Προς το περιεχόμενο

Winbank Πειραιώς


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, poulinos είπε

καλο θα ηταν να του φτιαξεις ωστε να μπορεις να ενεργοποιεις τετοιες υπηρεσιες και γενικοτερα να μππρεις να δεις και εσυ ανα πασα στιγμη οτιδηποτε. η δεν ξερω αν μπορεις πχ στο δικο σου web banking na προσθεσεις καο τον δικο του λογαριασμό 

Είμαι εντελώς άσχετη σε τέτοια θέματα δυστυχώς. Πρέπει να ρωτήσω στην τράπεζα πως γίνεται το web banking. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 minutes ago, lek88 said:

Είμαι εντελώς άσχετη σε τέτοια θέματα δυστυχώς. Πρέπει να ρωτήσω στην τράπεζα πως γίνεται το web banking. 

θα πατε απο εκει θα και θα στο φτιαξουν. χρεωνεται νομιζω 5 ευρω εφαπαξ χρεωση μια φορα. σου δινουν στοιχεια και μετα απο το σπιτι κανεις τα υπολοιπα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχεις ebanking η διαδικασία διαφέρει ανάλογα την τράπεζα στην Attica υποβάλλεις μια αίτηση online και μετα από κάποιες μέρες πηγαίνεις στο υποκατάστημα που επελεξες και καταθέτεις κάτι δικαιολογητικά, σου δίνουν να υπογράψεις μια σύμβαση με τους όρους της υπηρεσίας και μετά παίρνεις κωδικούς που μόλις πας σπίτι το ενεργοποιείς και τους αλλάζεις. Στο ebanking φαίνονται τα πάντα, λογαριασμοί κάρτες συναλλαγές συνδικαιουχοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Καλησπερα παιδια προχτες πηγα τραπεζα ενεργοποησα web banking.Το extra pin για εισοδο στο web bank ειναι προαιρετικο πως το ενεργοποιω;;

Πατάς το μενού (τρεις γραμμές πάνω αριστερά) και μετά τις Ρυθμίσεις (το γρανάζι πάνω δεξιά) --->Ρυθμίσεις ασφαλείας-----> Ρύθμιση quick login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω απο υπολογιστη.πανω αριστερΑ γραφει τ ονομα μου.Εκει εχει καποιες επιλογες ρυθμισεις ασφαλειας και κει εχει μια επιλογη διαχειριση συσκευων το οποιο ειναι για φορητες συσκευες και ενεργοποιηση quick login.Καμια σχεση με αυτο που θελω γω.Ενεργοποιηση του extra pin οταν βαζω τους κωδικους μου στο υπολογιστη για να συνδεθω στο web banking θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Κανεις;;

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ρωτήσεις την ίδια την τράπεζα που σίγουρα θα ξέρει?

Επικοινωνήστε μαζί μας
 
από Ελλάδα και εξωτερικό
 
+30 210 328 8000
 

Όλο το 24ωρο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2020 στις 7:19 ΜΜ, johnmayson είπε

Καλησπερα παιδια προχτες πηγα τραπεζα ενεργοποησα web banking.Το extra pin για εισοδο στο web bank ειναι προαιρετικο πως το ενεργοποιω;;

Μπαίνω στο banking της Πειραιώς χρόνια, το Username είναι σταθερό, τον κωδικό τον καθορίζεις εσύ αλλά πρέπει να τον αλλάζεις μετά κάποιο χρονικό διάστημα το πολύ 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, johnmayson είπε

Μπαινω απο υπολογιστη.πανω αριστερΑ γραφει τ ονομα μου.Εκει εχει καποιες επιλογες ρυθμισεις ασφαλειας και κει εχει μια επιλογη διαχειριση συσκευων το οποιο ειναι για φορητες συσκευες και ενεργοποιηση quick login.Καμια σχεση με αυτο που θελω γω.Ενεργοποιηση του extra pin οταν βαζω τους κωδικους μου στο υπολογιστη για να συνδεθω στο web banking θελω.

Νομιζω οτι η πειραιως δεν υποστηριζει το extra pin για να συνδεθεις στο web banking μεσω υπολογιστη.Η αλφα ομως στο δικο της web banking γινεται.Μιλα με την πειραιως να σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, johnmayson είπε

Μπαινω απο υπολογιστη.πανω αριστερΑ γραφει τ ονομα μου.Εκει εχει καποιες επιλογες ρυθμισεις ασφαλειας και κει εχει μια επιλογη διαχειριση συσκευων το οποιο ειναι για φορητες συσκευες και ενεργοποιηση quick login.Καμια σχεση με αυτο που θελω γω.Ενεργοποιηση του extra pin οταν βαζω τους κωδικους μου στο υπολογιστη για να συνδεθω στο web banking θελω.

κατι σα 2 factor authentification .. οχι απο οσο ξερω δεν υπαρχει.

αλλα για οποιαδηποτε κινηση (πληρωμη, μεταφορα ΕΚΤΟΣ απο εμπιστους λογαριασμους που εχεις ορισει εσυ, κλπ) ζηταει εξτραπιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται περιεργο να μη εχει ενεργοποιηση extra pin για εισοδο στο web banking. Την ιδια μερα εφτοιαξα και για alpha οποτε το ξερω οτι εχει κει.Οσο αφορα τη χρεωση για winbanking πειραιως εγινε την ιδια μερα 5 ευρια..Στην alpha που ειναι 8 ευρια δε εχει γινει ακομη.

Την πρωτη φορα που πηγα να συνδεθω στη πειραιως ηταν στη διαδικασια να αλλαξω και password και username ενω στη alpha Μονο password.Πειραζει λετε που δε αλλαξα το username στη alpha;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τηλεφωνήσεις στην Πειραιώς για σου επιβεβαιώσουν αν υπάρχει το χαρακτηριστικό που σε ενδιαφέρει δεν παίζει σαν ενδεχόμενο ε?

Και όχι, δεν πειράζει που δεν άλλαξες username στην alpha, εγώ έχω το ίδιο εδώ και πάνω από δεκαετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2020 στις 11:10 ΜΜ, poulinos είπε

μπορεις να ενεργοποιησεις τα Email δωρεαν και χωρις να χρειαστει κατι αλλο.προσωπικα αυτο εχω κανει.ερχεται κατευθειαν το email.

Αυτό πως γίνεται; από το κινητό γίνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτερα περασε και η χρεωση 8 ευρια για τη εκδοση web banking alpha.Αργησε λιγο.Αυτο με το email οποιος γνωριζει και για πειραιως και alpha πως το ενεργοποιουμε μεσα απο pc ας ενημερωσει.Υποθετω οτι τα email θα αργουν να ερθουν;Αν μπαινεις 2 φορες (μεσημερι,αργα το βραδυ)στο web banking καθε μερα εχει νοημα να εχεις ειδοποιηση μεσω email??Σε καθε συναλλαγη με χρεωστικη καρτα στο internet θα χρειαζεται κωδικους web banking για να περασει λογω ευρωπαικης οδηγιας σωστα;;Στη alpha αν ενας συγγενης μου ανοιξει web banking μπορουμε να βαλει το ιδιο email με μενα;; Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...