Προς το περιεχόμενο

Η Apple βελτιώνει τη φόρτιση στα MacBooks ώστε οι μπαταρίες να έχουν αυξημένη ανθεκτικότητα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/4/2020 στις 8:01 ΜΜ, Argonaute είπε

Α, και επί του θέματος, αυτό το χαρακτηριστικό το έχουν κάτι Dell, κάτι ΗP, κάτι Lenovo, εδώ και χρόνια, και σε επίπεδο BIOS, τουλάχιστον τα Dell.

Να χαρώ εγώ ινοβέησιο.

 

Έχω 2 σόνυ vaio, ένα του 2010 & ένα του 2013, και το έχουν και τα δύο (και ακόμα λειτουργούν, και οι μπαταρίες τους).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ideal09 είπε

Φιλαρακι ειπα απ αυτα που εχω δει, οπως μερικα gaming εχουν της hp,  αλλα οχι σε ολα που ειναι απαραδεκτο.

Απαράδεκτο είναι που τώρα το έβαλε σαν feature μια εταιρία, όταν ο ανταγωνισμός το διαθέτει την τελευταία δεκαετία, και μάλιστα σε επίπεδο BIOS, ακόμα και σε entry level υλικό.  Το 15άρι MB Pro που έχω παρατημένο στο γραφείο πχ δεν το χει, ενώ το dell του πεντακοσάρικου που έχω μέσα στο εργαστήριο το έχει, και η μπαταρία είναι άψογη τα τελευταία 2 χρόνια που πάει από πάγκο σε πάγκο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Η εταιρία δηλώνει επίσης πως όλες οι πληροφορίες και τα δεδομένα που θα συλλέγει η νέα λειτουργία θα αποστέλλονται μόνο αν το επιλέξει ο ίδιος ο χρήστης ενώ και σε αυτή την περίπτωση, αυτά θα διατηρούνται ανώνυμα.

 

Λογικά τώρα που είναι όλοι σπίτι τα patterns χρήσης έχουν αλλάξει γιατί δεν τα ξεκουμπώνουν απο τον φορτιστή.

Κάθε feature που βγαίνει στο macOS/IOS/WatchOS έχει και monetary value απο πίσω.

Οπότε μάλλον θα σε παρακολουθεί πότε το φορτίζεις για να "επεκτείνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας"   αλλα και να reportάρει patterns για να σου προσφέρει καλύτερο advertising content.

 

https://support.apple.com/en-il/HT205223

 

Μια γνώμη προς συζήτηση 😁

 sci-fi signs GIF

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...