Προς το περιεχόμενο

H Nestle κατάργησε τον Νescafe σε σκόνη!


helena_n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν μπορεί να μη πουλάει αφού όλες οι επαγγελματικές συσκευασίες είναι (ήταν) σε σκόνη.

Παρόλα αυτά φαίνεται πως δεν ήταν αρκετό.

Μην ξεχνάμε πόσο έχει πέσει και η πώληση νες και φραππέ στα καταστήματα τα τελευταία χρόνια...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 300
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, helena_n είπε

Προτείνω να στείλουμε όλοι παράπονα με email, μήπως και μας πάρουν στα σοβαρά.

[email protected]

https://www.nestle.gr/info/contact-us

Διαφορετικά ξεχνάμε τον καφέ που απολαμβάναμε και θα αναγκαζόμαστε να πίνουμε μια σκέτη αηδία ή να σπαταλήσουμε ένα σωρό χρήματα για δοκιμάσουμε στιγμιαίο καφέ άλλων εταιριών.

 

1.

JqS4toa.jpg

 

2.

.

.

1 ώρα πριν, nvel είπε

Προσωπική άποψη δεν έχω αφού πίνω μόνο πραγματικό καφέ και όχι αφυδατωμένο

 

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, helena_n είπε

...

Ευελπιστώ εκεί στη Νestle να φάνε τα μούτρα τους και να αλλάξουν γνώμη πριν μου τελειώσει το απόθεμα.

.

Αναφορά σε κείμενο

Nestlé S.A. is a Swiss multinational food and drink processing conglomerate corporation headquartered in Vevey, Vaud, Switzerland. It is the largest food company in the world, measured by revenues and other metrics, since 2014. ...

Λες να πάνε για χρεωκοπία σαν την Apple; 🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Παρόλα αυτά φαίνεται πως δεν ήταν αρκετό.

Μην ξεχνάμε πόσο έχει πέσει και η πώληση νες και φραππέ στα καταστήματα τα τελευταία χρόνια...

Σίγουρα στα μάρκετ λιανικής δεν περπατάει η σκόνη, αλλά δε νομίζω ότι φταίει το προϊόν. Φταίει η μεγάλη ποσότητα / υψηλή τιμή. Ή αν κάποιος αγοράσει θα διαλέξει τη συσκευασία με τη μακρυνότερη ημ.λήξης ώστε να μη πάει χαμένος ο καφές. Επομένως αρκετές συσκευασίες λήγουν και επιστρέφονται.

Εγώ σχεδόν πάντα αγόραζα από skroutzομάγαζα πχ e-kiosk, makeupworld. Πάντα οι ημερομηνίες λήξης ήταν μακρινές, που σημαίνει ότι υπήρχε τεράστια κατανάλωση από επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, helena_n είπε

Προτείνω να στείλουμε όλοι παράπονα με email, μήπως και μας πάρουν στα σοβαρά.

[email protected]

https://www.nestle.gr/info/contact-us

Διαφορετικά ξεχνάμε τον καφέ που απολαμβάναμε και θα αναγκαζόμαστε να πίνουμε μια σκέτη αηδία ή να σπαταλήσουμε ένα σωρό χρήματα για δοκιμάσουμε στιγμιαίο καφέ άλλων εταιριών.

Αλλαγές έγιναν πριν πολύ καιρό και όχι μόνο στον στιγμιαίο καφέ.
Υπήρξαν αντιδράσεις από φανατικούς του είδους, αλλά μάλλον δεν είχαν αποτέλεσμα!

https://www.manchestereveningnews.co.uk/news/greater-manchester-news/nescaf-original-changed-recipeand-customers-12453181

https://www.facebook.com/pg/BringBackNescafeBrownLid/posts/

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες κόκκους το μυαλό μου πάει στο ότι θες μύλο αλλά μάλλον εννοείς τον εντελώς σκόνη με αυτόν που κυκλοφορεί στα σούπερ μάρκετ σε 300 γραμμάρια και κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίρνεις ένα γουδί και τον κάνεις σκόνη πανεύκολα :P

Οι πιο πολλοί δεν πίνουν πλέον φραπέ. Η νέα μόδα του φρέντο και αυτός ένα νεροζούμι είναι. Δεν ξέρω πως πέρασε η μόδα ότι είναι και καλά πιο υγιεινό.ς

Για κρύο καφέ προτιμώ φραπέ. Οι στιγμιαίοι έχουν πιο καλή αντοχή στον ζεστό καιρό. Μπορείς να τον αφήσεις 1-2 ώρες και πάλι ίδιος θα είναι.

Γενικά ο καφές παντού σε ζεστή μορφή πίνεται. Αν ρωτήσεις Ιταλό ή Βραζιλιάνο που είναι χώρες του καφέ, δεν πολυ-ασχολούνται με κρύο καφέ, με εξαίρεση τα ροφήματα-γλυκίσματα.

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νες Καφέ σε σκόνη είδα ότι υπάρχει στο στρατό, για πρώτη φορά...μέχρι τότε, νόμιζα ότι ήταν όπως ο οικιακός! Μάλιστα, εκεί που μας έδιναν τον καφέ ήταν σκέτη αηδία και λέω εντάξει, τον χειρότερο καφέ μας βάζουν...Πάω μαγειρεία μια μέρα υπηρεσία, βλέπω στις προμήθειες ήταν ΝΕΣ μέσα, μεγάλα σακούλια σε σκόνη... Εντάξει προφανώς ήταν θέμα παρασκευής, αλλά ήταν άσχημη λοιπόν αυτή η εντύπωση!

Από εκεί και πέρα, κι εγώ νομίζω - φτιάχνοντας ο ίδιος πλέον καφέ σε σκόνη, στο στρατό, ότι ο κόκκος είχε πολύ καλύτερη υφή και γεύση.

Αλλά πλέον πίνω ΝΕΣ / ΦΡΑΠΕ μόνο από ανάγκη, αν δεν υπάρχει η επιλογή Espresso... και με πειράζει και στο στομάχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι  γνώστες για νες και φραπε ξέρουν ότι ο καφές σε granules είναι ανώτερος, καθώς, παγιδεύεται πολύ περισσότερο άρωμα και γεύση στον καφέ.

Μη στεναχωριέσαι καθόλου, για να γίνει ακριβώς ο καφές όπως ο παλιός που σου άρεσε,  τον χτυπάς σε ένα γουδί, να γίνει σκόνη και το αφήνεις και λίγες μέρες ανοιχτό, να φύγει το άρωμα.

Επεξ/σία από odys03
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alessionew είπε

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι νοθεύονταν πολύ εύκολα και γι αυτό από σκόνη το έκαναν κόκκους. 

Με τι ακριβώς νοθεύεις τον καφέ; Με άλλον χειρότερο καφέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, NT1G είπε

Με τι ακριβώς νοθεύεις τον καφέ; Με άλλον χειρότερο καφέ;

Ε ναι. Όταν δούλευα σε καφετέρια μέχρι τον Ιανουάριο κάποια στιγμή το Νοέμβριο Δεκέμβριο παρατήρησα ότι ο καφές από σκόνη έγινε κόκκους. Ρώτησα τον προμηθευτή και μου είχε πει αυτό περί νοθείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...