Προς το περιεχόμενο

[TV]LG 32LJ500V €89.70 @KOTSOVOLOS[ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

δηλαδη εκανες αγορα με πιστωτικη που δεν ειχες αφησει καθολου διαθεσιμο υπολοιπο και περασε η αγορα;

Θα πρέπει να τα κάνουμε τελείως λιανά για να καταλάβουμε ? Η πιστωτική δεν έχει χρήμα. Μπορείς βέββαια να σηκώσεις-τραβήξεις αλλά με το ανάλογο επιτόκιο (17-19%:ph34r:) .Τώρα αν με τον όρο υπόλοιπο εννοείς χρεωστικό υπόλοιπο ε φυσικά έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 259
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλιά στο Κοτσώβολο σε αντιστοιχη αγορα προιόντων η οποία ακυρώθηκε μου έστειλαν πίσω το ποσο συγκεντρωτικά.

ΟΧι ανα μήνα.

Πριν κανα μήνα μου ακυρωσε τo Media μια αγορα και μου τα επιστρέφει μηνα μήνα.

Συνήθως λενε οτι με το τροπο που πλήρωσες ετσι θα σου επιστραφούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasilis 07 είπε

Θα πρέπει να τα κάνουμε τελείως λιανά για να καταλάβουμε ? Η πιστωτική δεν έχει χρήμα. Μπορείς βέββαια να σηκώσεις-τραβήξεις αλλά με το ανάλογο επιτόκιο (17-19%:ph34r:) .Τώρα αν με τον όρο υπόλοιπο εννοείς χρεωστικό υπόλοιπο ε φυσικά έχει.

μα φυσικα εννοω χρεωστικο. εσυ ειπες για 0 υπολοιπο και καταλαβα πως εχεις εξαντλησει το υπολοιπο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω πάθει πριν 2 χρόνια με αγορα από μεγάλο ελληνικό online store.

 

Παραγγελία τηλεόραση, πλήρωμη με κάρτα  σε 12 άτοκες δόσεις.

Σκαει κούριερ,  με χτυπημένο κουτί.

Την στέλνω πίσω.

Μου λένε δεν υπάρχει άλλο κομμάτι,  αν θέλετε επιστροφή χρημάτων.

Ωραία λέω.

Έλα που δεν ήξερα...

Πήρα τα χρήματα μου πίσω σε 12 μήνες...

Τι τηλέφωνα στην τράπεζα ...καμία λύση.

Αυτή είναι η πολιτική. 

Ότι αγοράσεις με δόσεις,  αν για οποιοδήποτε λόγο γίνει ακύρωση,  η επιστροφή των χρημάτων θα γίνει σε δόσεις.

Άσχετα αν σου έχουν δεσμεύσει το ποσό και μπορεί να μην έχεις υπόλοιπο στην κάρτα για άλλη αγορά...

😡

Μετά από αυτό που επαθα,εμαθα.

Πλεον οποια αγορα θελω να κανω  με δόσεις ,μόνο σε φυσικό κατάστημα με το προϊόν στο ταμείο.

Επεξ/σία από giorgosmg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, morfeas-dsl- είπε

Αμφισβητηση συναλλαγης στην τραπεζα, προκειμενου να την ακυρωσουν

Μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής σε συναλλαγή που έχεις κάνει εσύ και υπάρχουν αποδεικτικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πριν αρχίσετε τις καταγγελίες και τις μυνήσεις κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τι έχετε αποδεχθεί πριν κάνετε την παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, omitziz είπε

Πριν αρχίσετε τις καταγγελίες και τις μυνήσεις κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τι έχετε αποδεχθεί πριν κάνετε την παραγγελία. 

Όποτε χίλια μπράβο στον Κωτσο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής σε συναλλαγή που έχεις κάνει εσύ και υπάρχουν αποδεικτικά;

Ναι. Γιατι σε χρεωσανε χωρις να στειλουνε το προιον. Δεν υποννοεις οτι σε κλεψανε.

 

19 λεπτά πριν, omitziz είπε

Πριν αρχίσετε τις καταγγελίες και τις μυνήσεις κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τι έχετε αποδεχθεί πριν κάνετε την παραγγελία. 

Οταν "αποδεχεσαι" ενα καταχρηστικο ορο , δεν εχεις καμια δεσμευση να τον υλοποιησεις. Καθε ορος που αντιβαίνει τη νομοθεσια ειναι καταχρηστικος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τοπικ μενει ανοικτο μονο για την οποια αναφορα εξελιξης παραγγελιας.

Δεν θα μενουν σχολια απο εδω και περα σχετικα με "φιλοσοφικες" συζητησεις πχ για το αν ειναι καλο ή κακο που ακυρωνει ενα μαγαζι, γιατι φευγει η κουβεντα εκτος αντικειμενου της ενοτητας. Αυτα ειναι θεμα αλλης κουβεντας και πραγματα δεδομενα για τους περισσοτερους. Δεν θα διαβαζουμε τι πιστευει ο καθενας μεσα σε ενα τοπικ προσφορας, δεν αφορα τους περισσοτερους η γνωμη των αλλων. Την προσφορα ηθελαν. Περα απο το οτι θα μενει ψηλα χωρις ουσιαστικο λογο. 

ΜΟΝΟ αναφορες - πορεια εξελιξης, χρεωσης κλπ.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ σωστα .......

Σημειωση....η χρεωση της καρτας δεν μπορει να γινει πριν κοπει παραστατικο δελτιο αποστολης απο τον Κωτσοβολο ητοι χρεωση = πακεταρισμα αποστολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zio10 είπε

Μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής σε συναλλαγή που έχεις κάνει εσύ και υπάρχουν αποδεικτικά;

Ναι κάνεις κανονικά, το έχω κάνει 2 φορές, μάλιστα στην μία περίπτωση ήταν αγορά από Κωτσόβολο.

Πάτε στην τράπεζά σας και ζητάτε αμφισβήτηση (ψάχνω να βρω την ακριβή λέξη) συναλλαγής της κάρτας σας και να σας επιστραφούν όλα τα χρήματα με την μία και όχι τμηματικά σύμφωνα με τις δόσεις.  Τους εξηγείτε ότι έχει ακυρωθεί η αγορά από το κατάστημα και δεν θέλετε να τα πάρετε πίσω με δόσεις. 

Συμπληρώνετε μια αίτηση και σε τρεις το πολύ μέρες θα είναι όλα εντάξει. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, daPro είπε

Arielli και hd ready. Άσχετη με του θέματος. Τέτοιες παίζουν συνέχεια σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...