Προς το περιεχόμενο

Dune Trilogy (2021+ΗΒΟΜax)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 449
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sisha.png.8071086cc22dbf33be2dc6194cfcc644.png

Είναι κάνεις για λίγο άργιλε?

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Η Zendaya ούτε 2 λεπτά δεν έπαιξε οποτε wgaf? Ας βγει η δεύτερη και τότε τα λέμε.

Δύσκολο ότι θα κάνει τίποτα περισσότερο από τι έκανε στην πρώτη. Δεν είναι ποιος νοιάζεται η φάση επειδή είναι ρόλος κομβικής σημασίας και ένας ρόλος που για το οποίο είναι εντελώς ακατάλληλη, είναι περισσότερο Τικ Τοκ σταρ από αξιοπρεπείς ηθοποιός και ας την προωθήσουν ως το αντίθετο. Έτσι νομίζω εγώ και από ότι έχω δει, νομίζω είναι με βάση.

Επιτρέπεται αυτό? Υπάρχει κανένας κάνονας για την Ζενταγια που δεν διάβασα? Γιατί, για οποιοδήποτε λόγο, χτυπάει νεύρο η κριτική για κάποιους χωρίς να εξηγήσουν. IDK.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε μερικοι για τους χαρακτηρες παντως η πρωτη ταινια ειναι επος και οι χαρακτηρες ολοι ενας και ενας για τους ρολους του. Το παλιο dune ναι ηταν αθλιο και ασυνοχικη παπαριτσα εδω αν βγει και το δευτερο μερος και ειναι ανταξιο της πρωτης θα μιλαμε για μια οσο καλυτερη μεταφορα γινεται των βιβλιων του Dune στη μεγαλη οθονη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Δεν ξερω τι λετε μερικοι για τους χαρακτηρες παντως η πρωτη ταινια ειναι επος και οι χαρακτηρες ολοι ενας και ενας για τους ρολους του. Το παλιο dune ναι ηταν αθλιο και ασυνοχικη παπαριτσα εδω αν βγει και το δευτερο μερος και ειναι ανταξιο της πρωτης θα μιλαμε για μια οσο καλυτερη μεταφορα γινεται των βιβλιων του Dune στη μεγαλη οθονη. 

Δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο με ότι είπες εδώ αλλά δεκτό. Από ότι φαίνεται, όλοι έχουν διαφορετικές ιδέες στο τι είναι το Ντιουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι η Zendaya ειναι ενα αταλαντο αγγουρι. Πραγματικα δε ξερω πως προεκυψε σε τοσες ταινιες...

Για το υπολοιπο καστινγκ ομως δεν εχω καποιο παραπονο προσωπικα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dantε είπε

Η αληθεια ειναι οτι η Zendaya ειναι ενα αταλαντο αγγουρι. Πραγματικα δε ξερω πως προεκυψε σε τοσες ταινιες...

Για το υπολοιπο καστινγκ ομως δεν εχω καποιο παραπονο προσωπικα.

Γιατί μαζί με τον Σαλαμετ προσπαθούν να πεισουν ζουμερς με νοημοσύνη και μνήμη παρασίτου να την δουν. Αν και ο Σαλαμετ είναι πραγματικά αξιοπρεπείς ηθοποιός, κακά τα ψέματα.

Το κακο κάστινγκ πέρα από την Ζενταγα είναι φυσικά στο πρώτο με την μαύρη γυναίκα που έβαλαν να παίξει τον Λιετ Κινες που είναι...ότι να ναι επιλογή αν και δεν φτάει η ηθοποιός αλίμονο.

Το δεύτερο έχει και κάποια περίεργα κάστινγκ. Η Φλόρενς Πίου σίγουρα δεν πείσει σαν την πιο ωραία γυναίκα του γαλαξία αλλά Κρίστοφερ Βουοκεν ως τον Αυτοκράτορα ακούγεται γαμάτο. Ο τύπος που έπαιξε Έλβις ως Φειντ Ραθα? Εεεε οκ. Κρίμα που έκαναν όλους τους Χαρκονεν το ίδιο. Ανυπομονώ με δισταγμό για το Παρτ 2.

