Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 ίσως να μην έχει ακουστικά στη συσκευασία για να ενισχυθούν οι πωλήσεις AirPods


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη αυτος που τα χει και θα σκασει 1200+ για ενα κινητο θα τον νοιαξει το 100 + για τα ακουστικα????πολυ καρμιρια τοτε

δεν λεω για αυτους που δεν τα χουν και κανουν 7000 δοσεις!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, lilwayne είπε

Άχρηστα είναι έτσι και αλλιώς καλά κάνει εφόσον μειώσει την τιμή και μου δώσει την επιλογή να τα αγοράσω αν θέλω .. αλλιώς τα τσοντάρω και παίρνω airpods.. μιλάνε και αυτοί με τα xiaomi τον 200 ευρώ κινητό και ακουστικά δεν παίρνουν ποτέ .. έλεος 

Οταν δινεις τοσα λεφτα για κατι premium και καφε πρεπει να φτιαχνει,btw εγω 90 ευρω εδωσα για το redmi 7a οχι τοσα λεφτα για να με πειραξει που δεν εχει ακουστικα τσιμπα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, asmilon είπε

Το "φθηνοτερα" το υποθετεις ή το εντοπισες καπου στην ειδηση; Προφανως και δε θα ριξουν την τιμη, πρωτον για θεμα εικονας του προιοντος αλλα και δευτερον γιατι καπως πρεπει να πληρωθει το μπονους των στελεχων που σκεφτηκαν την ιδεα για να προωθηθουν οι πωλησεις των airpods...

Πριν γράψεις αυτά που εσύ πιστεύεις και βεβαίως απέχουν από την πραγματικότητα παρασάγγας ίσως θα μπορούσες να ενημερωθείς. 

Και ναι, προφανώς θα ρίξουν τη τιμή. 

https://www.macrumors.com/2020/04/30/iphone-12-pricing-rumor/

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Οταν δινεις τοσα λεφτα για κατι premium...

... δε σε κόφτει και τόσο για τα ακουστικά. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πισωγύρισμα μου θυμίζει καθώς στο 8 και στο 10 που έχω τώρα πήρα έξτρα καλώδιο αντάπτορα για τα ακουστικά οπότε γιατί δεν δίνει ασύρματα έστω παλιότερης γενιάς στην συσκευασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
22 minutes ago, Namor said:

Και γω τα τελευταία 20 χρόνια δεν έχω χρησιμοποιήσει τον γρύλο στο αυτοκίνητο καλύτερα να τον καταργήσουν και να μας κόψουν το πενηνταρικο από την τιμή του αυτοκινήτου και ακόμα καλύτερα και τη ρεζέρβα να πάμε στα 150€

Το καταλαβαίνεις και από τα σχόλια 

Σωστά γιατί τα ακουστικά που έχουμε παντού στο σπίτι έχουν την ίδια βαρύτητα με το ...γρύλο (σου) και τη ρεζέρβα...

Από την άλλη δεν χρειάζεται να το πάρεις τόσο βαριά. Άσε τους πελάτες τις Apple να πέσουν σε κατάθλιψη! 😛 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, hondakkias31 είπε

δηλαδη αυτος που τα χει και θα σκασει 1200+ για ενα κινητο θα τον νοιαξει το 100 + για τα ακουστικα????πολυ καρμιρια τοτε

δεν λεω για αυτους που δεν τα χουν και κανουν 7000 δοσεις!!

κοίταξε ενας καταναλωτής ανεξάρτητα την τσέπη του (οκ αν είσαι εκατομμυριούχος πάω πασο χέστηκες) είτε παίρνει 600 ευρώ μισθό είτε 2000 πρέπει να διεκδικεί απο αυτό που του πουλάει περισσότερα σε χαμηλότερη τιμή, δεν είναι καρμιριά ούτε κλάψα ούτε τίποτα, εδώ η amd βγήκε και είπε ότι το τάδε mobo δεν θα υποστηρίζει την τάδε γενιά CPU και έγινε ο χαμός στα forum και να σου μια κωλοτούμπα και το άλλαξε,όταν σε μια εταιρεία δεν ασκείς λίγο πίεση και να είσαι λίγο Εβραίος θα σε χρεώνει όλο και περισσότερο και θα σου δίνει λιγότερα και καλά κάνει απο μεριά της, δεν κράζω σε καμία περίπτωση την apple , αλλά όσους δεν κάθονται να σκεφτούν λίγο το ίδιο τους το συμφέρον.

  

23 λεπτά πριν, Namor είπε

Και γω τα τελευταία 20 χρόνια δεν έχω χρησιμοποιήσει τον γρύλο στο αυτοκίνητο καλύτερα να τον καταργήσουν και να μας κόψουν το πενηνταρικο από την τιμή του αυτοκινήτου και ακόμα καλύτερα και τη ρεζέρβα να πάμε στα 150€

 

δεν έχεις μείνει απο λάστιχο σε κανα βουνό στην εύβοια χωρίς οδική και 40+km μακριά απο χωριό με κάποιο συνεργείο :P  

απο τότε και τρόμπα ηλεκτρική έχω μαζί , και οδική στην ασφάλεια και την ρεζέρβα σε καλή κατάσταση

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Namor είπε

 μειωμένες τιμές που τις βλέπεις?

