Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι μετα απο την επικοινωνια με την cosmote η αληθεια ειναι οτι εχει στρωσει αρκετα. Μπορει μια φορα στο τοσο να κολλησει το replay οταν το πας μπροστα η πισω αλλα καμμια σχεση με πριν ειναι σε ανεκτα ορια. Το βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, σε μποξακι που έχω το H96 Max  δεν παίζει το Cosmote tv app, το θέμα είναι ότι δεν είναι ροοτ η συσκευή.

Πιθανόν δεν είναι συμβατό; Και η τιβι μου είναι Samsung 6 series και δεν υπάρχει σαν εφαρμογή στα apps .

Πήγα να κάνω mirroring απ' το κινητό στην τηλεόραση και μου κόβει εικόνα, ακούω μόνο ήχο. 

Καμία λύση ή σκέψη πως να το δω στην τηλεόραση;

Edit. Διάβασα μερικές σελίδες και κάνει μόνο σε μποξ πιστοποιημένα με Google.

Άρα μονόδρομος Xiaomi box ή mecool;

Μόλις τσεκαρα και το Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV το Full HD; Αξίζει αυτό γιατί διάβασα ότι το σιαομι κάνει πολλά κολλήματα.

 

Επεξ/σία από zaf_4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα από την αρχή να πάρεις το Google chromecast with google TV. 

Το έχω σε δεύτερο σπίτι και όλη μέρα παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Φίλος μου, είχε πάρει την συσκευή της xiaomi και αντιμετώπισε προβλήματα.

Πλέον πήρε κι αυτός google και παρακολουθεί ήσυχος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Καλησπέρα, σε μποξακι που έχω το H96 Max  δεν παίζει το Cosmote tv app, το θέμα είναι ότι δεν είναι ροοτ η συσκευή.

Είναι root. Όλα τα Κινέζικα είναι root. Κατέβασε το hide my root σαν apk και στήστο. Εγώ έτσι το έκανα σε ένα Κινέζικο και παίζει το cosmote.

10 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Πιθανόν δεν είναι συμβατό; Και η τιβι μου είναι Samsung 6 series και δεν υπάρχει σαν εφαρμογή στα apps .

Πήγα να κάνω mirroring απ' το κινητό στην τηλεόραση και μου κόβει εικόνα, ακούω μόνο ήχο. 

Καμία λύση ή σκέψη πως να το δω στην τηλεόραση;

Edit. Διάβασα μερικές σελίδες και κάνει μόνο σε μποξ πιστοποιημένα με Google.

Άρα μονόδρομος Xiaomi box ή mecool;

Mecool KM2 Plus από εμένα. από mecool.com . Το Xiaomi έχει πολλά θέματα.

10 ώρες πριν, zaf_4 είπε

Μόλις τσεκαρα και το Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV το Full HD; Αξίζει αυτό γιατί διάβασα ότι το σιαομι κάνει πολλά κολλήματα.

Το Chromecast δεν το ξέρω.

1 ώρα πριν, geortsaki είπε

Θα πρότεινα από την αρχή να πάρεις το Google chromecast with google TV. 

Το έχω σε δεύτερο σπίτι και όλη μέρα παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Φίλος μου, είχε πάρει την συσκευή της xiaomi και αντιμετώπισε προβλήματα.

Πλέον πήρε κι αυτός google και παρακολουθεί ήσυχος. 

Μιας που είπες ότι το έχεις να σε ρωτήσω. Έχει δικό του λειτουργικό ATV  ή παίζει μόνο με casting? Αν έχει λειτουργικό, παίρνει Disney+ και (το κυριότερο) είναι netflix certified; Δηλαδή παίρνει netflix με το άσπρο εικονίδιο ή το απλό με το μαύρο; Το 1ο παίζει μέχρι 4Κ ενώ το 2ο θέλει ποντίκι και παίζει μέχρι 480p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, micos000 είπε

Είναι root. Όλα τα Κινέζικα είναι root. Κατέβασε το hide my root σαν apk και στήστο. Εγώ έτσι το έκανα σε ένα Κινέζικο και παίζει το cosmote

Και τι δεν δοκίμασα...δεν παίζει. Εννοείται ούτε και το hide my root.

Μετά είχα ένα παμπάλαιο beelink gt1 με Android 7, αυτό ήταν root επειδή του είχα αλλάξει το λειτουργικό, πάλι δεν έπαιξε και χωρίς root.

Διάβασα ότι θέλει να είναι πιστοποιημένο από Google.Οποτε το Chromecast γλυκοκοιταζω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, micos000 είπε

 

Μιας που είπες ότι το έχεις να σε ρωτήσω. Έχει δικό του λειτουργικό ATV  ή παίζει μόνο με casting? Αν έχει λειτουργικό, παίρνει Disney+ και (το κυριότερο) είναι netflix certified; Δηλαδή παίρνει netflix με το άσπρο εικονίδιο ή το απλό με το μαύρο; Το 1ο παίζει μέχρι 4Κ ενώ το 2ο θέλει ποντίκι και παίζει μέχρι 480p.

Ολόκληρη η ονομασία του προϊόντος είναι google chromecast with google TV. Οπότε έχει δικό του λειτουργικό κανονικά. 

Παίρνει Disney+  και είναι Netflix certified. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ωραία. Thanx.