Επεξ/σία από achileesxi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη Ζendaya δεν την έχω δει σε πολλά και σίγουρα δε τη γνωριζω από το disney channel... μόνο στο Dune και στο Euphoria την έχω δει όπου και είναι αρκετά καλή.

Το να προέρχεται πάντως ένας ηθοποιός από το disney channel δεν είναι κάτι κακό. Προφανώς για να επιλεχτεί ένα παιδί εκεί σίγουρα θα έχει κάποιο ταλέντο, οι αιτήσεις είναι εκατομμύρια, δεν είναι σαν να πάει κανείς στο Ελληνικό Α-Μπε-μπα-μπλομ. Πολλοί αξιόλογοι καλλιτέχνες του σήμερα άλλωστε, εχουν περάσει από εκεί.

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω πολλά από Disney Channel κτλ Θεωρώ πως και εκεί πέφτει τρελό βύσμα και σπρώξιμο. Μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις αλλά ανάμεσα στους τόσους ηθοποιούς που παλεύουν για κάποιο ρόλο το να θεωρείται ταλέντο η κάθε Zendaya, Selena Gomez, Zac Efron, Kristen Stewart, Lindsay Lohan και ανάμεσα τους και η έχω κάψει όλα τα κύτταρα Miley Cyrus ε κάπου έλεος. Για κάποια σειρά της πλάκας οκ, αλλά να παίρνει η άλλη ρόλο στο DUNE 😏

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, DeadOrganPlayer είπε

Τη Ζendaya δεν την έχω δει σε πολλά και σίγουρα δε τη γνωριζω από το disney channel... μόνο στο Dune και στο Euphoria την έχω δει όπου και είναι αρκετά καλή.

Το να προέρχεται πάντως ένας ηθοποιός από το disney channel δεν είναι κάτι κακό. Προφανώς για να επιλεχτεί ένα παιδί εκεί σίγουρα θα έχει κάποιο ταλέντο, οι αιτήσεις είναι εκατομμύρια, δεν είναι σαν να πάει κανείς στο Ελληνικό Α-Μπε-μπα-μπλομ. Πολλοί αξιόλογοι καλλιτέχνες του σήμερα άλλωστε, εχουν περάσει από εκεί.

Ναι, αλλά έγιναν αυτοί που έγιναν από τις δίκες τους προσπάθειες, του Ράιαν Γκοσλινγκ του πήρε καιρός να βγάλει το στίγμα από πάνω του και ήταν απλά ένα κομμάτι μιας σειράς κάποτε αντί για την Ζενταγια που ήταν κεντρικό αστέρι σε μια πολύ δημοφιλής σειρά στο κανάλι.  Αλλά, οκ, ας πούμε ότι δεν της δίνουμε το δικαίωμα της ευεργέτημα τής αμφιβολίας και ότι δεν αυτό δεν έχει να κάνει αλλά και πάλι, δεν έχει δείξει ότι έχει κανένα ειδικό ταλέντο και από ότι φαίνεται, απλά παίζει τον ευατό της σε αποχρώσεις που με το ζόρι λέγεται υποκριτική.

Δεν είναι κανένα τρελό΄ταλέντο που πήγε κόντρα στα νερά και από ότι έχω δει, έχει αρκετά φαβοριτισμό στην βιομηχανία και προωθείτε λίγο αφύσικα, και από ότι ήταν μεγάλο αστέρι για το Μικει και ότι έχει διασυνδέσεις που εντάξει, κακό δεν είναι.  Απλά, για Ντιουν δεν έχει καμιά σχέση.