Από το άρθρο που έβαλες

  • 5.4-inch iPhone 12: $649
  • 6.1-inch iPhone 12: $749
  • 6.1-inch iPhone 12 Pro: $999
  • 6.7-inch iPhone 12 Pro Max: $1,099
  • Δες τιμές του iPhone 11

iPhone 11 release date

At its fall 2019 event, Apple announced that the iPhone 11, 11 Pro, and 11 Pro Max was released on September 20th. Preorders began on September 13th at 5 a.m. PDT.

iPhone 11 price

The iPhone 11 will retail for $699. The iPhone 11 Pro will retail for $999, and the 11 Pro Max will retail for $1,099. Apple is promoting trade-ins of previous models to lower the cost.

Ίδιες τιμές αντίθετα το iPhone 12 θα είναι και 50$ πιο ακριβό

Σοβαρά τώρα;

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgepppo είπε

κοίταξε ενας καταναλωτής ανεξάρτητα την τσέπη του (οκ αν είσαι εκατομμυριούχος πάω πασο χέστηκες) είτε παίρνει 600 ευρώ μισθό είτε 2000 πρέπει να διεκδικεί απο αυτό που του πουλάει περισσότερα σε χαμηλότερη τιμή, δεν είναι καρμιριά ούτε κλάψα ούτε τίποτα, εδώ η amd βγήκε και είπε ότι το τάδε mobo δεν θα υποστηρίζει την τάδε γενιά CPU και έγινε ο χαμός στα forum και να σου μια κωλοτούμπα και το άλλαξε,όταν σε μια εταιρεία δεν ασκείς λίγο πίεση και να είσαι λίγο Εβραίος θα σε χρεώνει όλο και περισσότερο και θα σου δίνει λιγότερα και καλά κάνει απο μεριά της, δεν κράζω σε καμία περίπτωση την apple , αλλά όσους δεν κάθονται να σκεφτούν λίγο το ίδιο τους το συμφέρον.

συμφωνω απολυτα οτι καλα τους κανει!!!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πάλι η συζήτηση έχει να κάνει με "νεόπλουτους" και "φτωχούς" (διαβάζοντας κάτι σχόλια του τύπου έχεις, παίρνεις... δεν έχεις πάιρνεις android), θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα: αποκλείεται να έχεις... και να μη θές να πάρεις? Η αναγκαστικά ξέρετε την φορολογική δήλωση όσων έχουν android και τους κατατάσσετε στους φτωχούς?

Γενικά ο πόλεμος αυτός έχει βγάλει πολύ κακούς εαυτούς προς τα έξω.. που στην σημερινή κατάσταση το να λές κάποιον φτωχό επειδή δεν έχει iphone δείχνει το ποιον σου......

Αυτά είχα να πω. Μπορείτε να συνεχίσετε...

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

Δηλαδή θες να μας πεις πως τα ασύρματα ακουστικά που ειναι και δύο και μπορείς να τα χάσεις, ή ότι πρέπει να ασχολήσαι με δύο πράγματα είναι περισσότερο  λειτουργικά από τα earpods? Που τα earpods είναι ότι ποιοτικότερο στα λεφτά του? (μη ξεχνάμε πιο παλιά ήταν στα 25 ευρώ). Τι λέμε τώρα θα μας τρελάνετε κάποιοι?

Αν θες βγάλε το αλλά μείωσε την τιμή ή δώσε επιλογές. Αλλά να το βγάλεις και η τιμή ίδια ....ε όχι. Λογικά θα πάει να δώσει δωρεάν τα ασύρματα με μικρή αύξηση τιμής για να κάνει μπαμ. Γιατί πουλάει στυλ και τα ασύρματα ακουστικά είναι απαραίτητα για να συνθέσουν την εικόνα.

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Namor είπε

Τι εννοείς σοβαρά?

Εννοώ ότι το post σου στερείται σοβαρότητας.

Εντελώς.  

Μη με βάζεις να σου κάνω 50ρακια τα αυτονόητα. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μην ανησυχείτε, αν κάποιος πάρει το 12, δεν έχει μέσα ακουστικά και δεν μπορεί να πάρει άλλα, ας μου στείλει ένα μηνυμα να του στείλω ένα ζευγάρι από όσα έχω σφραγιστά και κάθονται μέσα στα κουτιά τους...

Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια έχω να βγάλω από το κουτί τους ακουστικά που έρχονται μαζί με μια νέα συσκευή... :) 

Σας αφήνω τώρα να συνεχίσετε τις κοινωνικοπολιτικές σας αναλύσεις! 😛 

Τα ασύρματα ακουστικά over the ear είναι απλούστευση ζωής και καινοτομία. Τα ασύρματα ακουστικά ψείρες είναι αύξηση πολυπλοκότητας (προσέχεις δυο πράγματα, φόρτιση κτλ). Προσωπικά τα θεωρώ και κακάσχημα, και κατάλληλα μόνο για τις γυναίκες καθώς λειτουργούν και σαν σκουλαρίκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asmilon είπε

Το "φθηνοτερα" το υποθετεις ή το εντοπισες καπου στην ειδηση; Προφανως και δε θα ριξουν την τιμη, πρωτον για θεμα εικονας του προιοντος αλλα και δευτερον γιατι καπως πρεπει να πληρωθει το μπονους των στελεχων που σκεφτηκαν την ιδεα για να προωθηθουν οι πωλησεις των airpods...

με τετοιο target group παλι καλα που δεν χρεωνουν κ την apple ζελατινα για κοσμημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...