Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο φορμάρει σε δικιά του μορφή για το pvr και το κλειδώνει. Αν συνδέσεις ένα απλό στικάκι δεν μπορείς να δεις τα περιεχόμενα του μετά;

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το αφησω να το φορμαρει και το βαλω στο pc το pc ναι μεν το βλεπει αλλα ζηταει επιδιορθωση για να συνεχισει.Αν συνεχισω χωρις επιδιορθωση δεν μπορω να συνεχισω.Μου βγαζει το pc κατι για σφαλμα στο stick..Θελω να βαλω roms γιατι κατεβασα το retroarch και δε μπορω να τους κατεβασω μεσω  του browser που εχει ενσωματωμενο το box.Γενικα βλεπω οτι ειναι πολυ κλειστο μηχανημα.Το play store εχει ελαχιστες εφαρμογες και κανεναν browser της προκοπης.Υπαρχει τροπος να του αλλαξουμε rom να παρει τα πανω του η' ετσι θα χασουμε τη δυνατοτητα του cosmote tv?

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοούσα. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μετά σε άλλη συσκευή παρά μόνο για να βλέπεις τις εγγραφές σου στο ίδιο το μποξάκι. Τουλάχιστον έτσι δούλευε και ο δορυφορικός δέκτης. Αν συνδέσεις το στικάκι στο tv box ενώ είσαι στο αρχικό μενού με τις εφαρμογές, όχι στο cosmote ott, δεν μπορείς μετά να δεις το στικάκι από την διαχείριση αρχείων; Αν δεν έχεις file manager δοκίμασε κάποιον από αυτούς -> https://techviral.net/best-file-manager-apps-android-tv/ ή αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αυτό εννοούσα. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μετά σε άλλη συσκευή παρά μόνο για να βλέπεις τις εγγραφές σου στο ίδιο το μποξάκι. Τουλάχιστον έτσι δούλευε και ο δορυφορικός δέκτης. Αν συνδέσεις το στικάκι στο tv box ενώ είσαι στο αρχικό μενού με τις εφαρμογές, όχι στο cosmote ott, δεν μπορείς μετά να δεις το στικάκι από την διαχείριση αρχείων; Αν δεν έχεις file manager δοκίμασε κάποιον από αυτούς -> https://techviral.net/best-file-manager-apps-android-tv/ ή αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιον άλλο.

Ναι μεν το βλεπεις αλλα πρεπει να το φορμαρεις για να μπορεσεις να το χρησημοποιησεις σαν αποθηκευτικο χωρο οπως λεει.Θα δοκιμασω να εγκαταστησω τους file managers που μου εστειλες μπας και κανω δουλεια.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναν εβαλα μονο τον πρωτο και βλεπει κανονικα το usb και τα αρχεια.Φορμαρα ενα αλλο usb stick σε exFat και μεσω του file explorer βλεπω τα αρχεια.Thanks.Θα δοκιμασω να βαλω και ταινια τωρα να δω αν θα την δει και την παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως θα πρέπει να βάλεις και έναν αξιόλογο player π.χ. kodi, mx, vlc κτλ.

Επίσης να προσέξεις όταν μπαίνεις στο app της cosmote να μην πατήσεις να σου διαμορφώσει το usb και ενημέρωσε και τους υπόλοιπους στο σπίτι να μην το κάνουν.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ με το android box cosmote να το χρησιμοποιήσω σε αλλη γεωγραφική περιοχή (στο χωριό για παράδειγμα)που δεν διαθέτει σταθερή γραμμή (οπως εδω στην Αθήνα) αλλά μέσω δικτύου κινητής είτε cosmote είτε των αλλων δυο δικτύων?H TV που εχω δεν είναι android.

Επεξ/σία από stromi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2023 στις 12:56 ΠΜ, stromi είπε

Μπορώ με το android box cosmote να το χρησιμοποιήσω σε αλλη γεωγραφική περιοχή (στο χωριό για παράδειγμα)που δεν διαθέτει σταθερή γραμμή (οπως εδω στην Αθήνα) αλλά μέσω δικτύου κινητής είτε cosmote είτε των αλλων δυο δικτύων?H TV που εχω δεν είναι android.

Ναι, κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ με κάποιο τρόπο από το android box της cosmote να προβάλω περιεχόμενο από το λάπτοπ; Ένα βίντεο που έχω για παράδειγμα. Σαν player χρησιμοποιώ KODI. Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα μέσω αυτού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2022 στις 9:12 ΜΜ, nakata1954 είπε

Από απόψεως εικόνας δεν έχει καμιά διάφορα σε σχέση με τα υπόλοιπες εφαρμογές που αναφέρεις, άλλα έχει με διάφορα καλύτερή εικόνα σε σχέση με τα xiaomi, mecool κτλ, υστερεί όμως στο θέμα της εγκατάστασης της εφαρμογής η οποία δεν γίνεται μέσω του google play store αλλά μόνο μέσω του aurora store. Αν αποφασίσεις να το πάρεις θα προσπαθήσω να το κάνω extract και να στο δώσω έτοιμο για sideload εγκατάσταση.

Χαίρεται! Έχω το fire tv stick 4k και προσπαθώ να εγκατάστησε το app της cosmote και δεν βγάζω άκρη.. μπορείς μήπως να μου στείλεις το apk για sideload?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ειναι όλα τα fire tv sticks 4k συμβατά  μ,ε την εφαρμογή της κοσμοτε πήγαινε στα setings/my fire tv/about και δες ποια έκδοση OS τρέχει (σου παραθέτω εικόνα), αν η έκδοση της συσκευής σου ειναι FireOS 6. τότε δεν ειναι συμβατή αν όμως η έκδοση της συσκευής σου ειναι FireOS 7 και πάνω τότε κατεβάζεις το Aurora store και το κάνεις sideloading και μέσα από το Aurora store κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής.

Firefox_Screenshot_2023-10-02T14-43-38.741Z.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, έχω αγοράσει ενα tv box.  android 13

https://www.aliexpress.com/item/1005005875871101.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.41eb1802lGJ6RS

Δεν μπορώ να τρέξω ομως το cosmotetv, οταν φτάνω στ συνδεση 1. δε βγαζει το qrcode οταν πατας να συνδεθεις μεσω αυτου και 2. οταν πας να συνδθεις με κινητο περναει μονο του την διαδικασια που πρεπει να βαλεις το pin

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmotetv σε Non Android TV-Certified box απλά.... το ξεχνάς.

Δόξα τω Θεώ υπάρχουν αρκετά Android TV-Certified boxes για να διαλέξεις.

https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...