Προς το περιεχόμενο

Android or ios??


Elenakiii_96

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Elenakiii_96 είπε

Ρε παιδιά άμα πάρω με 64gb εσωτερική μνημη είναι αρκετα;; το λέω γιατί από όσο ξέρω τα iphone δεν δέχονται κάρτα μνήμης.. θα γεμίσουν εύκολα λετε;; απλά βγάζω πολλές φωτογραφίες...τώρα από θέμα εφαρμογών οκ κατεβαζω και εκει αρκετες ππφφφ 😕 και έχω αρχίσει να αγχώνομαι τώρα.... τώρα για μεγαλύτερα gb δεν ξέρω... ξεφεύγουν αρκετά σε τιμή και δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω χρηματα.. 

Το 64 είναι στα 690 (αν μιλάμε ακόμα για το αιφον 11)

Το 128 στα 760.

Τώρα αν θες πάρε το 64ρι και απλά δίνε ένα μικροποσό για icloud.

Euro(Euro)
50 GB: 0,99 €
200 GB: 2,99 €
2 TB: 9,99 €

Εγώ με τα 200gb είμαι κομπλέ πχ.

Αρχικά πάρε το 50ρι και θα είσαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, HateMe είπε

Το 64 είναι στα 690 (αν μιλάμε ακόμα για το αιφον 11)

Το 128 στα 760.

Τώρα αν θες πάρε το 64ρι και απλά δίνε ένα μικροποσό για icloud.

Euro(Euro)
50 GB: 0,99 €
200 GB: 2,99 €
2 TB: 9,99 €

Εγώ με τα 200gb είμαι κομπλέ πχ.

Αρχικά πάρε το 50ρι και θα είσαι μια χαρά.

Ναι λέω να πάω σε αιφον 11 64gb και θα παρω για αρχη τα 50 απο icloud πιστευω καλα θα ειναι αλλα θα δειξει.... αν πάω σε αιφον xr αξίζει ακόμα ή όχι;; το λέω επειδή ειναι μοντέλο 2 χρονών 

Επεξ/σία από Elenakiii_96
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Elenakiii_96 είπε

Ναι λέω να πάω σε αιφον 11 64gb και θα παρω για αρχη τα 50 απο icloud πιστευω καλα θα ειναι αλλα θα δειξει.... αν πάω σε αιφον xr αξίζει ακόμα ή όχι;; το λέω επειδή ειναι μοντέλο 2 χρονών 

Καλό είναι και το XR, αλλά για τόσο μικρή διαφορά που έχουν, πήγαινε στο 11ράκι.

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα κλπ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, HateMe είπε

Καλό είναι και το XR, αλλά για τόσο μικρή διαφορά που έχουν, πήγαινε στο 11ράκι.

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα κλπ. 

Ευχαριστώ πολυ😊😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HateMe είπε

Καλό είναι και το XR, αλλά για τόσο μικρή διαφορά που έχουν, πήγαινε στο 11ράκι.

Καλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα κλπ. 

 

2 ώρες πριν, Elenakiii_96 είπε

Ναι λέω να πάω σε αιφον 11 64gb και θα παρω για αρχη τα 50 απο icloud πιστευω καλα θα ειναι αλλα θα δειξει.... αν πάω σε αιφον xr αξίζει ακόμα ή όχι;; το λέω επειδή ειναι μοντέλο 2 χρονών 

Συμφωνώ με.το φίλο. Αν μπορείς να διαθέσεις τα λεφτά για το 11 πήγαινε εκεί. Σε σχέση με το xr έχει 4gb RAM αντί για 3, καλύτερη και διπλή κάμερα, καλύτερη μπαταρία, πιο καινούργιο επεξεργαστή κτλ.

Ξεκίνα  με τα 64gb. Αν δεν βγάζεις πολλά και μεγάλα video θα είσαι οκ και με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Συμφωνώ με.το φίλο. Αν μπορείς να διαθέσεις τα λεφτά για το 11 πήγαινε εκεί. Σε σχέση με το xr έχει 4gb RAM αντί για 3, καλύτερη και διπλή κάμερα, καλύτερη μπαταρία, πιο καινούργιο επεξεργαστή κτλ.

Ξεκίνα  με τα 64gb. Αν δεν βγάζεις πολλά και μεγάλα video θα είσαι οκ και με αυτά.

