Προς το περιεχόμενο

Τα τελευταία updates για τα Windows 10 δημιουργούν προβλήματα σε εκτυπώσεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε εμένα σε ricoh πολυμηχάνημα ο pcl5e driver δεν επαιζε ούτε απο κοινή χρήση windows ούτε από tcp/ip. Τον άλλαξα με τον pcl6 και όλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Toper Harley said:

Oh boy.... Waiting for Mac OS fanatics to attack.....!!!!!Animated GIF

Ας το κάνω λοιπόν....

Είναι ξεφτίλα να μην δοκιμάζεις επαρκώς την ενημέρωση που βγάζεις και να δημιουργείς τόσα προβλήματα στην πλατφόρμα που προωθείς....μας έπρηξαν να αναβαθμίσουμε σε 10. 

Γι΄αυτό σας λέω...Mac και πάλι Mac.

Τα Windows PC σου χαρίζουν πολλές, μικρές και συχνές στεναχώριες. Ένας Mac όμως...καρκίνο με την μια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι ρε παιδιά κανένα πρόβλημα και ποτέ δεν είχα κανένα θέμα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα windows. 

Μήπως φταίει κάτι άλλο παιδιά? Μήπως αντί να κατηγορείτε την microsoft να ψάξετε που μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Λέω τώρα... 

Εγώ αν μπορεί να βοηθηθεί κάποιος από αυτό θα πω ότι έχω Intel 8700, RTX 2060/GTX 1650/ /RTX 2080 Ti (αυτές τα τελευταία 2 χρόνια περίπου)  32GB ddr4 και έχω να κάνω φορμάτ πάνω από 1,5 χρόνο... Σε 2,5tb εσωτερικούς NVME δίσκους + 2 εξωτερικούς nvme δίσκους άλλα τόσα +  ένα nas στο δίκτυο με περίπου 30+ ΤΒ παιχνίδια ταινίες και προγράμματα (οι nvme όλοι σκασμένοι σε εγκαταστάσεις.. τέτοιο αλαλούμ ίσως και να μην έχετε δει ξανά) και ΠΟΤΕ δεν είχα ΠΟΤΕ κανένα απολύτως πρόβλημα όλα πάνε τραίνο με πλήρης αναβαθμίσεις..

Το ίδιο συμβαίνει σε άλλα 2 συστήματα στο σπίτι των παιδιών (sff συστηματάκια με 4790s και 1650 χαμηλού προφίλ για παιχνίδια ) και αυτά σκασμένα με ότι υπάρχει δίχως καμία απολύτως συντήρηση παρά μόνον ενημερώσεις και οι drivers Πάντα ότι ποιο καινούριο υπάρχει..

Έχουμε 2 εκτυπωτές μαγαζί και 2 σπίτι lexmark, canon, HP παλιά και νέα μηχανήματα λειζερ έγχρωμο και απλά πολυμηχανήματα καθώς και δοχείου ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... όποτε διαβάζω για πρόβλημα στο φόρουμ μου κινεί την περιέργεια. 

ΕΣΑΣ δεν την κινεί? Οπότε θα πρότεινα όποιος γράφει στο παρόν θέμα καλό θα είναι να γράφει πρόχειρα από κάτω στο περίπου τι σύστημα έχει.. γιατί πολυ φοβάμαι ότι κάτι παίζει με τους drivers και την υποστήριξη της κάθε εταιρίας... ΚΑΙ ΟΧΙ η microsoft Που με τόση χολή γράφεται και κοροϊδεύετε ;)

 

Και όχι ούτε μετοχές έχω στην microsoft ούτε δουλεύω σε αυτούς..  Αλλά διαβάζοντας σχόλια του στυλ να βάλω λίνουξ να ησυχάσω πραγματικά αυτή η εποχή που διανοίουμε 2020 και υποτίθεται ότι ο Ελληνικός λαός είναι μορφωμένος και η χώρα μας δεν έχει άσχετους συν το τσαγανό του Έλληνα και η ιστορία του ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να λέγονται τέτοια πράγματα.. ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΜΑΣΤΕ.... λέω εγώ τώρα...

 

Κάνω και μια  υποσημείωση.. 

Επειδή είμαι πολύ πολύ ψείρας με το αν το σύστημα μου λειτουργεί καλά... Εκτός του APC που έχω λογισμικό που παρακολουθεί το σύστημα εκτός των πολλών βοηθητικών προγραμμάτων που ελέγχουν θερμοκρασίες υγεία δίσκων recources κλπ κλπ το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ να δω ότι δεν παίζει καλά θα αρρωστήσω ώσπου να βρω τι φταίει... Το τονίζω αυτό γιατί ίσως ο άλλος σκεφτεί με τόσο γρήγορο μηχάνημα που να καταλάβω ας πούμε αν πηγαίνει ποιο αργά κλπ κλπ.. ΚΑΜΙΑ σχέση.. έχω και ένα λαπτοπάκι που ξέχασα να τονίσω με core i3 και μηχανικό δίσκο που το ανοίγω μόνο για ενημερώσεις και σε αυτό όλα τραίνο πάνε...

Οπότε τι έγινε θέλω να πω... εγώ είμαι κάτι ιδιαίτερο? ΟΧΙ.. κάτι δεν κάνετε σωστά εσείς η κάτι έχετε στο μηχάνημα σας που αν το ψάξουμε και βρουμε το κοινό κακό θα λήξει η ιστορία η microsoft είναι κακή...

