θεμα ειναι οτι εχω προβλημα με το σημα και εκει που εχω την τηλεοραση δεν πιανω καλα ιντερνετ.για αυτο πηρα ενισχυτη σηματος πως λεγεται και πλεον δεν εχω προβλημα.φανταζομαι δεν θα υπαρξει προβλημα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σήμερα το Mi Box S πάλι είχε γυρίσει την ανάλυση σε 720p, αλλά με τη διαφορά ότι όταν πήγα να την αλλάξω σε 4Κ, μου είχε να επιλέξω μόνο ανάμεσα σε 720p και 1080p.

Τι σκαλώματα είναι αυτά που τρώει;

Υπενθυμίζω ότι συχνά πυκνά κρασάρει και κάνει reboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, padognwsths είπε

με ταχυτητα συνδεσης γυρω στα 20 mpbs θα μπορω να εχω αναλυση στα 1080 p ή θα ειμαι στη θολουρα του 480 p?

Άνετα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είχα ρωτήσει πέρυσι τον Μάιο και η απάντηση ήταν ότι για να πάρω το box θα έπρεπε (είχα/εχω δορυφορική full pack) να κάνω και συνδρομή στο ΟΤΤ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2021 στις 8:20 ΜΜ, nikx είπε

Κατοχος δορυφορικης + cosmote tv app σε τηλεοραση ξερει κανεις αμα δινεται το android tv box δωρεαν η με καποια εκπτωση σε ηδη συνδρομητες;

Οχι.

Μονο σε περιπτωση που εχεις μπει στο τελευταιο τριμηνο συμβασης,μπορεις να ζητησεις ατελη καταργηση του δορυφορικου και νεα συνδεση ott με την οποια υφισταμενη προσφορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δορυφορικό και πέρασα το app της Cosmote στην LG τηλεόραση μου.

 Με 200αρα γραμμή αλλά όταν βλέπω 4K περιεχόμενο έχω κολλήματα. Χθες πχ F1 σε 4K δεν γινόταν να παρακολουθήσεις λόγω των διακοπών. 

Πρόβλημα γραμμής δεν είναι καθώς το 200αρι ειναι ακατέβατο και μπορεί να στριμάρει 4Κ Netflix πχ σε δύο τρεις συσκευές. Η τηλεόραση είναι συνδεμέμένη με eth με το router.

Μιας και δεν το έχω ψάξει αρκετα, υπάρχει ιστορικό κολλημάτων του app στις TV; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...