Βίντεο δεν βγάζω αλλά βγάζω πολλές φωτογραφίες για αυτό αγχώθηκα σχετικά με τα 64gb εσωτερική μνήμη.. 

Επεξ/σία από Elenakiii_96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Elenakiii_96 είπε

Βίντεο δεν βγάζω αλλά βγάζω πολλές φωτογραφίες για αυτό αγχώθηκα σχετικά με τα 64gb εσωτερική μνήμη.. 

Αν δεν βγάζεις video πάρα πολύ δύσκολο να γεμίσουν.

Μην αγοράζεις τίποτα για αρχή και αν δεις ότι σου χρειάζεται καντο αργότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αν δεν βγάζεις video πάρα πολύ δύσκολο να γεμίσουν.

Μην αγοράζεις τίποτα για αρχή και αν δεις ότι σου χρειάζεται καντο αργότερα...

Ναι βρε χωρίς να γεμίσει ο χώρος δεν αγοράζω τίποτα..  βλέποντας και κάνοντας..  Ανυπομονώ να φτάσουν οι μέρες για να πιάσω πρώτη φορά στην ζωή μου apple  :) και ελπίζω να μην με απογοητευσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Elenakiii_96 είπε

Ναι βρε χωρίς να γεμίσει ο χώρος δεν αγοράζω τίποτα..  βλέποντας και κάνοντας..  Ανυπομονώ να φτάσουν οι μέρες για να πιάσω πρώτη φορά στην ζωή μου apple  :) και ελπίζω να μην με απογοητευσει

Θα σου πρότεινα πριν την αγορά να πας σε ένα κατάστημα να το πιάσεις στα χέρια σου και να δεις πως είναι 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Θα σου πρότεινα πριν την αγορά να πας σε ένα κατάστημα να το πιάσεις στα χέρια σου και να δεις πως είναι 😉

Ακριβως 

Δε χρειαζεται να πεταξεις τοσα λεφτα απλα για να παρεις ενα μηλο

Δες το σε ενα μαγαζι και αν σε βολευει παρτο

Εμενα οσες φορες ετυχε να δουλεψω το ios δε μου αρεσε καθολου ο τροπος λειτουργιας του

Αλλωστε δε με εξυπηρετουν καθολου και πραγματα σαν τα παρακατω:

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για τηλεκοντρόλ

θελω Notification led 

θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών

θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις

θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, adi32 είπε

Ακριβως 

Δε χρειαζεται να πεταξεις τοσα λεφτα απλα για να παρεις ενα μηλο

Δες το σε ενα μαγαζι και αν σε βολευει παρτο

Εμενα οσες φορες ετυχε να δουλεψω το ios δε μου αρεσε καθολου ο τροπος λειτουργιας του

Αλλωστε δε με εξυπηρετουν καθολου και πραγματα σαν τα παρακατω:

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για τηλεκοντρόλ

θελω Notification led 

θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών

θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις

θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει

Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για μένα όπως έγραψα και στη προηγούμενη σελίδα όσον αφορά την δικιά μου χρήση. Αν δεν ασχολείται κάποιος με όλα αυτά και θέλει απλά ένα κινητό διαφορετικό από τα άλλα τότε κατανοώ γιατί θέλει να πάει σε iphone. Βέβαια έχει και συν πέρα από αυτό που είπα αλλά είναι το τι θέλει και βολεύει στον καθένα.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adi32 είπε

Ακριβως 

Δε χρειαζεται να πεταξεις τοσα λεφτα απλα για να παρεις ενα μηλο

Δες το σε ενα μαγαζι και αν σε βολευει παρτο

Εμενα οσες φορες ετυχε να δουλεψω το ios δε μου αρεσε καθολου ο τροπος λειτουργιας του

Αλλωστε δε με εξυπηρετουν καθολου και πραγματα σαν τα παρακατω:

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για τηλεκοντρόλ

θελω Notification led 

θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών

θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις

θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει

Το ξέρεις ότι ούτε οι ναυαρχιδες android τα έχουν όλα αυτά που λες (ραδιόφωνο,notification led, 3.5mm Jack κτλ.) μόνο σε κάτι φτηνά xiaomi πλέον τα βρίσκεις αυτά!

Επίσης πιστεύεις ότι η κοπέλα θα καθησει ποτέ να ασχοληθεί και να βάλει custom rom σε android ή θα χρειαστεί ποτέ 2 κάρτες sim?

