Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 ίσως να μην έχει ακουστικά στη συσκευασία για να ενισχυθούν οι πωλήσεις AirPods


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

 

  • Like 8
  • Thanks 7
  • Confused 2
  • Sad 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ως καταναλωτής το βλέπω αρνητική κίνηση. 

Κάποιος που θέλει να δώσει 150€ για τα airpods θα τα δώσει είτε έχει μέσα free ακουστικά με καλώδιο είτε όχι. Αν κάποιος δεν έχει ή δεν θέλει να τα δώσει, απλά θα πάει να πάρει ακουστικά του 20€ να κάνει τη δουλειά του, ή των 50€ που θα είναι μπόμπα. 

Αν και όποιος θυμάται τα καλωδιάτα ακουστικά δεν είχαν ποτέ ιδιαίτερη αντοχή (τουλάχιστον για μένα), ποτέ δεν πήγα να ξανα-αγοράσω τα επίσημα της apple, ήταν αρκετά overpriced, πάντα έπαιρνα άλλης μάρκας μέχρι την ώρα που αγόραζα νέο iPhone. 

Οπότε νομίζω ότι το μόνο που θα πετύχουν είναι η (ελάχιστη) μείωση του κόστους παραγωγής, μιας και δεν θα έχουν μέσα ακουστικά που πληρώνουν 3-5€ για παραγωγή. Μπορεί να λέω και πολλά. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

μια απο τα ίδια, 6-7 iphone εχω αλλαξει προσωπικά και ποτε δε χρησιμοποιησα τα ακουστικα, πηγαιναν σφραγισμενα στον αγοραστή της συσκευής... Θα προτιμουσα να δινει λοιπον τη δυνατότητα συσκευασίας Lite με ενα πενανταρικο λιγοτερα...

add: Τωρα που το σκεφτομαι ουτε το φορτιστη-καλωδιο εχω χρησιμοποιησει στα τελευταια 3 iphone που πηρα, εχω απο το 6s και ειναι σαν καινουργια - ας βγαλει και αυτα και ας κοψει αλλο ενα πενηνταρικο αμα θελει 🤣

Επεξ/σία από paylidis
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

 

Δεν ασχολήθηκε κανένας γιατί προφανώς η OnePlus δεν πουλούσε τα κινητά της τόσο ακριβά όσο η Apple τα iPhone..η συζήτηση πρέπει να τίθεται πάντα πάνω στην ίδια βάση. Μην αναλώνεσαι στο αν και πόσο καλύτερα είναι τα κινητά της Apple, εμείς συζητάμε για τα χρήματα. Και ο προφανής φόβος που δεν κατάλαβες είναι, σήμερα τα ακουστικά, αύριο ίσως ο φορτιστής, μεθαύριο τι?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα σχόλια παραπάνω δείχνουν γιατί η Apple είναι νούμερο ένα. Πουλάνε ένα προϊόν χωρίς το συνοδευτικό που όλες οι άλλες εταιρείες δίνουν και είναι αρκετά απαραίτητο και αντί οι insomniacs παραπάνω να κράζουν για αντιδεοντολογικές και αντικαταναλωτικές πρακτικές υπερασπίζονται την εταιρεία που το κάνει και το δικαιολογούν.

Hats off to apple. Έχει κάνει που******α της τους πιο σκληροπυρηνικούς καταναλωτές. Μαγκιά της. Μόνο μπράβο μπορώ να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Εάν σκοπεύουν με αυτήν την κίνηση να κρατήσουν τις ίδιες τιμές στα pro μοντέλα όπως φημολογείται πόσος με ενδιαφέρουν τα EarPods των 39€.

 Δεν θα λείψουν σε κανέναν .

 Εγώ προσωπικά σφραγισμένα τα έχω στη συσκευασία όπως και η γυναίκα μου .

 Τώρα σχόλια του τύπου «το κινητό θα είναι μέσα» γέλιο μόνο προκαλούν όταν εταιρίες όπως η one plus δεν είχαν ποτέ μέσα αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε ποτέ ...

