Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, TR-909 είπε

Καλύτερο το B550 (που είναι B-udget) από το Χ570 δεν μπορεί και ούτε πρόκειται να γίνει - το Χ570 διαθέτει premium features που στο B550 δεν υπάρχουν.

 

Τα μισά rand4k q16 reads σε sata είναι premium feature?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

και τι εγινε ρε ,πολυ σημασια δινετε για μενα

Σε βαρά στο ocd. Ντάλα καλοκαίρι gaming, τo cpu και η gpu sub 65 βαθμούς και το chipset 72 ξέρω εγώ.😁

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τον εχω πουλησει τον Bεγγο ,ειμαι με gt710 !! :lol:

ln2 when?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τον εχω πουλησει τον Bεγγο ,ειμαι με gt710 !! :lol:

Ρε Χρήστο να σε στείλω μια GT 730 τουλάχιστον που μου ήρθε ουρανοκατέβατη; Θα παίζει και κανά LoL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Από το scan λέω να πάρω, και αυτοί 420 τον έχουν τον 5800x, κυρίως το 1CCX/CCD είναι που με ενδιαφέρει γι' αυτό δεν κοιτάω για 5900x+.

Αύριο μου έρχεται και η Tomahawk :D 

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TR-909 είπε

Καλύτερο το B550 (που είναι B-udget) από το Χ570 δεν μπορεί και ούτε πρόκειται να γίνει - το Χ570 διαθέτει premium features που στο B550 δεν υπάρχουν. Αν εννοείς VFM έχει καλώς αλλά είναι διαφορετικές έννοιες (το καλύτερο με το πιο συμφέρον). 

ΥΓ - κάποιοι μεγαλώσαμε με ανεμιστηρακια σε μητρικές και προσωπικά δεν είχα το παραμικρό θέμα ποτέ.

🤣οτι πεις φιλε μου.

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

εχετε φαγωθει με αυτο το ανεμιστηρακι λες και ενοχλει σε κατι 😛

ειναι καπως παντως αυτο το ανεμιστηρακι 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα που κατάλαβα πριν αρκετά χρόνια από την ενασχόληση μου είναι ότι όταν σου λένε/διαβάζεις 'δεν κάνει θόρυβο΄ σημαίνει ότι κάνει και μάλιστα αρκετό. Είναι κάτι σαν τον γιατρό, αν σου πει θα πονέσει 'λίγο' ετοιμάσου να πλαντάξεις από τον πόνο. 

Το αν κάτι ακούγεται ή όχι σχετίζεται πάντα με τον θόρυβο του χώρου και του συστήματος. Μερικοί τρελοί σαν και μένα έχουμε κάνει μεγάλη προσπάθεια να ρίξουμε τον θόρυβο πολύ χαμηλά (εξωτερικά ψυγεία, 200mm ανεμιστήρες κτλπ) και το να έχουμε μια μικρή τουρμπίνα τέτοιας διαμέτρου μέσα στο κουτί μας φαίνεται εξωφρενικό όταν μας ενοχλεί πχ ο θόρυβος ενός μηχανικού σκληρού. Αφήστε δε και το ενδεχόμενο να χαλάσει και μετά άντε ψάξε βρες ανταλλακτικό. 

Δεν τα γράφω έτσι αυτά και εγώ ψάχνομαι για μητρική και έχω αρχίσει να απομακρύνομαι σοβαρά από το x570. Koίταγα σε κάποια φάση την x570 unify και διάβασα ότι στα 2 τελευταία bios το control του ανεμιστήρα τρελάθηκε. Έχεις και τέτοια τυχερά δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas_anes είπε

Ρε Χρήστο να σε στείλω μια GT 730 τουλάχιστον που μου ήρθε ουρανοκατέβατη; Θα παίζει και κανά LoL

Έχω μια 7850 2GB στην αποθήκη, στο κουτί της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

1 ώρα και 7 λεπτά, εδώ ξεχωρίζουν οι άντρες από τα αγόρια :P

https://youtu.be/0kG-UAX7KyM

Ώπα ρε! Πλησιαζει και η Παρασκευούλα ζάχαρη Παρασκευούλα μέλι, μόλις καλύψαμε 1 ώρα και 7 λεπτά του lock down 

7 ώρες πριν, LaMereda είπε

Χρυσές δουλειές κάνει το Plaisio με τα 100€+ καπελάκι που έχει βάλει πάντως.

Τελικά πρέπει να είναι αρκετοί αυτοί που είναι διατεθειμένοι να τα σκάσουν για day 1.

και μετα γκρινιαζουν για το 50αρικο που έβαλε καπέλο η AMD στο Msrp 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DIM1000 είπε

Παιδες καλημερα. Μετα απο πολλα χρονια με ιντελ, θα κανω τη μεταβαση σε AMD. Συγκεκριμενα σε 5900x. Απο το παλιο συστημα κρατησα μονο τις μνημες της υπογραφης (και δισκους, κουτι κλπ αλλα ειναι αδιαφορο αυτο) αλλα εχω μπει σε διλημα για τη μητρικη. Στο x570 δεν ξερω ποιες ειναι καλες υλοποιησεις. Με οσο χρονο εχω να διαβασω κατεληξα στην x570 aorus master (οχι οτι καλυτερο στα z390 και z490 αλλα δεν ειχα ποτε κανενα θεμα) και στην asus rog crosshair viii hero wifi. Εχετε καποια εμπεριστατωμενη αποψη για καποια απο τις δυο? Με οσα διαβασα η ζυγαρια παει προς την aorus. Ηταν και η meg ace στις επιλογες αλλα ολοι λενε την aorus αναμεσα τους. Σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Για δες λίγο και αυτή : Asrock X570 Taichi

X570%20Taichi(L1).png 

Ένα γρήγορο V-Ray Next Benchmark  με τα πάντα στοκ.

image.png.e38488aeb45f4c1dd6b2261ad114daa8.pngimage.png.e102699889ce275b36c08cb80f35388f.png

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, STORM1978 είπε

Ένα γρήγορο V-Ray Next Benchmark  με τα πάντα στοκ.

Σε θεμα για Zen3,benchmarks με 2700x?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...