Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω κουραστεί από τον χάρτη του Βλαχάρα. Βέβαια γενικά μου αρέσουν πολύ αυτά τα τοπία, ειδικά με ομίχλη ή τη νύχτα είναι φοβερά.

Το ελληνικό στοιχείο στο Odyssey είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι γιατί κάποιες φορές γίνεται γελοίο. Το μακακας που το λέει όλη την ώρα, και γενικά περπατάς στην πόλη και ακούς "Ω θεοί, τι γιγνεται, τι εστί;" και άλλα τέτοια. Εμένα με ξενερωναν κάτι τέτοια συν η ανύπαρκτη ιστορία..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το μακακας που το λέει όλη την ώρα, και γενικά περπατάς στην πόλη και ακούς "Ω θεοί, τι γιγνεται, τι εστί;" και άλλα τέτοια.

Έκλαψα. Αυτά και τα ελληνικά του revelations ο,τι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το αυριανό update ξεχώρισα τα εξής:

1)Difficulty Setting Adjustments

Added Aesir (Nightmare) combat difficulty to the game.

+200% damages received

Standard damage inflicted

-40% rations heal

-38% Parry timing windows

Players will now heal according to their selected difficulty setting:

Easy & Default = 100%

Hard = 80%

Very Hard = 60%

Nightmare = 60%

2) Players who cannot upgrade their settlement to level 6 due to lack of supplies will now be able to purchase supplies at the settlement merchant. (Only available at Level 5 and once a specific amount of supplies have been collected)

Εδώ όλη η λίστα https://www.ubisoft.com/en-gb/game/assassins-creed/valhalla/news-updates/2uIMmqr7Fq4ZEsG5eciQB5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 7:17 ΜΜ, stavros750 είπε

FB_IMG_1630685773804.jpg

FB_IMG_1630685777214.jpg

πραγματικά η ubi είναι η απόδειξη ότι δεν χρειάζεται να πάρεις τα παιχνίδια day 1 και να περιμένεις κάνα χρόνο αφού βγουν!

Έχει μπει τόσο πολύ υλικό όχι μόνο του season pass, έχει στρώσει τόσο πολύ το παιχνίδι από τον Νοέμβριο του 2020 που βγήκε!

Assassin’s Creed Valhalla Title Update 1.3.1 is 26GB in size, full patch notes

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 90ώρες τέλος.

Ασχολήθηκα αρκετά και με τα δευτερεύοντα ψαξίματα.

Το τέλος μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Από τη μια έπιασε πολύ σοβαρά θέματα της ανθρώπινης κοσμοθεωρίας, από την άλλη τα ΄"άδειασε" απότομα αφού μετά τα μισά της ιστορίας οι ανατροπές και γενικά η ίντριγκα φθίνει αδικαιολόγητα.

Αξίζει να σταθώ στο μέγα σφάλμα της Ubi με το να βάλει δυνατούς χαρακτήρες και βίντεο μέχρι τη μέση και μετά το απόλυτο τίποτα....σα να βαρέθηκαν και είπαν να το ξεμπερδέψουν

Ωραία γραφικά ειδικά στους φωτισμούς αν και σε πολλά σημεία δείχνει γερασμένο το game....περισσότερο για κυκλοφορία 2012-2015.

Μουσική αρκετά καλή αν και περίμενα περισσότερη ποικιλία. 

Τελείωσα στο νορμάλ επίπεδο 305lvl skill points με όλα mythic και όλες τις παύλες σε αναβάθμιση. Επέλεξα Bow Huntsman set και dual wield bearded axes.

Τα "boss"άκια ήταν απαράδεκτα σε ποικιλία κινήσεων-AI....και άπαξ και συνήθιζες το dodge έκανες απλά βαρετές μάχες.

Πιο ενδιαφέροντα βρήκα τα flyting-drinking contests.,

 

Η κάμερα και το οτι δε μπορείς να κοιτάξεις ψηλότερα από τις 30μοίρες γωνία με βάση το πόσο ψηλά βρίσκεσαι ήταν ενοχλητικό και δημιουργούσε μια αίσθηση μπλοκαρίσματος στο open world. Έβγαζε δηλαδή μια arcade-ίλα.

