Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου κάνει και στο Replay TV πάντως. Στο On Demand δεν έχω προσέξει να πω την αλήθεια.

Αυτό που έχω παρατηρήσει από τότε που το πήρα, είναι ότι στο πρώτο σπίτι που ήμουν ενώ δεν κράσαρε, μου έβγαζε συχνά μήνυμα ορίου ταυτόχρονης προβολής όταν έκανα ζάπινγκ (ΟΧΙ, δεν έβλεπα από άλλες συσκευές).

Μετά άλλαξα σπίτι και ξεκίνησε τα κρασαρίσματα αλλά σταμάτησε αυτό με το όριο ταυτόχρονων προβολών.

Πλέον το κάνει πολύ σπάνια, αλλά τα κρασαρίσματα παραμένουν.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι διάολο πάει τόσο στραβά με το Mi Box και την εφαρμογή της Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. Αυτό με το όριο κάλυψης συσκευών το βγάζει και σε μένα μερικές φορές. Όπως και στην είσοδο "ποιος βλέπει" που βάζω το 4ψηφιο pin δύο φορές. Μου το κάνει όταν το ανοίξω από το sleep mode καθώς δεν έχει on-off. Αν του κάνω επανεκκίνηση και μετά ανοίξω την εφαρμογή είναι εντάξει. Αλλά αυτά δεν είναι τόσο ενοχλητικά για μένα όσο τα restart στη ζωντανή ροή. 

Στο θέμα της ρύθμισης που πρότεινε ο φίλος kokosxa, εχθές από τις 10 που ξεκίνησαν οι αγώνες στο λεπτό προς λεπτό που το είχα μέχρι τις 12:30 λειτούργησε εντάξει. Πριν την ρύθμιση θυμάμαι έκανε 2-3 επανεκκινήσεις. Αν τελικά είναι αυτό μήπως παίζει ρόλο και η τηλεόραση που έχουμε? Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω πλεον μετα απο μια εβδομαδα και παρα πολλες ωρες θεασης δεν εχω καμμια επανεκκινηση .

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η αυτοματη επιλογη ευρεσης της καλυτερης αναλυσης εικονας που εχει το box δεν βρισκει την ιδανικοτερη για ολες τις τηλεορασεις . οτι το κανει μονο με την cosmote ισως εχει να κανει με τη επεξαργασια του σηματος της cosmote απο το mi box.

@phanispal δεν διορθωθηκε τελικα το προβλημα ?

Επεξ/σία από kokosxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Δυστυχώς βλέποντας εισαγγελατο εχθές μου έκανε 2!!! επανεκκινήσεις. Λέτε να φταίει που τα χώνει με γκάζια και επηρεάζει το mi box? Δεν τον βλέπω ξανά. Στα ματς το βράδυ 2 ώρες+ όλα καλά. Θα μας τρελάνει cosmote tv+mi box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 

Αγόρασα μια smartv με Android 11 κατέβασα την εφαρμογή την cosmote tv και μόλις πάω να την ανοίξω μου πετάει σφάλμα (invalid api key) τι κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα vpn. Το api key, αν δεν κάνω λάθος, το χρησιμοποιεί η εφαρμογή για να πιστοποίηση ότι βρίσκεται σε εγκεκριμένη συσκευή. Αν δεν βρεις τρόπο να κάνεις burn key στη συσκευή δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Να προσθέσω όσον αφορά τα μποξάκια, ότι είχα πάρει πριν λίγα χρόνια ένα μεταχειρισμένο alfawise s92 το οποίο είχε android 6 και το αναβάθμισα σε 7 (με επίσημο fw). Έχω βάλει το hide my root για να κρύψει το ρουτάρισμα και παίζει κανονικά cosmote, ertfilx, netflix (το μαύρο εικονίδιο, το άσπρο δεν το δέχεται) και Disney+ (δεν έπαιζε ήχο αλλά αν αλλάξεις την ρύθμιση για τη χρήση δεδομένων παίζει και ήχο). Δεν κολλάει πουθενά. Επειδή έχω τον δορυφορικό δέκτη και μας έκοψαν το replay tv, το έβαλα χτες να δει η κυρά τις σειρές της σε replay και έπαιζε απανωτά κάτι ώρες χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, 

Εχει κανενας άλλος πρόβλημα με την android εφαρμογη της cosmote tv;Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη σε android tv (συνδεδεμενη η tv με καλωδιο στο δικτυο με 200αρα γραμμη) και κολλαει το replay tv και ο ηχος συχνα και αναγκαζομαι και κανω restart την εφαρμογη για να στρωσει

Καμμια ιδεα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τα specs της tv είναι πολύ χαμηλά. Ποια tv είναι και τι επεξεργαστή και μνήμη έχει;

Έχω την εφαρμογή σε ένα παλιό tv box (android 7) και παίζει μια χαρά το replay με 50άρα γραμμή και σύνδεση ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεοραση ειναι αυτη

https://www.skroutz.gr/s/23713492/Metz-43MUB7000-Smart-4K-UHD-43.html

Βεβαια να σημειωσω οτι στο netflix, disney, usb ταινιες δεν εχει παρουσιάσει κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλα με cosmote αν και υποψιαζομαι οτι η εφαρμογη αυτοικανοποιειται,στην ιδια tv σε 50" ομως με ψευτο 24αρα μια χαρα βλεπω με κανα σκαμπανεβασμα στην ποιοτητα εαν "ψοφαει" τοσο πολυ η 24αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογη κατεβηκε απο το play store κανονικα. Την απεγκαταστησα κιολας και την ξαναεβαλα

Μίλησα με cosmote "μου έκαναν είπε καποιες ρυθμισεις" τελοσπαντων δεν ξερω. Παρολαυτα παλι ενω εβλεπα καποιο live προγραμμα κοπηκε ο ηχος και επρεπε να αλλαξω καναλι και να το ξανγθρισω για να επανελθει. Ισως να φταιει το speedport δεν ξερω. Αφου δεν υπαρχει κατι αναλογο σε αλλους θα το τσεκαρω και θα ξαναμιλήσω με cosmote αν επιμένει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το speedport έχω και δεν μπορεί να φταίει το ρούτερ για το ότι χάνει τον ήχο. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να φταίει κάτι στο λογισμικό της τηλεόρασης. Να μην είναι δηλαδή απόλυτα συμβατή με την εφαρμογή της cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...