Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενημέρωση για Nokia 8010 και Cosmote TV! Μόλις έλαβα ενημέρωση από Cosmote και το πρόβλημα διορθώθηκε, όλα λειτουργούν άψογα πλέον στο live tv με εικόνα και ήχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2023 στις 1:04 ΜΜ, gtheodosiadis είπε

Ενημέρωση για Nokia 8010 και Cosmote TV! Μόλις έλαβα ενημέρωση από Cosmote και το πρόβλημα διορθώθηκε, όλα λειτουργούν άψογα πλέον στο live tv με εικόνα και ήχο!

Σου είπανε τι ακριβώς έφταιγε? ρωτάω επειδή το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει στο Dune HD Homatics Box R 4K Plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2023 στις 1:04 ΜΜ, gtheodosiadis είπε

Ενημέρωση για Nokia 8010 και Cosmote TV! Μόλις έλαβα ενημέρωση από Cosmote και το πρόβλημα διορθώθηκε, όλα λειτουργούν άψογα πλέον στο live tv με εικόνα και ήχο!

η εφαρμογή ενημερώθηκε ή το λογισμικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nakata1954 είπε

Σου είπανε τι ακριβώς έφταιγε? ρωτάω επειδή το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει στο Dune HD Homatics Box R 4K Plus.

Με ενημερωσαν οτι το εψαχναν μια εβδομαδα οι τεχνικοι και πως το διορθωσαν εσωτερικα. Μου ειπαν να κανω μια επανεκκινηση στο box και ολα λειτουργουν αψογα απο τοτε. Δεν εγινε καποια αναβαθμιση ουτε στην εφαρμογη της Cosmote ουτε στο λογισμικο του box

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 20/5/2023 στις 4:28 ΜΜ, gregory22 είπε

Σήμερα πήρα το Chromecast, μια χαρά σε Cosmote TV. Όσο για τις υπόλοιπες εφαρμογές εννοείται οτι δουλεύουν άψογα

Να σε ρωτήσω ποίο Chromecast λες? Εννοείς την εφαρμογή της Google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, gregory22 είπε

Να σε ρωτήσω. Αυτό λειτουργεί αυτόνομα ή θέλει να του στέλνεις τι θέλεις να δεις από το κινητό; Δηλαδή κατεβάζεις τις εφαρμογές από το store, βάζεις κωδικούς και βλέπεις;

ertfilix, disney+ κτλ κανονικά;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

n

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Να σε ρωτήσω. Αυτό λειτουργεί αυτόνομα ή θέλει να του στέλνεις τι θέλεις να δεις από το κινητό; Δηλαδή κατεβάζεις τις εφαρμογές από το store, βάζεις κωδικούς και βλέπεις;

ertfilix, disney+ κτλ κανονικά;

Ναι κατεβάσεις το otetv app απο το store και βάζεις τους κωδικούς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σε όλους. Εχω παρει το προζεκτορα wanbo x1 pro . Έχω κατεβασει την εφαρμογή του cosmote tv και δεν δουλεύει με τιποτα....υπαρχει κατι που μπορω να κάνω εκτος από αγορά tv box?

Επεξ/σία από Αλέξυ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εφαρμογή που την κατέβασες;

Γενικά, η εφαρμογή για ταμπλετ και υπολογιστές αν ανιχνεύσει σύνδεση σε έξοδο hdmi μαυρίζει την οθόνη. Και tvbox να πάρεις θα πρέπει να ξέρεις αν παίζει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συνδέω macbook ή laptop σε τηλεόραση και παίζει κανονικά.
Αλλά από τον browser, όχι από εφαρμογή.
TV box  και το mi s αλλά και (προφανώς) το δικό τους, μια χαρά παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/5/2023 στις 3:42 ΜΜ, kokosxa είπε

εγω με τις επανεκκινήσεις στο mibox στην cosmote απαλλάχτηκα  βγάζοντας  στην προβολη το auto και εβαλα χειροκίνητα 1080p50hz και χρωματα RGB .(απο εκει που ειχα καθε τεταρτο επανεκκίνηση εχω μια φορα την εβδομαδα )

Πραγματικά νόμιζα είμαι ο μόνος με επανεκκινήσεις σε mibox και cosmote tv. Πολύ εκνευριστικό. Μου το κάνει κάθε φορά μετά από μιάμιση ώρα συνεχούς streaming. Λύνεται το θέμα με αυτές τις ρυθμίσεις ή να πάω έστω και τώρα για Nokia 8000;

update: Στο display mode έχω μόνο 2 επιλογές: 1080p-60Hz και 720p-60Hz.
Στο color space settings έχω επιλογή μόνο RGB.

update 2: πήγα σε νόκια 8000, νομίζω θα δω άσπρη μέρα.

Επεξ/σία από QuantumDot
update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Γνωριζει κανείς πως να κάνω format ένα usb stick έτσι ώστε να το δει το box που μου δώσανε από την cosmote(hy4415)και να μεταφέρω αρχεία ή να δω ταινίες?Μόλις το φορμαρω σε fat32 στο pc και το βάλω στο boxaki δεν το αναγνωρίζει και θέλει να το φορμαρει σε δικό του φορμάτ.Αν διαλέξω να το φορμαρει μόλις το βάλω στο pc δεν το αναγνωρίζει το pc  με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μεταφέρω τίποτα.Κατα πάσα πιθανότητα είναι κλειδωμένο από την cosmote το box.Υπάρχει όμως κάποιος τρόπος να γίνει αυτό?

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...