Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, gregdel said:

To box της Cosmote μου βγάζει τα χρώματα κάπως ξεπλυμμένα.

Έχει κανείς το ίδιο θέμα;

Υπάρχει λύση;

 

Το έβγαλα εντελώς και το έλυσα το πρόβλημα! 😋

Χρησιμοποιώ πλέον το nvidia tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2021 στις 9:54 ΜΜ, cambo99 είπε

Το έβγαλα εντελώς και το έλυσα το πρόβλημα! 😋

Χρησιμοποιώ πλέον το nvidia tv box.

Είχες δηλαδή και εσύ θέμα με τα χρώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς είχα το ίδιο θέμα. Είναι λογικό διότι δεν αναβαθμίζεται το box τους. Είναι παλιά έκδοση android και λογικά ίσως έχει θέμα με τις νέες τηλεοράσεις ή με τα νέα καλώδια hdmi. Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο hdmi ; Εγώ πάντως ότι και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να λύσω το θέμα, μέχρι που το έβγαλα εντελώς.

39 minutes ago, gregdel said:

Είχες δηλαδή και εσύ θέμα με τα χρώματα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρήση εκτός ΕΕ ξέρει κανείς αν με χρήση VPN (Νord, Express,...) μπορώ να αποκλείσω την πιθανότητα να μου κόψει η cosmote την υπηρεσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω το xiaomi mi box s και έχω μερικές ερωτήσεις.

1.Θέλω να βλέπω netflix (έχω συνδρομή) , cosmote και nova μέσω της wind vision που έχω συνδρομή. Στην cosmote δεν έχω συνδρομή. Μπορεί να μου δώσει ένας φίλος μου τους κωδικούς του για να βλέπω και εγώ όπως γίνεται με το netflix?

2.Και αν ναι θα μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα;

3.Με Nova μέσω wind vision λογικά δεν θα έχω πρόβλημα με τους κωδικούς μου σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Timkos49 said:

Θέλω να αγοράσω το xiaomi mi box s και έχω μερικές ερωτήσεις.

1.Θέλω να βλέπω netflix (έχω συνδρομή) , cosmote και nova μέσω της wind vision που έχω συνδρομή. Στην cosmote δεν έχω συνδρομή. Μπορεί να μου δώσει ένας φίλος μου τους κωδικούς του για να βλέπω και εγώ όπως γίνεται με το netflix?

2.Και αν ναι θα μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα;

3.Με Nova μέσω wind vision λογικά δεν θα έχω πρόβλημα με τους κωδικούς μου σωστά;

1) Δεν θα μπορείτε να βλέπετε αθλητικό κανάλι και οι 2 ταυτόχρονα.Στα άλλα κανάλια θα είστε ΟΚ!

2) Σου εξήγησα στο 1)

3) Έχει η wind vision εφαρμογή για android που παίζει σε άλλο box; Δεν το ξέρω αυτό! Για netflix είσαι σίγουρα οκ :)  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 10:08 ΠΜ, ksessalonikios είπε

να ξερετε οτι η εφαρμογή για android υποστηρίζει chromecast οποτε μια ακόμη φτηνή επιλογή που υπαρχει ειναι καποιο chromecast ( το οποιο θα παιζει αψογα και τις υπολοιπες iptv υπηρεσίες) εφόσον βεβαια δεν σας πειράζει που το τηλεφωνο θα ειναι το τηλεχειριστήριο 

Κολλάει αρκετά η μου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2021 στις 11:53 ΜΜ, cambo99 είπε

Ναι ακριβώς είχα το ίδιο θέμα. Είναι λογικό διότι δεν αναβαθμίζεται το box τους. Είναι παλιά έκδοση android και λογικά ίσως έχει θέμα με τις νέες τηλεοράσεις ή με τα νέα καλώδια hdmi. Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο hdmi ; Εγώ πάντως ότι και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να λύσω το θέμα, μέχρι που το έβγαλα εντελώς.

 

Το nvidia είναι το shield που βλέπω να έχει 200+€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yiannis24 είπε

Κολλάει αρκετά η μου φαίνεται?

δεν συνάντησα τέτοιο θέμα στο λίγο που το έχω  τσεκάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, gregdel said:

Το nvidia είναι το shield που βλέπω να έχει 200+€ ?

Ναι είναι ακριβό ... και καλό!

7 hours ago, Timkos49 said:

1. Μέσω της εφαρμογής για android wind vision βλέπω τα κανάλια της nova sport. Λογικά αν κατεβάσω την εφαρμογή στο box δεν θα την βλέπω και στην τηλεόραση;

2. Που Θα μπορούσα να βρω κωδικούς cosmote TV γνωρίζει κάποιος να μου πει;

Διαβάζω ότι το wind vision από την εφαρμογή παίζει μόνο στο ίντερνετ του σπιτιού... ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Ναι είναι ακριβό ... και καλό!

Διαβάζω ότι το wind vision από την εφαρμογή παίζει μόνο στο ίντερνετ του σπιτιού... ισχύει;

Όχι λάθος. Εγώ βλέπω όποτε θέλω από όπου θέλω. Το μόνο μείον είναι ότι αν κάποιος βλέπει Nova sports εκεί που είναι το box της wind vision δεν μπορω να δω και εγώ κανένα κανάλι novasports. Κατά τα άλλα όλα τα υπόλοιπα κανάλια κανονικά από όπου θέλω και όποτε θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Timkos49 said:

Όχι λάθος. Εγώ βλέπω όποτε θέλω από όπου θέλω. Το μόνο μείον είναι ότι αν κάποιος βλέπει Nova sports εκεί που είναι το box της wind vision δεν μπορω να δω και εγώ κανένα κανάλι novasports. Κατά τα άλλα όλα τα υπόλοιπα κανάλια κανονικά από όπου θέλω και όποτε θέλω.

1) Cosmote επίσης κάνει το ιδιο με τα cosmote sports. Παίζουν μόνο σε μία συσκευή τη φορά...

2) Vodafone tv: Δεν παίζουν τα novasports στην εφαρμογή τους για κινητά και pc. Επίσης δεν έχουν εφαρμογή για smart android tv. 

Η wind vision παιζει σε android tv; Μακάρι στο μέλλον να βγάλει πακέτο και να το πουλάει χωρις internet και σταθερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, cambo99 είπε

1) Cosmote επίσης κάνει το ιδιο με τα cosmote sports. Παίζουν μόνο σε μία συσκευή τη φορά...

2) Vodafone tv: Δεν παίζουν τα novasports στην εφαρμογή τους για κινητά και pc. Επίσης δεν έχουν εφαρμογή για smart android tv. 

Η wind vision παιζει σε android tv; Μακάρι στο μέλλον να βγάλει πακέτο και να το πουλάει χωρις internet και σταθερό...

Η wind vision μέσω της εφαρμογής της πάντως σε Android παίζει μια χαρά. Τώρα σε Android TV δεν ξέρω. Ας μας διαφωτίσει κάποιος που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...