Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Εν τω μεταξυ το "δε χανεις τα λεφτα σου με τιποτα" στις πρωτες σελιδες, εγινε "ε ενταξει, πρεπει να ξερεις να τα διεκδικησεις, αλλιως...". Ελπιζω να μη χασει καποιος χρονο, υπομονη και χρημα απο την ιστορια, επειδη επηρεαστηκε απο διαφορα σχολια...

.....

Ρε παιδες τι σχεση εχει μια random παραγγελια που εγραψε ενας που ειχε tracking και φαινεται οτι εχει παραλαβει αλλα τελικα δεν ειχε παραλαβει και εχασε τα λεφτα του με το θεμα?δηλαδη να υπαρχει μια κοινη λογικη σε οτι γραφουμε...

10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω αγοραζω πανω απο 5 χρονια απο το Aliexpress, εχω δωσει πανω απο 6 χιλιαρικα σε πραγματα (πριν κατι μηνες ειχε ερθει συγκεντρωτικο του ποσα εχει χαλασει ο καθενας γιαυτο και το θυμαμαι) και δεν εχω χασει ουτε 1 ευρω.

Βεβαια επειδη ειμαι καλος αγοραστης ειμαι παντα στα 2 τοπ επιπεδα (Platinum - Diamond) οποτε ισως γιαυτο ποτε να μην εχουν αποφασισει "εναντιον" μου σε refund αλλα δεν το νομιζω.

Μα εχασε ενας λεφτα καπου καποτε απο το Ali,τι δεν καταλαβαινεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω κάνει πάνω από 10 dispute το τελευταίο εξάμηνο στο Ali και σε όλα αποζημιώθηκα. Εδώ κάποιοι φαίνεται ότι δεν έχουν καταλάβει.

Δεν αναγκάζεται κανένας να συμμετέχει. Μεγάλα παιδιά είμαστε και όχι μωρά. Ο καθείς συμμετέχει με δική του ευθύνη, αν δεν θέλει δεν ασχολείται και προσπερνά. 

Λες και αν ψάξει κανείς δεν θα βρει δυσαρεστημένο αγοραστή και από άλλες πλατφόρμες π.χ Amazon. Τι σημαίνει ότι είναι αναξιόπιστο; Έλεος. 

Παντού και πάντα θα υπάρχει ένα ποσοστό δυσαρεστημένων αγοραστών. Το πόσο μεγάλο ή μικρό είναι το ποσοστό δυσαρεστημένων καθορίζει την αξιοπιστία της πλατφόρμας. 

Σοβαρευτείτε κάποιοι και να σχολιάζετε για πράγματα που γνωρίζετε και όχι για όσα ακούτε δεξιά - αριστερά. 

Τέλος αν δεν γνωρίζει κάποιος πώς να διεκδικήσει τα χρήματά σου σε online αγορές τότε να μην ασχολείται με online αγορές. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

 

Τέλος αν δεν γνωρίζει κάποιος πώς να διεκδικήσει τα χρήματά σου σε online αγορές τότε να μην ασχολείται με online αγορές. 

Αυτο και μονο αυτο,αν δεν εχεις και μια καλη γνωση Αγγλικων μην ασχολεισαι με το αντικειμενο,δεν σου φταιει κανενας αν δεν μπορεις να επικοινωνησεις με το Ali η με τον πωλητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Εγω αγοραζω πανω απο 5 χρονια απο το Aliexpress, εχω δωσει πανω απο 6 χιλιαρικα σε πραγματα (πριν κατι μηνες ειχε ερθει συγκεντρωτικο του ποσα εχει χαλασει ο καθενας γιαυτο και το θυμαμαι) και δεν εχω χασει ουτε 1 ευρω.

Βεβαια επειδη ειμαι καλος αγοραστης ειμαι παντα στα 2 τοπ επιπεδα (Platinum - Diamond) οποτε ισως γιαυτο ποτε να μην εχουν αποφασισει "εναντιον" μου σε refund αλλα δεν το νομιζω.

ειμαι diamond....

κανω αρκετες αγορες απο διαδικτυο και απο ali  , και ξερω να διεκδικω οτι εχω δικαιο , ουσιαστικα ομως αντι να κοιταξουν για να δουν οτι το tracking του κινεζου στο ταχυδρομειο της χωρας εισδοχης ηταν invalid θεωρησαν οτι ηρθε επειδη ετσι ελεγε το κινεζικο tracking τριτης εταιριας https://sypost.com/ 

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

εγώ πιστεύω ότι αυτοί που πηρανε 1+1 θα τους έρθει κανονικά.εμεις που πήρα όλο το alli φάγαμε χωνί.

Από το στόμα σου και στου ceo της doogee το αυτί! 

Όμως χλωμό, όλοι για άκυρο πάμε πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι αυτοι που πηρανε 1+1, θα παρουν κουπονι -20 δολλαρια. Οσοι εβαλαν 4+ κινητα, θα παρουν from the three the longer. Εγω τουλαχιστον αυτο θα εκανα σαν doogee. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε παιδιά. Υπάρχει άρθρο πριν μερικά χρόνια που λέει

ΠΩΣ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΜΕ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΉΡΙΟ.

Θυμάμαι πολλα μικρά μαγαζάκια τύπου pandawill, vickmall, κλπ όπου βαζανε προϊόντα σε στοκ σε πολύ καλή τιμη δεν τα έστελναν ποτέ, και δημιουργουσαν άτοκο δάνειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, forgotten είπε

ειμαι diamond....

κανω αρκετες αγορες απο διαδικτυο και απο ali  , και ξερω να διεκδικω οτι εχω δικαιο , ουσιαστικα ομως αντι να κοιταξουν για να δουν οτι το tracking του κινεζου στο ταχυδρομειο της χωρας εισδοχης ηταν invalid θεωρησαν οτι ηρθε επειδη ετσι ελεγε το κινεζικο tracking τριτης εταιριας https://sypost.com/ 

Και σε εμενα εχει δειξει να εχει φτασει πακετο Ελλαδα αλλα δεν το εχω παραλαβει (και αν ειναι συστημενο φαινεται αν το εχεις παραλαβει η οχι) οποτε τα χρηματα μου μια χαρα τα εχω παρει πισω.

22 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

 μόλις έκανα cancel την παραγγελεια.ξερετε ποτε περίπου θα μπουν τα λεφτά? 

Κακως, εγω εκανα extend στις 119 μερες μεχρι να στειλει ο seller το προιον. 23ε ειναι πρακτικα, θα τους τρεξω οσο μπορω μπας και γινει καμια καλη.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
47 λεπτά πριν, mpazoykas είπε

 μόλις έκανα cancel την παραγγελεια.ξερετε ποτε περίπου θα μπουν τα λεφτά? 

Επειδή δεν είμαι σχετικός σε dispute,μπορείς να πεις τη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...