Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά επειδή και εγώ περιμένω να βγουν οι πινακίδες, οι αντιπροσωπείες θα παραμείνουν ανοιχτές; θα μπορέσω να πάω να το πάρω μόλις βγουν οι πινακίδες ή καλό Δεκέμβρη τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Παιδιά επειδή και εγώ περιμένω να βγουν οι πινακίδες, οι αντιπροσωπείες θα παραμείνουν ανοιχτές; θα μπορέσω να πάω να το πάρω μόλις βγουν οι πινακίδες ή καλό Δεκέμβρη τώρα; 

Ναι οι αντιπροσωπείες θα είναι ανοιχτές και υποτίθεται πως οι κρατικές υπηρεσίες λειτουργούν κανονικά. 

Επεξ/σία από chriskourou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες πηγα τ αμαξι για πλυσιμο.Το χω παει 3 φορες στο ιδιο απο τοτε που το πηρα που γενικα ειναι εξαιρετικο στην δουλεια του.Γυρναω πισω παρκαρω το παιρνω μετα απο 3 ωρες για βολτα κ τι να δω,στο πισω μερος του προφυλακτηρα εχει 3 σημαδακια (σαν μεγαλες τελειες) που εχει φυγει το χρωμα.Δεν προηγηθηκε καμια αλλη μετακινηση(πληντυριο και πισω σε κλειστο γκαραζ)Ειμαι σιγουρος κατα 99,99999% οτι η ζημια εγινε στο πληντυριο.Ειναι σημαδι σε σημειο που αλλο αυτοκινητο δεν μπορει να βρει για να με χτυπησει κ λογω αισθητηρων που χτυπανε σαν τρελοι απ το εναμιση μετρο να το χτυπησα εγω αποκλειεται.

Να το αποδειξω σ αυτους την στιγμη που δεν το ειδα οταν το πηρα αποκλειεται.Η απορια μου ειναι πως γινεται να εγινε κατι τετοιο ,απο τι??Απο βουρτσα???Απο υψηλη πιεση??? Το πατησα στο google κ βρηκα ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ κ αλλά τετοια παραδειγματα απο φθορες λογω πλυχτηριου κ υψηλης πιεσης.Μαλιστα ο ενας (ειχε toyota) το πηγε στην αντιπροσοπεια η οποια λεει παραδεχτηκε οτι υπηρχε ελλατωματικη  βαφη κ το εφτιαξε δωρεαν(οτι διαβασα σας λεω,αν ειναι αληθεια δεν εχω ιδεα).

Τι μπορω να κανω για επιδιορθωση??Καμια ιδεα που ν απευθυνθω??Θα σας βαλω αυριο φωτογραφιες να το δειτε,τα σημαδια ειναι πολυ μικρα κ αμα δεν το δειξω σε καποιον δυσκολα θα πεσει το ματι αλλα το αμαξι ειναι 8 μηνων δεν μου παει καρδια να το αφησω κ να το βλεπω ετσι.

Επεξ/σία από alimentas
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο από ελαττωματική βαφή μπορεί να φύγει η μπογιά. Και πιο εύκολα φεύγει από τα πλαστικά μέρη. Πάρε μια μπογιά ίδιου χρώματος και βάλε με το πινελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο εγω λυπαμαι να παω το αυτοκινητο σε πλυντηριο ? Ποναει η ψυχη μου να βλεπω να χτυπιεται απο την βουρτσα. Καθομαι μονος μου και το πλενω και εχω το κεφαλι μου ησυχο. 

Οσο ελλαττωματικη και να ειναι βαφη φανταζομαι οτι χρειαζεται την καταλληλη πιεση/κακομεταχειριση για να ξεκολλησει το χρωμα. 

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Shyn είπε

Μονο εγω λυπαμαι να παω το αυτοκινητο σε πλυντηριο ? Ποναει η ψυχη μου να βλεπω να χτυπιεται απο την βουρτσα. Καθομαι μονος μου και το πλενω και εχω το κεφαλι μου ησυχο. 

Οσο ελλαττωματικη και να ειναι βαφη φανταζομαι οτι χρειαζεται την καταλληλη πιεση/κακομεταχειριση για να ξεκολλησει το χρωμα. 

