Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, an_papand είπε

Επειδή δεν είμαι σχετικός σε dispute,μπορείς να πεις τη διαδικασία;

εγω αυτό που έκανα πάτησα επάνω στην παραγγελεια και έκανα cancel αυτό μόνο.να αναφέρω πως δεν έκανα αγορά με το paypal.τωρα θα δείξει ποτε θα γίνει επιστροφή χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Και σε εμενα εχει δειξει να εχει φτασει πακετο Ελλαδα αλλα δεν το εχω παραλαβει (και αν ειναι συστημενο φαινεται αν το εχεις παραλαβει η οχι) οποτε τα χρηματα μου μια χαρα τα εχω παρει πισω.

Κακως, εγω εκανα extend στις 119 μερες μεχρι να στειλει ο seller το προιον. 23ε ειναι πρακτικα, θα τους τρεξω οσο μπορω μπας και γινει καμια καλη.

Η αλήθεια είναι ότι για απλούς λόγους σου κάνουν full refund και κρατάς το αντικείμενο χωρίς πολλά πολλά.  πχ άργησε, άλλο χρώμα, άλλο σχήμα. Μου έχουν κάνει πάνω απο 15 με ευκολία και γρήγορα. Αλλά μου ρίξανε άκυρο σε refund από ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ. Ακόμα και σήμερα το tracking αυτό λέει...

Spoiler

image.png.f2c5231fa8866babb81962e25d6a2bd4.png

€11.5 αντικείμενο, οχι πολύ μεγάλο κόστος απλά έγραφα που και που ένα μνμ στην εξυπηρέτηση του ali να δω, τελικά μετά απο 6-7 προσπάθειες το παράτησα και λέω να πάει στο διάολο. Γενικά το aliexpress έλεγε οτι ΕΓΩ δεν πάω στο τελωνείο να το πάρω (δουλειά μου να πάω λέει), τα ΕΛΤΑ ότι ποτέ δεν έφτασε στη χώρα και "χάθηκε", ότι το τράκινγκ είναι ΛΑΘΟΣ αλλά δε μπορούν να το αλλάξουν, μου δώσανε και επίσημο χαρτί με email που το έλεγε και στα αγγλικά αλλα το Aliexpress στα τέτοια του χαχα, και η τράπεζα οτι επειδή είναι χρεωστική και όχι πιστωτική mastercard δε μου γυρνάνε λεφτά πίσω (ο.Ο). Γενικα πατήσανε οτο οτι το τράκινγκ έλεγε οτι είχα άδικο. 

Τέσπα το αποτέλεσμα είναι ΔΕΝ ξαναγόρασα με την αποτυχημένη POS MALAYSIA που έχω διαβάσει σε αρκετά threads οτι κλέβουν ακόμα και συστημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμη κάποιο μήνυμα για ακύρωση, αλλά όταν έρθει και δεν το δεχτούμε λέτε μέσα στο χρόνο να γίνει κάτι ή απλά θα το ακυρώσουν αυτοί και θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cacofonix-3 είπε

Ρε παιδιά. Υπάρχει άρθρο πριν μερικά χρόνια που λέει

ΠΩΣ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΜΕ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΉΡΙΟ.

Θυμάμαι πολλα μικρά μαγαζάκια τύπου pandawill, vickmall, κλπ όπου βαζανε προϊόντα σε στοκ σε πολύ καλή τιμη δεν τα έστελναν ποτέ, και δημιουργουσαν άτοκο δάνειο. 

ναι φιλε η alibaba με 550δις κεφαλαιοποιηση,31 δις ταμειακα διαθεσιμα και μετοχη με αξια ανω των 200 δολλαριων ψαχνει ατοκο δανειο απο τα δεκαρικα μας και τα εικοσαρικα μας!η αληθεια να λεγεται δεν ειμαστε κοροιδα εμεις!

Επεξ/σία από greengr21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, greengr21 είπε

ναι φιλε η alibaba με 550δις κεφαλαιοποιηση,31 δις ταμειακα διαθεσιμα και μετοχη με αξια ανω των 200 δολλαριων ψαχνει ατοκο δανειο απο τα δεκαρικα μας και τα εικοσαρικα μας!η αληθεια να λεγεται δεν ειμαστε κοροιδα εμεις!

Την προσφορα φιλλλλαράκι (για να σου μιλησω στο υφος που μιλας) την έκανε η DOOGEE, και όχι η Ali.

Ενταξει φιλλλλαράκι;

Καλό ύπνο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cacofonix-3 είπε

Την προσφορα φιλλλλαράκι (για να σου μιλησω στο υφος που μιλας) την έκανε η DOOGEE, και όχι η Ali.

Ενταξει φιλλλλαράκι;

Καλό ύπνο τώρα.

φιλλλαρακι τα λεφτα τα κραταει η ali,δε βλεπει δεκαρα το doogee και το καθε doogee αλλα απο το επιπεδο του μηνυματος σου τι να σου εξηγω τωρα....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cacofonix-3 είπε

Την προσφορα φιλλλλαράκι (για να σου μιλησω στο υφος που μιλας) την έκανε η DOOGEE, και όχι η Ali.

Ενταξει φιλλλλαράκι;

Καλό ύπνο τώρα.