Επεξ/σία από tsarouc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ALIEN-3- είπε

Έχουν θέμα μερικοί ΗP με αυτό το πράγμα. Και εγω ειχα το ιδιο θεμα χωρίς να κανω το update. Και αναγκάστηκα να σβήσω την εγκατάσταση και να τα περάσω από την αρχή και μετά ξανά δούλεψε.  Κανε μια αναζήτηση στο google να δεις έχουν πολλοί αυτό το θεμα

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση από το site της HP και προσωρινά έφτιαξε το πρόβλημα. Την άλλη ημέρα το πρωί όμως ξανά το ίδιο. Κάποιος driver πρέπει να ενημερώνεται αυτόματα και δημιουργεί πρόβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαγαμε ολο το βραδυ να προσπαθουμε να φτιαξουμε το μπουρδελο, εν τελει με πατεντα της πατεντας επαιξε. Του γαμας ή δεν του γαμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, george1807 είπε

Γίνονται εκτυπώσεις το 2020;

Κατ΄ έσενα όχι. Κατά τη Microsoft όποτε θέλει κι έχει την καλοσύνη.

Για πλείστους άλλους, ναι γίνονται εκτυπώσεις ακόμα. Και θα γίνονται.😒

2 ώρες πριν, Deyjandi είπε

Εμένα το side panel είναι απο tempered glass

Εμένα έχει και ροδάκια.👍😃

Επεξ/σία από pany07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον καθένα και διαφορετικό πρόβλημα. Σε λάπτοπ Acer Aspire A515 και ο ethernet controller βαράει φρίκες. Μισές φορές που ανάβεις το μηχάνημα σ λέει οτι δεν είναι συνδεδεμένο λες και έχεις βγάλει το καλώδιο. Βάζεις βγάζεις τίποτα δεν ξεσκαλώνει. Άλλη φορά το ανάβεις παίζει μια χαρά και μετά από άκυρο χρονικό διάστημα (λίγα λεπτά έως πολλές ώρες μετά) απλά αποσυνδέεται. Και στις 2 περιπτώσεις, στρώνει με επανεκκίνηση... Τραγικότατο. Υποτίθεται καθυστέρησε και 2 μήνες κοντά για να είναι όσο πιο καλοφτιαγμένο γίνεται. Που να μην καθυστερούσε δηλαδή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκιάχτηκα τώρα...Με βλέπω να πηγαίνω να την στήνω από τις 7 το πρωί στην εταιρία από το να με ξυπνησουν στις 7:30 ότι δεν μπορούν να τυπώσουν τιμολόγια και παραγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έκανα update στην εκδοση 2004, σήμερα ανέβηκα στη ζυγαριά τι να δω +3 κιλά! Τι ΜαΣ ΚΡυΒοΥΝ;

Πυτυχιούχος sysadmin σε εταιρία με 1000αδες μηχανήματα, πέρασε το διαβολικό update kb4557957 μόλις κυκλοφόρησε. Γιατί -λέει- όλοι οι sysadmin με πυτυχίο έτσι ακριβώς κάνουν, πάνε κ περνάνε τα updates Day1 και σε live συστήματα χωρίς δοκιμή.

Ρεεεεεεε.... 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsarouc είπε

 

Μήπως φταίει κάτι άλλο παιδιά? Μήπως αντί να κατηγορείτε την microsoft να ψάξετε που μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Λέω τώρα... 

όποτε διαβάζω για πρόβλημα στο φόρουμ μου κινεί την περιέργεια. 


ΕΣΑΣ δεν την κινεί? Οπότε θα πρότεινα όποιος γράφει στο παρόν θέμα καλό θα είναι να γράφει πρόχειρα από κάτω στο περίπου τι σύστημα έχει.. γιατί πολυ φοβάμαι ότι κάτι παίζει με τους drivers και την υποστήριξη της κάθε εταιρίας... ΚΑΙ ΟΧΙ η microsoft Που με τόση χολή γράφεται και κοροϊδεύετε ;)

Και όχι ούτε μετοχές έχω στην microsoft ούτε δουλεύω σε αυτούς..  Αλλά διαβάζοντας σχόλια του στυλ να βάλω λίνουξ να ησυχάσω πραγματικά αυτή η εποχή που διανοίουμε 2020 και υποτίθεται ότι ο Ελληνικός λαός είναι μορφωμένος 😂και η χώρα μας δεν έχει άσχετους συν το τσαγανό του Έλληνα και η ιστορία του ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να λέγονται τέτοια πράγματα.. ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΜΑΣΤΕ.... λέω εγώ τώρα...

Οπότε τι έγινε θέλω να πω... εγώ είμαι κάτι ιδιαίτερο? ΟΧΙ.. κάτι δεν κάνετε σωστά εσείς η κάτι έχετε στο μηχάνημα σας που αν το ψάξουμε και βρουμε το κοινό κακό θα λήξει η ιστορία η microsoft είναι κακή...

 

Το αρθρο το διαβασες hacker μου?? 3 παραγραφους εχει...

Η Microsoft λίγο μετά αναγνώρισε με σχετική ειδοποίηση ότι η ενημέρωση KB4557957 ενδέχεται να καταστήσει τις εκτυπώσεις με ορισμένους εκτυπωτές αδύνατη. Η εταιρεία προειδοποίησε τους χρήστες ότι η διαδικασία εκτύπωσης ενδέχεται να παρουσιάσει σφάλμα ή μπορεί να σταματήσει απροσδόκητα. Η εφαρμογή επίσης που χρησιμοποιούν αρκετοί χρήστες για να εκτυπώσουν τα έγγραφα τους ενδέχεται να κλείσει χωρίς προειδοποίηση. Η εταιρεία αναγνώρισε επιπλέον και τους «software-based» εκτυπωτές, για την εκτύπωση για παράδειγμα σε PDF.

Επεξ/σία από jimmakoss E30
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...