Το αυτόματο πλύσιμο είναι θάνατος για την μπογιά. 
Καλύτερα μόνος στο σπίτι ή σε ειδικά self-service που πληρώνεις για να χρησιμοποιήσεις τις εγκαταστάσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shyn είπε

Μονο εγω λυπαμαι να παω το αυτοκινητο σε πλυντηριο ? Ποναει η ψυχη μου να βλεπω να χτυπιεται απο την βουρτσα. Καθομαι μονος μου και το πλενω και εχω το κεφαλι μου ησυχο. 

Οσο ελλαττωματικη και να ειναι βαφη φανταζομαι οτι χρειαζεται την καταλληλη πιεση/κακομεταχειριση για να ξεκολλησει το χρωμα. 

 

6 λεπτά πριν, LongTom είπε

Το αυτόματο πλύσιμο είναι θάνατος για την μπογιά. 
Καλύτερα μόνος στο σπίτι ή σε ειδικά self-service που πληρώνεις για να χρησιμοποιήσεις τις εγκαταστάσεις.

Για πλύσιμο είπε οπότε μάλλον εννοεί στο χέρι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, poihths είπε

Άσχετο, σε ερώτηση που έκανα σε αντιπροσωπεία της Τογιότα θα είναι ανοιχτά για την περίοδο της καραντίνας

Με ραντεβού θα λειτουργούν ή on line (για τις εκθέσεις)?

Γιατί τα συνεργεία αυτοκινήτων δεν κλείνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, poihths είπε

Άσχετο, σε ερώτηση που έκανα σε αντιπροσωπεία της Τογιότα θα είναι ανοιχτά για την περίοδο της καραντίνας

Όντως; Εγω είχα test drive σήμερα και μου το ακύρωσαν. Δε με βρήκαν στο τηλ και μου έστειλαν email. (Nissan)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DrNick είπε

Όντως; Εγω είχα test drive σήμερα και μου το ακύρωσαν. Δε με βρήκαν στο τηλ και μου έστειλαν email. (Nissan)

 

Test drive λογικά δε θα γίνονται, αλλά αν θέλεις να παραγείλεις/ παραλάβεις/ επισκευάσεις θα μπορείς κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mobile_32 είπε

Με ραντεβού θα λειτουργούν ή on line (για τις εκθέσεις)?

Γιατί τα συνεργεία αυτοκινήτων δεν κλείνουν...

Καλύτερα με ραντεβού, αν και δεν πιστεύω να σε διώξουν... Να πουλήσουν θελουν. Τα τελωνεία να δούμε τώρα τι θα γίνουν

Επεξ/σία από poihths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2020 στις 5:59 ΜΜ, dapostolidis είπε

Χρώμα έχει μεταλλικό γκρι "mountain", για το carplay €380, την gla200, η διαφορά τους είναι στην ιπποδύναμη και είχαν πολύ μικρή διαφορά στην τιμή μεταξύ τους. Σας ευχαριστώ για τις ευχές, παράδοση είπαν τέλη του χρόνου ή αρχές 21, αναμονή

Καλοταξιδη!Θα ενθουσιαστεις.Εγω την παρελαβα 5 Οκτωβρη στην εκδοση Style που ειναι φουλ led.Απο εκει και πανω εφευγε πολυ το εργο.Θα ηθελα τις μεγαλες οθονες αλλα ειπαμε!Θα το ξεπερασω.

Carplay πακετο κτλ μεσα εννοειται.GPS απο το κινητο και Spotify κτλ κι ολα ωραια.

 

Επεξ/σία από rallistas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Για πλύσιμο είπε οπότε μάλλον εννοεί στο χέρι

Στο χερι ηταν παιδια,πλυντηριο το ειπα με την γενικη εννοια.

Ριξτε μια ματια...

IMG-20201107-130026.jpg

IMG-20201107-130035.jpg

IMG-20201107-130204.jpg

IMG-20201107-130225.jpg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alimentas είπε

Στο χερι ηταν παιδια,πλυντηριο το ειπα με την γενικη εννοια.

Ριξτε μια ματια...

IMG-20201107-130026.jpg

IMG-20201107-130035.jpg

IMG-20201107-130204.jpg

IMG-20201107-130225.jpg

Αυτό είναι χτύπημα. Να μιλήσεις με τον υπεύθυνο. Πιθανόν να υπάχρουν κάμερες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...