Η ιστορία δε με ικανοποίησε με τους γρίφους. 9 στις 10 περιπτώσεις έπεφτα μέσα στη πρόβλεψη για το ποιός είναι ο καλός ο κακός και ο άσχημος.

 

Ίσως τελικά το Odyssey ως ιστορία να ήταν πιο "δεμένο"

Το Valhalla νομίζω θέλησε να γίνει λίγο πιο mainsteam "τρεντουλιά"

6/10   :(

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Αξίζει να σταθώ στο μέγα σφάλμα της Ubi με το να βάλει δυνατούς χαρακτήρες και βίντεο μέχρι τη μέση και μετά το απόλυτο τίποτα....σα να βαρέθηκαν και είπαν να το ξεμπερδέψουν

 

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

Τα "boss"άκια ήταν απαράδεκτα σε ποικιλία κινήσεων-AI....και άπαξ και συνήθιζες το dodge έκανες απλά βαρετές μάχες.

 

3 ώρες πριν, greekfragma είπε

από την άλλη τα ΄"άδειασε" απότομα αφού μετά τα μισά της ιστορίας οι ανατροπές και γενικά η ίντριγκα φθίνει αδικαιολόγητα.

To the point, ακριβώς οι σκέψεις μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή φαίνεται καλό το  παιχνίδι, 

τρέχει ελαφρώς καλύτερα( σε performance)από το odyssey, τώρα έχω ένα θεματακι με τα πλήκτρα, με ενοχλεί το ALT στην μάχη,το έχει αλλάξει κάνεις σας; ή να το αφήσω ως έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και εγώ προχθές.

Με δυσκολεύει το σύστημα μάχης. Είχα συνηθήσει απο το Odyssey που δεν είχε stamina και τώρα στα μισά της μάχης μου σβήνει και τις τρώω. Είμαι ακόμα στην αρχή βέβαια πριν να φύγω απο τη Νορβηγία οπότε μπορεί να το συνηθίσω όσο παίζω αλλά μάλλον θα το βάλω στο easy να ξεμπερδεύω. Προς το παρόν έχω πιάσει τις χρωματιστές τελείες στο χάρτη για εξερεύνηση.

Επίσης βρήκα και έναν τυπά σε μια σπηλιά, bossάκι που ήθελε να πλακωθούμε για να τον στείλω στη Valhalla αλλά με τουλούμιασε 2-3 φορές και τον παράτησα για αργότερα. 

Νομίζω με 2 τσεκούρια δεν τραβάει, θέλει και ασπίδα.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silverage είπε

Το πήρα και εγώ προχθές.

Με δυσκολεύει το σύστημα μάχης. Είχα συνηθήσει απο το Odyssey που δεν είχε stamina και τώρα στα μισά της μάχης μου σβήνει και τις τρώω. Είμαι ακόμα στην αρχή βέβαια πριν να φύγω απο τη Νορβηγία οπότε μπορεί να το συνηθίσω όσο παίζω αλλά μάλλον θα το βάλω στο easy να ξεμπερδεύω. Προς το παρόν έχω πιάσει τις χρωματιστές τελείες στο χάρτη για εξερεύνηση.

Επίσης βρήκα και έναν τυπά σε μια σπηλιά, bossάκι που ήθελε να πλακωθούμε για να τον στείλω στη Valhalla αλλά με τουλούμιασε 2-3 φορές και τον παράτησα για αργότερα. 

Νομίζω με 2 τσεκούρια δεν τραβάει, θέλει και ασπίδα.

Απλά ξεκλείδωσε το slomo evade και δεν θα έχεις κανένα θέμα, αλλα φυσικά το game θα γίνει απίστευτα εύκολο οποτε ακόμα πιο βαρετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2021 στις 10:56 ΠΜ, greekfragma είπε

..περισσότερο για κυκλοφορία 2012-2015.

οτι πιο ακυρο εχω ακουσει...τα γραφικα του παιχνιδιου ερχονται απο το μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...