Όπως είπα, ευεργέτημα τής αμφιβολίας. Μπορεί να δείξει επιτελούς τα αντίθετο στο δεύτερο με περισσότερο χρόνο στο δεύτερο αλλά δύσκολο.  Πολύ κουβέντα έπεσε λόγο του σχολίου μου όποτε ας πάμε παρακάτω χάχα και ας μιλήσουμε για τις νέες φωτογραφίες και το τρέιλερ που θα αναρτηθεί σήμερα που έχουν πιο σημασία. Peace!

Και για ξεκαθάρισμα, δεν είπα ότι όλοι τους είναι άθλιοι, ούτε καν, απλά δεν ταιριάζει αυτή η κοπέλα στην σειρά γιατί από ότι ειδα συμφωνήσαν με μια ανάρτηση πιο πάνω για αυτό ακριβώς αλλά ήρθαν σε αντιπαράθεση με μένα αρχικά. Δεν βρίζω Τζος Μπρολιν, Χαβιέρ Μπαρτνεμ η Όσκαρ Ισαάκ αν υπήρχε αυτή η εντύπωση.

Επεξ/σία από achileesxi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@achileesxi

Τον Γκόσλινγκ τον θεωρώ εξαίρεση από τα άλλα φρούτα που ανέφερα. Όχι ότι είναι και κάτι το σπουδαίο αλλά λέμε τώρα. 

Όταν έμαθα ότι θα παίξει στην ταινία Barbie έμεινα λίγο έκπληκτος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, liakinen είπε

Χωρίς να ξέρω πολλά από Disney Channel κτλ Θεωρώ πως και εκεί πέφτει τρελό βύσμα και σπρώξιμο. Μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις αλλά ανάμεσα στους τόσους ηθοποιούς που παλεύουν για κάποιο ρόλο το να θεωρείται ταλέντο η κάθε Zendaya, Selena Gomez, Zac Efron, Kristen Stewart, Lindsay Lohan και ανάμεσα τους και η έχω κάψει όλα τα κύτταρα Miley Cyrus ε κάπου έλεος. Για κάποια σειρά της πλάκας οκ, αλλά να παίρνει η άλλη ρόλο στο DUNE 😏

Heath Ledger Joker Why So Serious GIFs | Tenor

 

8 λεπτά πριν, liakinen είπε

@achileesxi

Τον Γκόσλινγκ τον θεωρώ εξαίρεση από τα άλλα φρούτα που ανέφερα. Όχι ότι είναι και κάτι το σπουδαίο αλλά λέμε τώρα. 

Όταν έμαθα ότι θα παίξει στην ταινία Barbie έμεινα λίγο έκπληκτος. 

Στις αρχές του 2010 ήταν σε καυτή πορεία με το Drive, Only God Forgives αλλά κάτι έγινε και από τότε απλά έχει πέσει σε κατηφόρα στα ματιά μου. Η τελευταία ταινία του που μου άρεσε πραγματικά ήταν το Nice Guys που, παρεμπιπτόντως, είδα σήμερα και για αυτό την αναφέρω.

Το First Man και Blade Runner ήταν οκέι, το Gray Man ήταν μια άθλια παπαρια και από ότι έχω δει από διαρροές, το Μπαρμπι είναι άλλη μια σάπια βλακεία με φεμινιστικούς τόνους (που όλοι ήξεραν ότι θα γίνει αλλά έλπιζαν όχι) που είναι κρίμα γιατί θα κάνει χάλια νούμερα και μεγάλη ζημιά στην καριέρα του.

Κρίμα. Μπορεί να ήταν ο καλύτερος ηθοποιός της γενιάς του αλλά τα σκάτωσε εντελώς.

Επεξ/σία από achileesxi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@achileesxi

Έχει παίξει σε αρκετές που μου αρέσουν και κάποιες τις θεωρώ αγαπημένες (Drive, Blade Runner). Και το The Place Beyond the Pines ήταν καλό. 

Το Nice Guys αν και πέρασε και δεν ακούμπησε στους περισσότερους εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά. Έχω και μια αγάπη στην Noir ατμόσφαιρα - αισθητική και όταν συνδυάζεται με μυστήριο τότε απλά Like. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...