Προς το περιεχόμενο

Dune Trilogy (2021+ΗΒΟΜax)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 449
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, liakinen είπε

@achileesxi

Έχει παίξει σε αρκετές που μου αρέσουν και κάποιες τις θεωρώ αγαπημένες (Drive, Blade Runner). Και το The Place Beyond the Pines ήταν καλό. 

Το Nice Guys αν και πέρασε και δεν ακούμπησε στους περισσότερους εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά. Έχω και μια αγάπη στην Noir ατμόσφαιρα - αισθητική και όταν συνδυάζεται με μυστήριο τότε απλά Like. 

Σε νοιώθω, φίλε μου, στο τελευταίο. Λατρεύω νουαρ με τρελή εμμονή μαζί με μπαντι-κοπ ταινίες που το Nice Guys ήταν και τα δυο. Μια ευχάριστη ταινία γεμάτο αληθινό χιούμορ και καλόψυχη, ήθελε μόνο να διασκεδάσει και το ένιωθες ενώ την έβλεπες. Για μένα, η δυο αγαπημένες μου ταινίες νουαρ είναι το Τσιναταουν και το Farewell, My Lovely με τον Ρόμπερτ Μίτσαμ. Ξεφύγαμε λίγο απο το θεμα υποθετω άλλα χαίρομαι που ακούω ομοϊδεάτης απόψεις για αυτό το θέμα.

Σε λίγο θα πρέπει να πέσει το τρέιλερ, όσο άφορα Ντιουν χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασπρόμαυρες σκηνές? Ενδιαφέρον...

Γενικά, ότι περίμενα είναι. Σίγουρα θα πρέπει να αποδώσει ο Ντενί άλλα αυτό θα το ξέρουμε όταν βγει. Αναρωτιέμαι, ομως, μετά από την δεύτερη ταινία, τι? Όλα εξαρτιόνται από τα λεφτά, φυσικά, άλλα λες να έχουν τις μπάλες για να επιχειρήσουν το Γκοντ Εμπερορ του Ντιουν? Μονό ο χρόνος θα δείξει..

Warner Bros. New Zealand - Dune Part Two Official Trailer [ABfQGtUEEzA - 840x473 - 0m23s].png

Warner Bros. New Zealand - Dune Part Two Official Trailer [ABfQGtUEEzA - 840x473 - 2m07s].png

Warner Bros. New Zealand - Dune Part Two Official Trailer [ABfQGtUEEzA - 840x473 - 2m06s].png

Warner Bros. New Zealand - Dune Part Two Official Trailer [ABfQGtUEEzA - 840x473 - 1m55s].png

Warner Bros. New Zealand - Dune Part Two Official Trailer [ABfQGtUEEzA - 840x473 - 1m53s].png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και το trailer φερνει ανατριχιλες. Φανταστειτε η ταινια. Θα ξανα δω για τεταρτη φορα την πρωτη ταινια πριν δω το δευτερο μερος εχουμε μελλον ακομα ομως για Νοεμβριο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

και το εχω λατρεψει το πρωτο αλλα το τρειλερ αυτο....

what-do-you-think-of-jose-mourinho-v0-RfklKG0fghjtd-Fjefv5ICFkLq0ivG8GaiGNSaWucmU.jpg

ουδέν σχόλιο..

ntioun.jpg.79eba2b223ece6347350caa07485be5d.jpg

(Y.Γ- Η πιο όμορφη γυναικά στο κόσμο του Ντιουν και παίζεται από ότι φαίνεται σαν μια σερβιτόρα σε καφενείο στο σύνταγμα..)

Florence Pugh debuts blunt fringe bob complete with flippy ends

Επεξ/σία από achileesxi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Όλα καλά και τον Βιλενέβ τον εμπιστεύομαι, όμως αυτή με την μύτη μελιτζάνα έχει δεχθεί τεράστιο σπρώξιμο από το "σύστημα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια κλαίνε και τα τσιμέντα με την μπασταρδοποιηση αυτού του θρυλικού έργου για αμπαλπους ζουμερς που δεν έχουν διαβάσει ποτέ τα βιβλία και ούτε πρόκειται και έχουν κάποιοι το θράσος να κριτικάρουν τον Λιντς και την εκδοχή του λες και δεν είναιάριστη και γεμάτη ψυχή.

Καιλ ΜκΛαχαν και Σον Γανκ φορεβερ εν εβερ..

tumblr_nx7uqaUmcs1rxjpb7o1_500.gif.8269333090fd93a073fd74bbfbf1f1ec.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"I’m smiling so much right now," said Dune: Part Two star Rebecca Ferguson. "It’s so f**king good. I get emotional talking about it because I love Denis [Villeneuve] and I love Greig [Fraser] and I love the team."

Dune: Part Two star Rebecca Ferguson says Dune is “f**king nothing” in comparison to its sequel.

During an interview with Collider, she explained how Dune: Part Two goes beyond the groundwork laid in the first movie.

“I’m smiling so much right now,” she said. “It’s so f**king good. I get emotional talking about it because I love Denis [Villeneuve] and I love Greig [Fraser] and I love the team.

“But dude, number one is phenomenal and big and grandiose, and then you go close-ups and the imagery and the acting. Yeah, it’s all great. It’s f**king nothing compared to number two. Number two, it’s like a f**king gut punch. It’s unreal.”

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...