Τέλος εδώ δεν μιλάμε για 5πλασια λεφτά αλλά για  όσα θα έδινε για να πάρει και android κινητό.

Με βάση αυτά που λες σε βλέπω να είσαι χρήστης xiaomi των 200€...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adi32 είπε

Ακριβως 

Δε χρειαζεται να πεταξεις τοσα λεφτα απλα για να παρεις ενα μηλο

Δες το σε ενα μαγαζι και αν σε βολευει παρτο

Εμενα οσες φορες ετυχε να δουλεψω το ios δε μου αρεσε καθολου ο τροπος λειτουργιας του

Αλλωστε δε με εξυπηρετουν καθολου και πραγματα σαν τα παρακατω:

Θελω να εχει μπαταρια που σε 2 μερες να εχει SOT 9-10 ωρες
Θελω 2 καρτες sim
θελω να μπορω να βαλω οση μνημη θελω με sd card ωστε να σωζω τα αρχεια  και να μπορω να τα μεταφερω αμεσα και απλα
θελω να εχει ραδιοφωνο σε περιοχες που δεν υπαρχει internet ή δε θελω να χρεωνομαι
θελω να χειριζομαι ολες τις συσκευες του σπιτιου του με το κινητο αντι για τηλεκοντρόλ

θελω Notification led 

θελω χωριστή υποδοχή ακουστικών

θελω να χρησιμοποιω οποιο software θελω χωρις απαγορευσεις

θελω να παραμετροποιω το κινητο οπως μου αρεσει κι οχι οπως αρεσει του κατασκευαστη
Γενικα δε θελω να υπολειπεται σε δυνατοτητες ενω πρεπει να πληρωσω 5 πλασια λεφτα με κινδυνο ανα πασα στιγμη να μου το κλεψουν ή να σπασει

Ναι, μόνο που έγραψε κάτι σελίδες πιο πριν οτι δεν την ενδιαφέρουν αυτά.
Έτσι θυμάμαι τουλάχιστον. 

Υ.Γ το 11ρι το απλό πρέπει να το βγάζει το 8ρι το sot χαλαρά.

Τουλάχιστον το 11 pro max εμένα μου βγάζει 10 χαλαρά την μέρα.

Υ.Γ.2 Μπορείς να βάλεις ESIM και την κανονική, άρα 2 sim.
Υ.Γ.3 Έχει notification led, συγκεκριμένα μια μπινιά που κάνεις μέσω ρυθμίσεων και αναβοσβήνει το φλας (εμενα δεν μ αρεσει αυτο παρα πολυ)

Υ.Γ4 Τι να την κάνεις την υποδοχή ακουστικών; 2020 έχουμε και πάμε προς 2021.

Σιχαμένα καλώδια.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ 11 ΔΕΝ ΕΧΕΙ 1500 ΕΥΡΩ. 

Πάνε αυτά που ξέραμε. 

 

Πω.. θυμάμαι κάτι χρόνια πριν, έκραζα τον billdano που έλεγε για κάτι αιφον 6-7 κλπ οτι είναι top και έκλαιγα απ τα γέλια.
Η αλήθεια είναι πως σιχαίνομαι την apple, αλλά με τα τελευταία, άρχισα να αλλάζω γνώμη, ειδικά με το ρολογάκι που μόνο η άθλια μπαταρία με χαλάει και δεν το παίρνω :P  
 

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koutsis είπε

Με βάση αυτά που λες σε βλέπω να είσαι χρήστης xiaomi των 200€...

Αυτό το λες για κακό? 

Όταν κάνω όλα όσα θέλω με 200€ υπάρχει καποιος λόγος να δώσω 800 - 1400€ για να μην μπορώ να τα κάνω? 

Εκτός και είμαι τρελός ή με ενδιαφέρει μόνο να μοστράρω ότι έχω πανακριβο κινητό 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το αρχικό ερώτημα Ios ή Android:

Αν κάποιος αλλάζει κινητό κάθε ~χρόνο Android.

Αν κρατάει τα κινητά του 3ετία ή και περισσότερο Apple.

Η καλύτερη εμπειρία χρήσης είναι Android flagship τον 1ο χρόνο ζωής της. Το να το έχεις αυτό όμως κοστίζει... και το Iphone σπάνια υπολείπεται σημαντικά (πέραν της μειωμένης παραμετροποίησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...