Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Sprou είπε

Και γω σημερα παραλαμβανω απο πλαισιο 😍

Μαμήθηκαν,κ εν τω μεταξύ αυτός που μίλησα Μ λέει "βάζω το χέρι Μ στη φωτιά,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έχει φύγει 5000 από εμάς,όποιος λέει ότι πήρε από εμάς λέει ψέματα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ilif88 είπε

Σας μιλάω ειλικρινά δεν έχω κανέναν γνωστό ΠΛΑΙΣΙΟ. Απλά πήρα τηλέφωνο καθώς ήταν ο μόνος στην Ελλάδα που είχε βγάλει τιμές επίσημα(μπορεί να υπάρχουν και άλλοι και να μην τους βρήκα εγώ) καθαρά διερευνητικά σε φάση γιατί δεν μπορώ να κάνω προπαραγγελία και αν κάνω πότε θα παραλάβω, προφανώς όταν μου είπε αν σου κάνω το order θα τον έχεις την Τρίτη 3/11 τα έσκασα απευθείας. Τώρα είτε έπεσα σε υπάλληλο που δεν γνώριζε ότι το release είναι 5/11 και αντιμετώπισε το item που ζητούσα σαν έναν οποιοδήποτε order είτε δούλευαν first come first served και ήμουν στους πρώτους.

Καλά ρε τι μας δίνεις και εξηγήσεις,  δεν σε κατηγόρησε κάνεις και γτ να το κάνει άλλωστε απλά λέμε ότι δεν ειναι σωστο να πουλήσει το μαγαζί πριν τις 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

450 έχει ρε ο 5800x και 550 ο 5900x 150 είναι το καπελο. 

Ίσως έχεις δίκιο. Αν δεν δω τιμές στο amazon.de και στο caseking.de που έχουν παραπλήσιο ΦΠΑ με εμάς (6% διαφορά αν δεν κάνω λάθος) τότε δεν μπορώ να πω με σιγουριά πόσο ήταν το καπέλο του ΠΛΑΙΣΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση πως άλλα καταστήματα δεν έχουν βάλει ακόμα τους επεξεργαστες στο skroutz. Μόνο το πλαίσιο δηλαδή είναι μαγκας? Εκτός αν αυριο ξαφνικά εμφανιστούνε. Ντου απο παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Μαμήθηκαν,κ εν τω μεταξύ αυτός που μίλησα Μ λέει "βάζω το χέρι Μ στη φωτιά,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έχει φύγει 5000 από εμάς,όποιος λέει ότι πήρε από εμάς λέει ψέματα"

εδώ τρέχουμε benches πες του και αν θέλει θα του τα βάλουμε στο ίδιο screenshot με την απόδειξη αγοράς 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ilif88 είπε

Ίσως έχεις δίκιο. Αν δεν δω τιμές στο amazon.de και στο caseking.de που έχουν παραπλήσιο ΦΠΑ με εμάς (6% διαφορά αν δεν κάνω λάθος) τότε δεν μπορώ να πω με σιγουριά πόσο ήταν το καπέλο του ΠΛΑΙΣΙΟ.

Δεν λεω για παραπανω τιμη απο αλλα καταστήματα μιλάω για την τιμή που πρέπει να έχουν  ,μια νορμάλ τιμή είναι περίπου τα 470 για 5800x συμφωνα με τα προηγούμενα launches

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καλά ρε τι μας δίνεις και εξηγήσεις,  δεν σε κατηγόρησε κάνεις και γτ να το κάνει άλλωστε απλά λέμε ότι δεν ειναι σωστο να πουλήσει το μαγαζί πριν τις 5

Δεν το λέω για να απολογηθώ :) καθαρά για τους συνφορουμίτες εδώ. Μάλλον ήμουν τυχερός απ' ότι καταλαβαίνω από την αντιμετώπιση των υπολοίπων από το ΠΛΑΙΣΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DIM1000 είπε

Μου κάνει εντύπωση πως άλλα καταστήματα δεν έχουν βάλει ακόμα τους επεξεργαστες στο skroutz. Μόνο το πλαίσιο δηλαδή είναι μαγκας? Εκτός αν αυριο ξαφνικά εμφανιστούνε. Ντου απο παντου.

Μsystems που έστειλα mail μου λένε πως δεν ξέρουν ποτέ θα έχουν κομμάτια ακόμα, τώρα αν αληθεύει δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Δεν λεω για παραπανω τιμη απο αλλα καταστήματα μιλάω για την τιμή που πρέπει να έχουν  ,μια νορμάλ τιμή είναι περίπου τα 470 για 5800x συμφωνα με τα προηγούμενα launches

Ήδη σε σχέση με τα προηγούμενα launches επισήμως είναι όλα τα SKUs των 5000 είναι +50$ από την AMD

1 λεπτό πριν, DIM1000 είπε

Εγω εχω υπολογισει στα 600 τον 5900x. Θα εχει παραπανω πιστευετε?

Η επίσημη τιμή στο ΠΛΑΙΣΙΟ είναι 700. Αυτές είναι τιμές "επίσημες" αν με καταλαβαίνεις και στα skroutzomagaza θα είναι πιο χαμηλές. Τώρα πότε θα φέρουν τα σκρουτζομάγαζα είναι μια άλλη ερώτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DIM1000 είπε

Εγω εχω υπολογισει στα 600 τον 5900x. Θα εχει παραπανω πιστευετε?

5950 τον πιο φθηνό που βρήκα με ΦΠΑ Ισπανίας ήταν 823.Βάλε ΦΠΑ κ μεταφορικά μέσα,you get the picture

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Μαμήθηκαν,κ εν τω μεταξύ αυτός που μίλησα Μ λέει "βάζω το χέρι Μ στη φωτιά,δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να έχει φύγει 5000 από εμάς,όποιος λέει ότι πήρε από εμάς λέει ψέματα"

Καλά εντάξει πες του..και πες οτι σε μενα μεσολάβησε συγγενής,οι υπολοιποι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sprou είπε

Καλά εντάξει πες του..και πες οτι σε μενα μεσολάβησε συγγενής,οι υπολοιποι;;

Μάλλον εμένα μέχουν στο κλάσιμο επειδή δεν τον πλήρωσα,τον καπάρωσα απλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Μάλλον εμένα μέχουν στο κλάσιμο επειδή δεν τον πλήρωσα,τον καπάρωσα απλά 

Μάλλον αυτό φταίει. Εγώ με το που μου είπε ότι θα τον έχεις 3/11 του λέω στείλε μου απευθείας την φόρμα παραγγελίας στο email μου και στην πληρώνω ηλεκτρονικά άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...