Προς το περιεχόμενο

Η δεύτερη σεζόν του Mandalorian έρχεται τον Οκτώβριο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως αναφέρει η Disney, η δεύτερη σεζόν δεν θα καθυστερήσει και ούτε θα αλλάξει η προγραμματισμένη ημερομηνία κυκλοφορίας της.

Με αρκετές παραγωγές, τόσο στον κινηματογράφο όσο και στο streaming, να αλλάζουν τις ημερομηνίες κυκλοφορίας τους λόγω της πανδημίας, η Disney διαβεβαιώνει τους fans, ότι το Mandalorian θα έρθει στην ώρα του. Η δεύτερη σεζόν της δημοφιλής σειράς θα έρθει στο Disney Plus τον Οκτώβριο, όπως ανέφερε ο CEO Bob Chapek στο CNBC.

Αν και η Disney είχε ανακοινώσει από τον Φεβρουάριο, κατά τη διάρκεια της παρουσίασης των οικονομικών της στοιχείων, ότι το Mandalorian αναμένονταν τον ερχόμενο Οκτώβριο, δεν υπήρξε κάποια ενημέρωση με το τι μέλλει γενέσθαι. Αρκετοί υπέθεσαν ότι η πανδημία θα ανάγκαζε την Disney να μεταφέρει την πρεμιέρα αρκετούς μήνες αργότερα. Πρόσφατο παράδειγμα μάλιστα και η τρίτη σεζόν του Star Trek Discovery, στο οποίο οι συντελεστές λόγω του ότι εργάζονται από το σπίτι, δεν γνωρίζουν κατά πόσους μήνες θα καθυστερήσει. Μία παραγωγή που σε κανονικές συνθήκες, θα την βλέπαμε τον Ιούνιο.

Παρ’ όλο όμως που το Mandalorian δεν θα καθυστερήσει, η παραγωγή αντιμετωπίζει προβλήματα, αφού προσπαθεί να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις εργασίας από το σπίτι. Μάλιστα αρκετές σκηνές είναι εμπλουτισμένες με αρκετά εφέ, που κάνουν τη διαδικασία ακόμη δυσκολότερη. Ο Hal Hickel, ειδικός στα animation, δήλωσε σε συνέντευξή του στο Variety ότι η σεζόν του Mandalorian έχει κάτι λιγότερο από 4000 λήψεις εφέ, δηλαδή περισσότερες από όσα θα έβλεπε κανείς σε ένα κινηματογραφικό blockbuster.

Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στη μέση ακριβώς του τσουνάμι, αλλά θα τα καταφέρουμε, οι άνθρωποι θα έχουν το Baby Yoda τους, το υπόσχομαι.

Μεταξύ των τηλεοπτικών σειρών που δουλεύονται αυτή την περίοδο και έχουν τελειώσει τα γυρίσματα είναι και το Umbrella Academy Season 2 του Netflix. Αντιθέτως, τα Falcon και Winter Soldier του Disney Plus, δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν τα γυρίσματα, με αποτέλεσμα να υπάρξουν καθυστερήσεις.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δόξα το Θεό.Υπέροχη σειρά για τους θαυμαστές και μή του σύμπαντος Star Wars.Ευτυχώς που πρόλαβαν τα γυρίσματα γιατί θα το βλέπαμε το 21.To πρόσωπο μου όταν διάβασα το άρθρο.

Docuseries About The Mandalorian With Jon Favreau? Thank You ...

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρωτη σαιζον βλεποτανε (χωρις να ειμαι star wars fan).

Ειχε ομως μια καπως ...cheasy αισθηση. Βεβαια η αποψη μου δεν μετραει και πολυ μιας και οντας μη fan δεν εχω καμμια θετικη προδιαθεση για το συγκεκριμενο spin off.

Ευχομαι οτι η δευτερη σαιζον δεν θα απογοητευσει  (κυριως τους fan) και ισως το πιο σημαντικο δεν θα επιβεβαιωσει - για μια ακομη φορα - τα σημαδια των καιρων , οτι δηλαδη το Hollywood εχει στερεψει απο φρεσκες ιδεες εδω και πολυ καιρο και προσπαθει να κανει αρπαχτες οπως μπορει .

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Δόξα το Θεό.Υπέροχη σειρά για τους θαυμαστές και μή του σύμπαντος Star Wars.Ευτυχώς που πρόλαβαν τα γυρίσματα γιατί θα το βλέπαμε το 21.To πρόσωπο μου όταν διάβασα το άρθρο.

Docuseries About The Mandalorian With Jon Favreau? Thank You ...

αχου το :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Star Wars είναι μια τριλογία που αποτελείται από τις ταινίες:

Star Wars (1977)

The Empire Strikes Back (1980)

Return of the Jedi (1983)

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει τίποτα άλλο.

ΤΕΛΟΣ

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Confused 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

star wars ειναι ?

και ξεκινησα να διαβαζω το αρθρο νομιζοντας οτι ειναι καινουργιο παιχνιδι...

omg ειμαι αναλφαβητος...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι είμαι fan των ταινιών, δεν ξετρελαθηκα με τα 2 πρώτα επεισόδια και δεν την είδα τη σαιζόν,αλλά θα κάνω μια προσπάθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, geophi είπε

Το Star Wars είναι μια τριλογία που αποτελείται από τις ταινίες:

Star Wars (1977)

The Empire Strikes Back (1980)

Return of the Jedi (1983)

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει τίποτα άλλο.

ΤΕΛΟΣ

το rogue one διαφωνει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολύ καλό νέο. πολύ τη γούσταρα τη σειρά! Ελπίζω και η δεύτερη να είναι  τουλάχιστον ισάξια.

THIS IS THE WAY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mants118 είπε

Θεωρώ ότι είμαι fan των ταινιών, δεν ξετρελαθηκα με τα 2 πρώτα επεισόδια και δεν την είδα τη σαιζόν,αλλά θα κάνω μια προσπάθεια!

Σε πολλές συνδρομητικές οι σειρές αρχίζουν να ρολάρουν μετά το 3ο επεισόδιο, έτσι είναι και αυτή (άλλη σειρά για το παράδειγμα είναι το The Witcher), το γιατί δεν το ξέρω, απλά μερικές σειρές θέλουν λίγα επεισόδια για στρώσουν. Πολύ καλή σειρά και για μένα που δεν είμαι και φανατικός με έβαλε κατευθείαν στο κλίμα του Star Wars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...