Το έψαξα στο ενδιάμεσο και είδα αυτό που λες. Το είχα μπερδέψει με το απλό Google Chromecast το οποίο πρέπει να ξεκινήσεις από κινητό ή pc το casting γιατί δεν έχει τηλεχειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, geortsaki είπε

Ολόκληρη η ονομασία του προϊόντος είναι google chromecast with google TV. Οπότε έχει δικό του λειτουργικό κανονικά. 

Παίρνει Disney+  και είναι Netflix certified. 

Ναι, το παρήγγειλα ήδη! Και το περιμενω αύριο ..

Μπορείς να βάλεις και εφαρμογές με send files to TV.

Οπότε Stremio, bee tv και ο,τι άλλο θες.

Εάν έχει κάποιος βάλει usb hub typeC; Ποιο λειτούργησε και τι φορτιστή έβαλαν για να λειτουργεί;

Θα το Google it αλλά άμα υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο δεν με χαλάει να το μάθω οποιος, το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα το Chromecast with Google TV  και είδα ότι με αφήνει να κάνω μόνο Miracast το cosmote Tv και δεν με αφήνει από pc να κάνω εγκατάσταση του.

Πήρε ενήμερωση μόλις το άνοιξα σε Android 12. Παίζει σε άλλους απ'ευθείας εγκατάσταση;

ΑΚΥΡΟ!

Το βρήκα μέσα στις εφαρμογές στο Chromecast! δεν χρειάζεται πλέον pc κλπ

Επεξ/σία από zaf_4
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: Αν και μάλλον δεν είμαι σε σωστό θέμα το αφήνω εδώ ...

Σκέφτομαι να πάρω το chromecast with google tv  για σύνδεση με τηλεόραση στα 11 μέτρα από το ρούτερ δίπλα σε πόρτα δωματίου που απέχει 11 μέτρα από το ρούτερ ( στο χώρο αυτό το κινητό μου έχει 3 γραμμές wifi και βλέπω χωρίς πρόβλημα σε αυτό Netflix, Eon κτλ..) . Όμως διαβάζω ότι η απόσταση  αυτή πρέπει να είναι  4 μέτρα . Τι μπορώ να κάνω ;  

Επεξ/σία από Gerara_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση.

Υπαρχει καποιο box που να παιζει αμεσα την εφαρμογη της ΕΟΝ,εφοσον εχουμε το δορυφορικο πακετο και οχι το ιντερνετικο, απλα και ευκολα;

Αφορα ηλικιωμενο ανθρωπο σε κλινικη αποκαταστασης οποτε ουτε εγω μπορω να ειμαι εκει ολη την ωρα,ουτε θα μπορεσει να κανει καποια συγκεκριμενη σειρα κινησεων(πατα εδω-μετα πατα εκει κλπ),για να δουλεψει σωστα.

Απλα να παταει το εικονιδιο της εφαρμογης και να περιηγείται στο μενου της ΕΟΝ.

Υπαρχει τετοιο πραγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την απαρτία μου, το μποξακι της cosmote αρχίζει να μου αρέσει. Παίρνει και eon και το τηλεχειριστήριο του είναι πολύ καλό. Έβαλα ertflix, stremio, disney+ και παίζουν σφαίρα. Αν ήταν και πιστοποιημενο Netflix θα ήταν τέλειο.

Μετά είναι το mecool km2 plus.

10 ώρες πριν, Gerara_ είπε

Edit: Αν και μάλλον δεν είμαι σε σωστό θέμα το αφήνω εδώ ...

Σκέφτομαι να πάρω το chromecast with google tv  για σύνδεση με τηλεόραση στα 11 μέτρα από το ρούτερ δίπλα σε πόρτα δωματίου που απέχει 11 μέτρα από το ρούτερ ( στο χώρο αυτό το κινητό μου έχει 3 γραμμές wifi και βλέπω χωρίς πρόβλημα σε αυτό Netflix, Eon κτλ..) . Όμως διαβάζω ότι η απόσταση  αυτή πρέπει να είναι  4 μέτρα . Τι μπορώ να κάνω ;  

Βάλε ένα repeater να έχεις σήμα καμπάνα. 😊

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χαιρετώ την παρέα.

Συνδέθηκα χθες στην Κοσμοτε τιβι, πρώτα από την εφαρμογή της τηλεόρασης όπου όλα δουλεύουν σωστά. Σήμερα ήρθε και το μποξακι. Προσπαθώ από το μεσημέρι να το συνδέσω αλλά έχω περίεργα προβλήματα.

1ον. δεν μπορώ να το συνδέσω μέσω ασύρματου δικτύου. Όταν βάζω τον κωδικό (που είναι σίγουρα σωστός) μου βγάζει μνμ ότι είναι λάθος...

2ον. Αποφάσισα να το συνδέσω με εθερνετ, έγινε η σύνδεση έκανε όλες τις αναβαθμίσεις (ήταν μάλιστα 2) μπήκα με τους κωδικούς μου. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις πάω να ανοίξω ένα κανάλι της κοσμοτε, το ανοίγει και με πετάει στην αρχική οθόνη, αν βάλω κάποιο από τα ελευθέρα παίζει κανονικά…

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποσύνδεσε την εφαρμογή της τηλεόρασης και ξαναπροσπάθησε.

Αν δεν κάνω λάθος η cosmote σου δίνει μόνο μία προβολή σε tv app (το μποξάκι είναι atv και η εφαρμογή είναι η tv app) και 4 σε mobile app. Μίλα αν θέλεις και με την cosmote για το θέμα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...