Τo κινητό μέσα θα είναι......

Όπως και το επίδομα ΚΕΑ για να πληρώσει με δόσεις ο μέσος χρήστης iPhone....... 

Έχω δει αρκετούς με iPhone καινούργια  στην ουρά για τα δωρεάν τρόφιμα σε δήμο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τα βγάλει αν θέλει αλλά να κόψει και το 30αρι.Το σκεπτικό της είναι σωστό. Γιατί αν δεν έχει ακουστικά ο περισσότερος κόσμος που παίρνει apple θα παει και θα παρει apple ακουστικα για να ειναι στο eco και γιατι θα δουλευουν οπως πρεπει

Κερδισμένη θα βγει. Χαμένη δεν βγαίνει. Ούτε κάποιος δεν θα πάρει iPhone επειδη δεν εχει τα ακουστικα μεσα.

Τώρα αν δεν κόψει το 30αρι είναι μαλάκια της. Αλλά εταιρία είναι όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα .

 

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπα πεσμένα πράγματα...

κανονικα τώρα στο θέμα έπρεπε να γίνεται τεξας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Τα σχόλια παραπάνω δείχνουν γιατί η Apple είναι νούμερο ένα. Πουλάνε ένα προϊόν χωρίς το συνοδευτικό που όλες οι άλλες εταιρείες δίνουν και είναι αρκετά απαραίτητο και αντί οι insomniacs παραπάνω να κράζουν για αντιδεοντολογικές και αντικαταναλωτικές πρακτικές υπερασπίζονται την εταιρεία που το κάνει και το δικαιολογούν.

Hats off to apple. Έχει κάνει που******α της τους πιο σκληροπυρηνικούς καταναλωτές. Μαγκιά της. Μόνο μπράβο μπορώ να πω.

Σχόλια πάλι σαν το δικό σου δείχνουν ποσο απληροφόρητος είναι ο μέσος αγοραστής Android.

 Ξέρει τα πάντα για την Apple που δεν τον ενδιαφέρει αλλά δεν ξέρει πως πολλές εταιρείες Android συσκευών δεν παραχωρούν ακουστικά στη συσκευασία ...

  • Like 3
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνει πρέπει να προωθήσει τα AirPods όσο γίνεται έτσι ώστε να φύγουν τα καλώδια από την ζωή μας. Εγώ προσωπικά τα ακουστικά των iPhone τα έχω ακόμα μέσα στα κουτιά τους σφραγισμένα. Επίσης, η Oneplus και και η google δεν είχαν ποτέ ακουστικά μέσα στην συσκευασία (εκτός από το google pixel 3), για αυτές δεν σας πειράζει, σας ενοχλεί μόνο η Apple ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Να τα βγάλει αν θέλει αλλά να κόψει και το 30αρι.Το σκεπτικό της είναι σωστό. Γιατί αν δεν έχει ακουστικά ο περισσότερος κόσμος που παίρνει apple θα παει και θα παρει apple ακουστικα για να ειναι στο eco και γιατι θα δουλευουν οπως πρεπει

Κερδισμένη θα βγει. Χαμένη δεν βγαίνει. Ούτε κάποιος δεν θα πάρει iPhone επειδη δεν εχει τα ακουστικα μεσα.

Τώρα αν δεν κόψει το 30αρι είναι μαλάκια της. Αλλά εταιρία είναι όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα .

Έχεις δει τις τιμές που φημολογείται πως θα λανσάρει όλα τα 12 άρια ;;

 Αν ισχύουν φίλε πίστεψε με κανέναν δεν θα ενδιαφέρει αν υπάρχουν μέσα τα EarPods...

 Όταν η Samsung λάνσαρε το ultra 1400€(!) κάλλιστα θα μπορούσε και η Apple να λανσάρει το 11 pro max στην ίδια και μεγαλύτερη τιμή ..

 Όποτε εμένα σαν υποψήφιο αγοραστή ,Αν, λέω ΑΝ ισχύουν οι φήμες των τιμών τότε με συμφέρει καλύτερα να μην τα βάλει ..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...