Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft μπλοκάρει την ενημέρωση του Μαΐου στα Windows 10 σε πολλές συσκευές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο Forum.Το άρθρο γράφει οτι σε ορισμένα pc,δεν ΄'αφήνει'' ακόμα να μπεί το τελευταίο update.Για να μην έχουν θέματα,''κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε'' λογική δλδ,που νομίζω είναι κ σωστή.....Εγω ακόμα δεν την έχω περάσει πάντως.....

Για mint,debian & Fedora,πάντως π έγραψαν πιο πάνω,εχω δεν είχα κανένα θέμα με τα updates.Αλλά,εγω δεν έβαζα ποτέ αρχεία & παιχνίδια απο τα store του(όπως κ δεν έχω βάλει τπτ κ στα Windows),περνάω μόνο προγράμματα & παιχνίδια π τα έχω απο αλλού.....Δλδ κλασσικά office 2007(ε δωρεάν ήταν σπο την σχολή,σε όσους υπολογιστές κ αν το βάλω),τα office 16 π ήταν δώρο σε 1 σεμινάριο κλπ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ntsikos είπε

Αν σου έσπασε pc με Linux μάλλον εσύ είσαι το πρόβλημα κι όχι το λειτουργικό 

Στο θέμα του Ubuntu 20.04 έχουν γράψει 8 άτομα.

Ένας κράζει τα λάθος αποτελέσματα και το forcing των snapaaps,

ο άλλος κράζει ότι έγινε Microsoft κ έχει υποχρεωτικά updates που δεν μπορείς να κόψεις

ένας τρίτος ότι είχε κακή εμπειρία γιατί δεν πέτυχε η αναβάθμιση και έχασε όλα του τ αρχεία

κ ένας τέταρτος ότι δεν του αναγνωρίζει πλέον την 2η usb συσκευή που κουμπώνει πάνω.

 

Το λες κ επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχω Windows 10 απο την πρωτη μερα. Εκανα επανεγκατασταση 1 φορα οταν αλλαξα υπολογιστη πριν 8 μηνες. Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα. ΟΚ δεν ειμαι ο πλεον hardcore χρηστης αλλά για μενα τα Win 10 ειναι με τεραστια διαφορα το καλύτερο λειτουργικο για εναν χρηστη που δεν εχει συγκεκριμενες αναγκες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, RX-8 Lover_GR said:

Το παιρνει πίσω μεχρι να το διορθώσει και κραζετε. Ειστε στα καλά σας;;

Αν έκανε αυτό θα σήκωνε και πάλι λίγο κράξιμο. Το θέμα είναι ότι για κάποιους δεν το δίνει εξαρχής ώστε να μην δημιουργήσει πρόβλημα, το λογικό δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Πως μπλοκάρεται σίγουρα και 100 % ;

Όταν ξέρεις, και μέσα από το powershell του βγάζεις τα μάτια (100%).

Για εκείνους που δεν ξέρουν, δεν μπορούν: PrivateWin10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, spectaculator said:

Όταν ξέρεις, και μέσα από το powershell του βγάζεις τα μάτια (100%).

Για εκείνους που δεν ξέρουν, δεν μπορούν: PrivateWin10

Επέτρεψε μου μια διόρθωση,

Για εκείνους που δεν ξέρουν, δεν μπορούν: ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ UPDATE ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, η microsoft ξέρει καλύτερα απο αυτούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, valkon είπε

Πολύς πόνος ρε παιδί μου. Τόσα χρόνια δεν μου έχει "σπάσει" pc με update των windows. Σε αντίθεση με mint, debian, fedora και πρόσφατα arch και manjaro(ότι χειρότερο). Κάθε φορά που ανοίγεις pc με linux είναι και μια έκπληξη. 

Εντάξει, μας δουλεύεις τώρα. Παραθυράκιας είμαι και εγώ χρόνια, αλλά αν μου λες ότι σου έσπασε το Debian, εντάξει είναι τουλάχιστον γελοίο. Έχω από το 2017 Debian testing σε ένα μηχάνημα και λειτουργεί στην πούδρα χωρίς ένα πρόβλημα. Δεν ξέρω εσύ πως το κατάφερες. Δεν σου φταίει το Linux αν δεν προσέχεις. Το ίδιο ισχύει και με τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nasos74 είπε

Επέτρεψε μου μια διόρθωση,

Για εκείνους που δεν ξέρουν, δεν μπορούν: ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ UPDATE ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, η microsoft ξέρει καλύτερα απο αυτούς.

Σωστός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pekou είπε

....Δλδ κλασσικά office 2007(ε δωρεάν ήταν σπο την σχολή,σε όσους υπολογιστές κ αν το βάλω),τα office 16 π ήταν δώρο σε 1 σεμινάριο κλπ......

Πρώτη φορά τ' ακούω.

Οι περισσότεροι τα παίρνουν δώρο από το θείο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λίγες μέρες πριν την διάθεση της ενημέρωσης, μπλόκαρα τις αυτόματες ενημερώσεις για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Τα λέμε σ'ένα μήνα .  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα το update . τωρα η οθονη εχει κανει ενα rotation 180. ευτυχως εχει παρει ακομα ενα rotation 180 το ποντικι και δεν το καταλαβαινεις.

τωρα ψαχνω λιγο να διορθωσω τα rotation 180 σε πληκτρολογειο και εκτυπωτη.

νταξει μωρε υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα φτιαχνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Ναι αλλά για πόσο; Χρήστης 8.1 εδώ (με classic shell start menu) και άρα είμαι "επίσημος" χωρίς bypass tools.

Αλλά αν θες να πάρεις καινούριο λαπτοπ, αναγκαστικά πας στα δεκάρια, αφού ακόμα και αν κάνεις τον επεξεργαστή να δουλεύει με hacks και ρίσκο αστάθειας πλήρεις drivers για την κάρτα γραφικών που θα βρεις; πχ
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/281038/rtx-2070-80-windows-7-8-1-support-/
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/audcae/rtx_cards_on_windows_7/

μεχρι το 2023,οσο για τους drivers βαριεμαι να κατσω να αλυσωσω.οποιος θελει βρισκει λυση εξαλλου η nvidia ακομα βγαζει support ακομα και για της RTX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...