Προς το περιεχόμενο

Intel 10th Gen Core, Comet-Lake & Z490 (2020) v2.0


Thresh
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh

Κρατήστε κόσμιο το επίπεδο, χωρίς χαρακτηρισμούς κι ειρωνείες αυτή τη φορά.  Μειώστε στο ελάχιστo τις Intel VS AMD συζητήσεις, έχουν γίνει άπειρες φορές και δεν έχουν κάποια κατάληξη! 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, elpenor είπε

Για να το λες έτσι θα είναι, εγώ ένα video που είδα τον έδειχνε ακριβώς από κάτω από τον 3600 με 2666 RAM αλλά υποθέτω ότι θα πηγαίνουν τουλάχιστον 2933.

Φαντάζομαι πλέον οι b460 θα ανεβαίνουν στα 2933. Πάντως overall για κάποιον που τον ενδιαφέρει το high refresh gaming ο 10600k με λίγο σκάλισμα φαίνεται το καλύτερο deal και πιστεύω δεν θα έχει θέμα με μια φθηνή z490 του 150ευρου

44 λεπτά πριν, elpenor είπε

Για να το λες έτσι θα είναι, εγώ ένα video που είδα τον έδειχνε ακριβώς από κάτω από τον 3600 με 2666 RAM αλλά υποθέτω ότι θα πηγαίνουν τουλάχιστον 2933.

Θα το κοιτάξω δεν είμαι και 100% σίγουρος, όχι τπτ άλλο, αλλά να ξέρουμε και τι θα προτείνουμε στην ανάλογη ενότητα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Φαντάζομαι πλέον οι b460 θα ανεβαίνουν στα 2933. Πάντως overall για κάποιον που τον ενδιαφέρει το high refresh gaming ο 10600k με λίγο σκάλισμα φαίνεται το καλύτερο deal και πιστεύω δεν θα έχει θέμα με μια φθηνή z490 του 150ευρου

Για μένα σε gaming vfm 10600k>10900k 

O 10700 δεν έχει λόγο ύπαρξης

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πρέπει να βρίσκονται όλες οι z490 μητρικές
https://www.pcmag.com/products/mega-guide-all-the-intel-z490-motherboards-for-10th-generation-comet-lake

Ωραίος οδηγός... όχι τόσο αναλυτικός όσο το google doc που έχουμε για τις AM4 αλλά με μια γρήγορη ματιά βλέπεις τα βασικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Για μένα σε gaming vfm 10600k>10900k 

O 10700 δεν έχει λόγο ύπαρξης

Μόνο αν τον χρειαζεσαι και για άλλα πραγματάκια και δεν έχεις τα φράγκα να ανέβεις σε 10900k.  Αλλά οι μητρικαρχες γ@μιουνται με τις τιμές αλλιώς αν έμπαινε σε ένα μομπο των 150 ευρώ με δυνατοτητα να κλοκαρεται καλα θα ήταν καλό deal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Μόνο αν τον χρειαζεσαι και για άλλα πραγματάκια και δεν έχεις τα φράγκα να ανέβεις σε 10900k.  Αλλά οι μητρικαρχες γ@μιουνται με τις τιμές αλλιώς αν έμπαινε σε ένα μομπο των 150 ευρώ με δυνατοτητα να κλοκαρεται καλα θα ήταν καλό deal

Μόνο apex ρε ,άντε και godlike😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Πάντως overall για κάποιον που τον ενδιαφέρει το high refresh gaming ο 10600k με λίγο σκάλισμα φαίνεται το καλύτερο deal

Μιλάμε για οθόνες άνω των 144hz, μέχρι εκεί ακόμα και ο 2700 μου τα έχει εύκολα, πόσο μάλλον ο 3600   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Μόνο αν τον χρειαζεσαι και για άλλα πραγματάκια και δεν έχεις τα φράγκα να ανέβεις σε 10900k.  Αλλά οι μητρικαρχες γ@μιουνται με τις τιμές αλλιώς αν έμπαινε σε ένα μομπο των 150 ευρώ με δυνατοτητα να κλοκαρεται καλα θα ήταν καλό deal

Δεν θα κλοκαρει καλά σε απλές μητρικές όπως ο 9900 ας πούμε.

Ο 10700 είναι μια καθαρόαιμη μπανανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Μιλάμε για οθόνες άνω των 144hz, μέχρι εκεί ακόμα και ο 2700 μου τα έχει εύκολα, πόσο μάλλον ο 3600   

Μιλάω για αγορά μεταξύ Intel cpus ,δεν κάνω σύγκριση με amd ;)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Μιλάω για αγορά μεταξύ Intel cpus ,δεν κάνω σύγκριση με amd ;)

Fair enough ! 

Ανακεφαλαιώνω λοιπόν:
Μιλάμε για οθόνες άνω των 144hz, μέχρι εκεί ακόμα και ο i5-10400F τα έχει εύκολα 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Και στο 1440 παραμένει 

Με την 2070s σου εσύ σε 1440p δε θα δεις διαφορά.κ ο 3300 σε βολεύει μια χαρά και τα ρέστα πιτογυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billeiros είπε

Με την 2070s σου εσύ σε 1440p δε θα δεις διαφορά.κ ο 3300 σε βολεύει μια χαρά και τα ρέστα πιτογυρα

Σοβαρά :) βασικά εγώ δεν μιλάω για το δικό μου σύστημα ούτε για τον άλλον απλώς είπα ποιο είναι το δυνατότερο gaming cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

Σοβαρά :) βασικά εγώ δεν μιλάω για το δικό μου σύστημα ούτε για τον άλλον απλώς είπα ποιο είναι το δυνατότερο gaming cpu

Έλα μην τσιμπας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Σοβαρά :) βασικά εγώ δεν μιλάω για το δικό μου σύστημα ούτε για τον άλλον απλώς είπα ποιο είναι το δυνατότερο gaming cpu

Γιατί θυμάμαι ότι είχες 2080ti εσυ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...