Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η πώληση των 10ης γενιάς επεξεργαστών Intel Core για desktop PCs


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, georgepppo είπε

καλά αυτοί δεν σταματάνε το άρμεγμα, ο πιο φτηνός celeron 42$ και ο πιο ακριβός pentium που είναι ίδιο chip με ανεβασμένα ρολόγια 86$....... α ξέχασα βάλανε λίγο καλύτερη igpu που δεν χρησιμοποιεί κανένας για gaming έτσι και αλλιώς :D  ρε σεις τόσο πουλάει η amd τους τετραπύρηνους και με 105 παίρνεις 6πύρηνο με 12threads!

βάλτε μυαλό γιατί πέρα απο τα fanboys δεν θα ξαναπουλήσετε στο μέλλον, ακόμα και η apple το γυρνάει σε δικούς της CPU με σας!

  

ναι μόνο που το uno είναι η intel με τις πάστες, με τις ψύκτρες κάκιστης ποιότητας που χαλάνε τα κλιψ για πλάκα κλπ, πήρα πρώτη φορά amd επεξεργαστή τον ryzen 2200g (απο I5 που κάηκε) και το επίπεδο της ποιότητας μου φαίνεται πολύ ανώτερο!

  

150 ευρώ δεν είναι στραγάλια και για τετραπύρηνο είναι πολλά για τα σημερινά δεδομένα με τόσα παίρνεις 3600 με 50% πάνω δύναμη!

Αν δεν το έχετε καταλάβει η τεχνολογία προχώρησε , αν θέλετε καθίστε να κάνετε παρέα στην ιντελα 

και για να καταλάβεις τι παίζει με την Intel δεν ξέρω αν θυμάσαι η είσαι μικρός και δεν τα πρόλαβες λίγο πριν τους FX που θα έβγαιναν τα τέρατα με τους 8 πυρήνες και θα σκίζαν την intel, είχαν πέσει οι τιμές και εγώ ρίσκαρα και πήρα κάπου 160 τον I5 2400 και λεω άμα βγει κάτι καλύτερο οκ εγώ να κάνω την δουλειά μου θέλω ας το τολμήσω........ και λίγο καιρό μετά κάτι μήνες βγαίνουν οι τοστιέρες FX που απέδιδαν χειρώτερα και απο τους 6c phenom σε κάποιες περιπτώσεις και βλέπεις την intel τσαααααακ 200+ ευρώ ο επεξεργαστής που είχα πάρει 160!!!! και όχι απο κανένα σκρουτζομάγαζο αν θυμάμαι καλά πλαίσιο, και σχεδόν μια δεκαετία μετά σου λέει πάλι στα ίδια λεφτά 4c θα πάρεις σε αυτά τα λεφτά, όχι ρε φίλε άλλο κάρβουνο ήμαρτον μια δεκαετία είναι μεγάλο διάστημα........

Φίλε μου αν κατάφερες να κάψεις ίντελ τσιπάκι όντως εσύ αξίζει να πάρεις amd!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gripoulas1983 είπε

Ρε παιδες διαβαζω απο δω διαβαζω απο κει για βοηθηστε λιγο.Ειμαι ετοιμος να παρω ryzen 3600 με 3600mhz μνημες rtx 2080 super και τον 970evo nvme!Ωραια και καλα μεχρι εδω.Τωρα σε θεμα mobo.Με b450 ειμαι καλλυμενος η θελω χ570;Και η ερωτηση μου ειναι:Το pci express της gpu θα πεσει στα 8x απο 16x στην b450(msi tomahawk plus)Αυτοι που ψαχνονται καταλαβαινουν ακριβως τι εννοω.Δωστε μου μια απαντηση να καταλαβω.Γτ αν ειναι να γλυτωσω 200 ευρω μονο και μονο για το socket ας παω σε b450 αντι για x570..

φτιαχνω και εγω παρομοιο build και θα σου προτεινα να περιμενεις !! σε 20 μερες βγαινουν οι b550 mobos και θεωριτηκα θα εχεις και καλυτερο upgrade path για τα επομενα χρονια με τους ZEN 3 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

8 hours ago, tsarouc said:

Πάνω από όλα ποιότητα ασφάλεια και αίσθηση ότι δεν έχεις πετάξει τα λεφτά σου

I see what u did there. :D

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-238/Intel.html

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εποχές αλλάζουν, η τεχνολογία εξελίσσεται, η AMD έχει πλέον το πάνω χέρι και της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την δουλειά που έκανε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gvourv είπε

Φίλε μου αν κατάφερες να κάψεις ίντελ τσιπάκι όντως εσύ αξίζει να πάρεις amd!

Ετρωγε τοσα χρονια rendering ,και του ειχα πιει το αιμα 

5 ώρες πριν, MTX είπε

καλά μην σου πω και 100% πάνω σε δύναμη , μας τρολλαρεις ρε ψιλέ , 7700k και 3600 πάνε μαζί σε επίδοσης όσο αφορά το gaming δες όσα test θέλεις , από τι στιγμή που ο 10320 θα είναι λίγο καλύτερος από 7700k σύμφωνα με τα λεγόμενα τους , θεωρώ ότι ίδιος με τον 3600 θα είναι σε gaming , απλά ok να δεχτώ ότι ο 3600 ίσως να είναι λίγο πιο futureproof , στον 3600 όμως θα βάλεις το χέρι λίγο πιο βαθιά στη τζέπι για μητρική και μνήμες για να πάρεις το 100% του , οποτε θεωρώ ότι ο cpu τις intel ίσως να βγαίνει λίγο φθηνότερα σαν set

Δεν μιλησα για gaming ουδεποτε,απλα για καθαρη επεξεργαστικη ισχυ και εκει ο 7700 τρωει σφαλιαρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gvourv είπε

Οι φίλοι με τους amd μου θυμίζουν τότε το 95 που ήμουν εθνική οδό με ένα 318is 200 χλμ και έτρωγα μπανανες κ έσκαγε uno turbo προφυλακτήρα,με πέρναγε και στο μισό χιλιόμετρο έκανε δεξιά κ έκοβε ταχύτητα μη σπάσει μοτέρ ή σπόνδυλο.Πιστόλι το uno δε λέω αλλα η "καβάλα" της intel εεε του bmw δεν υπάρχει!

Intel=καβάλα*

*να πηγαίνεις με 200 κ να τρώς μπανάνες.

Τι αμαξάρα η 318is!! Σε ένα τέτοιο έμαθα να οδηγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξύ όλες οι τιμές του άρθρου είναι από το Πλαίσιο. Μπείτε να δείτε, έτσι από περιέργεια, πόσο πουλάει και τους Ryzen.

Αλλά τι λέω και γω τώρα; Εγώ είμαι ένας κολλημένος με την intel. Δεν με προίκησε ο Θεός με αντικειμενικότητα ινστρούχτορα της Σοβιετικής Ένωσης που έχουν οι άλλοι. Αυτοί μωρέ που κοιτάνε μόνο την τσέπη τους(ΠΑΝΤΑ).

Επεξ/σία από pirmen56
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...