αφου τα λεφτά ΔΕΝ πάνε στον πωλητή μέχρι να φτάσει το προϊόν στον πελάτη. γι αυτό δεν αγοράζουμε απο aliexpress?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zygorito είπε

αφου τα λεφτά ΔΕΝ πάνε στον πωλητή μέχρι να φτάσει το προϊόν στον πελάτη. γι αυτό δεν αγοράζουμε απο aliexpress?

σε παρακαλω τωρα να γραψουμε την αβασιμη συνομωσιολογια μας δεν μας ενδιαφερουν τα γεγονοτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η doogee ποση κεφαλαιοποιηση εχει? Εσεις που ασχολειστε.

Γιατι ναι οκ για κανενα δεκαρικακι, εικοσαρικακι κανεις δε θα εκανε κομπινα (ισως κανενα skroutzομαγαζο) αλλα αν εγιναν 1 εκατομμυριο παραγγελιες (smartphone με 95% εκπτωση δεν το αφηνεις ευκολα) μαζευονται...

*wears tin foil hat*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zygorito είπε

αφου τα λεφτά ΔΕΝ πάνε στον πωλητή μέχρι να φτάσει το προϊόν στον πελάτη. γι αυτό δεν αγοράζουμε απο aliexpress?

Οχι ακριβώς. Αν περάσει ένα χρονικό διαστημε και ο πελάτης δεν εχει κανει claim τα χρήματα ελευθερώνονται αυτομάτως.

Απ ολους τους 500 εδω μέσα και αλλους 100.000 παγκοσμίως που πήραν κουπόνι 10-50$, πόσοι θα το εξαργυρώσουν, πόσοι θα το ξεχάσουν, και πόσοι θα πουν δεν βρηκα κατι που να με ενδιαφέρει και θα το αφήσουν να λήξει;

Ειναι μια νομιμη ταμιακή διευκόλυνση ή οχι;

  

2 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Η doogee ποση κεφαλαιοποιηση εχει? Εσεις που ασχολειστε.

Γιατι ναι οκ για κανενα δεκαρικακι, εικοσαρικακι κανεις δε θα εκανε κομπινα (ισως κανενα skroutzομαγαζο) αλλα αν εγιναν 1 εκατομμυριο παραγγελιες (smartphone με 95% εκπτωση δεν το αφηνεις ευκολα) μαζευονται...

*wears tin foil hat*

Στα λόγια μου έρχεσαι.

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sexymwro7 είπε

Η doogee ποση κεφαλαιοποιηση εχει? Εσεις που ασχολειστε.

Γιατι ναι οκ για κανενα δεκαρικακι, εικοσαρικακι κανεις δε θα εκανε κομπινα (ισως κανενα skroutzομαγαζο) αλλα αν εγιναν 1 εκατομμυριο παραγγελιες (smartphone με 95% εκπτωση δεν το αφηνεις ευκολα) μαζευονται...

*wears tin foil hat*

εσυ τωρα με τρολαρεις ε?😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον, εγω πιστευω οτι οι Κινεζοι ειχαν ακτινοβολησει τα κινητα με σημα 5g και τα ειχαν εμποτισει με κοροναιο και τα εδιναν σε τιμη χαρισμα, με μοναδικο σκοπο να βλαψουν την ανθρωποτητα. Οι Αμερικανοι ομως τους πηραν χαμπαρι, αλλα για να μη μας αποκαλυψουν το σκανδαλο, θα το ριξουν σε κανεναν υπαλληλακο, οτι εκανε τυπογραφικο καθως εγραφε τις τιμες.

Spoiler

Ελα ενταξει το θεμα ετσι κι αλλιως δεν ειναι σοβαρο, ας κανουμε την πλακα μας τουλαχιστον. Εκτος αν καποιος περιμενει ακομα το κινητο να του ερθει :P

 

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, cacofonix-3 είπε

Οχι ακριβώς. Αν περάσει ένα χρονικό διαστημε και ο πελάτης δεν εχει κανει claim τα χρήματα ελευθερώνονται αυτομάτως.

Απ ολους τους 500 εδω μέσα και αλλους 100.000 παγκοσμίως που πήραν κουπόνι 10-50$, πόσοι θα το εξαργυρώσουν, πόσοι θα το ξεχάσουν, και πόσοι θα πουν δεν βρηκα κατι που να με ενδιαφέρει και θα το αφήσουν να λήξει;

Ειναι μια νομιμη ταμιακή διευκόλυνση ή οχι;

  

Στα λόγια μου έρχεσαι.

Πρώτα θα βάλει ο πωλητής το tracking. Είναι registered παραγγελία. Αν δε κάνει post το αντικείμενο σε κάποιες Χ μέρες δεν πάμε στο βήμα 2ο που αφορά την ελευθέρωση των κεφαλαίων. Αν πάλι βάλει tracking number θα έρθει ειδοποιήση στο κινητό οτι το δέμα εστάλη. Επίσης είναι με

Aliexpress Standard Shipping, δηλαδή διαχειρίζεται το aliexpress την αποστολή. Seller's shipping method έχει μόνο στην παραγγελία από Ιταλία.

"For your convenience, we will send you a refund automatically if seller fails to ship it within: 10days 07hours 18minutes 19seconds ."

 

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ελα ενταξει το θεμα ετσι κι αλλιως δεν ειναι σοβαρο, ας κανουμε την πλακα μας τουλαχιστον. Εκτος αν καποιος περιμενει ακομα το κινητο να του ερθει :P

χαχα φανταζεσαι να αρχισουν να ακυρωνουν οι πελατες και να τα στειλουν σε 10μερες?🤣

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...