Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, stamka said:

το TR69 με firmware Nova ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ
το απενεργοποιεις στη ρυθμιση αλλα η Νοβα αν θελει το ενεργοποιεί απομακρυσμένα
Δοκιμασμενο ενω το ειχα κλειστο και μιλαγα με τεχνικο που το ενεργοποίησε

Είχες αλλάξει το "ACS URL" από το Management & Diagnosis --> TR-069;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Είχες αλλάξει το "ACS URL" από το Management & Diagnosis --> TR-069;

ναι ειχα τα παντα κλειστα και νομιζα και εγω οτι ημουν οκ και δε θα θα παρω firmware update για να εχω κωδικους admin Οντως δεν ειχα παρει update οταν ειχε βγει αλλα οταν μιλαγα με τεχνικο ειδα οτι οταν θελουν μπορουν Μου εκανε reset και μου περασε το νεο την ωρα που μιλαγαμε

προφανώς εχουν αφησει κατι στο firmware τους που επιτρέπει απομακρυσμένο ελεγχο
ελεγμενο μονο στο ΖΤΕ Νοβα Δεν ξερω αν εχουν κανει το ιδιο σε αλλα ρουτερ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, stamka said:

ναι ειχα τα παντα κλειστα και νομιζα και εγω οτι ημουν οκ και δε θα θα παρω firmware update για να εχω κωδικους admin Οντως δεν ειχα παρει update οταν ειχε βγει αλλα οταν μιλαγα με τεχνικο ειδα οτι οταν θελουν μπορουν Μου εκανε reset και μου περασε το νεο την ωρα που μιλαγαμε

προφανώς εχουν αφησει κατι στο firmware τους που επιτρέπει απομακρυσμένο ελεγχο
ελεγμενο μονο στο ΖΤΕ Νοβα Δεν ξερω αν εχουν κανει το ιδιο σε αλλα ρουτερ τους

Και στο "Security --> Local Serivce Control"  όλα κλειστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Και στο "Security --> Local Serivce Control"  όλα κλειστά;

ναι ολα κλειστα

εχουν αφησει τρυπα στο firmware και μπορουν Δε μπορω να το εξηγησω αλλιως
Εχει συμβει και σε αλλον που τα ειχε ολα κλειστα (ετσι νομιζε και αυτος)

 

Δε θα προκαλουσα τη τυχη αν δεν το ειχα ψαξει πως κλεινει η απομακρυσμενη διαχείριση σε αυτο το ρουτερ αλλα .... ετσι νομιζα και εγω
Ευτυχώς ειχε διαρρεύσει το προηγούμενο firmware και το εβαλα χειροκηνηταμ ξανα Ειχα και backup της ρυθμισεις Στα νεα ρουτερ δεν γινεται αυτο κλειδωμενα ολα

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το συγκεκριμένο router έχει από την κάτω μεριά γραμμένους κωδικούς admin... έτσι είναι όλα η εμένα είναι παλιό και τότε τα έδιναν από μόνοι τους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω γιατί ένα καινούριο router που μου έδωσαν της Huawei έχει κωδικό user και δεν μπορώ να το βάλω σε bridge mode ενώ του ZTE έχει κωδικό admin από μόνο του και το έβαλα σε bridge μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, llib είπε

Το λέω γιατί ένα καινούριο router που μου έδωσαν της Huawei έχει κωδικό user και δεν μπορώ να το βάλω σε bridge mode ενώ του ZTE έχει κωδικό admin από μόνο του και το έβαλα σε bridge μια χαρά. 

το snr ποσο ειναι ?

εχεις προσβαση σαν admin να δεις ολο το menu ? (δεν υπαρχουν κωδικοι για αυτο το ρουτερ)

παντα κλειδωνει Νοβα για να μην βλεπεις και τους ζητας ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2024 στις 6:26 ΜΜ, stamka είπε

το snr ποσο ειναι ?

εχεις προσβαση σαν admin να δεις ολο το menu ? (δεν υπαρχουν κωδικοι για αυτο το ρουτερ)

παντα κλειδωνει Νοβα για να μην βλεπεις και τους ζητας ....

Που το βλέπω το snr? πάντως μπορώ να κάνω bridge με τους κωδικούς που έχει το router από κάτω, μιας και το έκανα με τις οδηγίες που βρήκα λίγες σελίδες ποιο πίσω και το έχω με το xiaomi mi4a και δουλεύει μια χαρά. Και εγώ παραξενεύτικα που έχει κωδικούς admin γιατί ένα huawei που μου έδωσαν το έχουν κλειδωμένο το bridge mode και ούτε καν ήξεραν στο τηλέφωνο που τους πήρα να μου πουν αν γίνεται έστω να μου το κάνουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, llib είπε

Που το βλέπω το snr? πάντως μπορώ να κάνω bridge με τους κωδικούς που έχει το router από κάτω, μιας και το έκανα με τις οδηγίες που βρήκα λίγες σελίδες ποιο πίσω και το έχω με το xiaomi mi4a και δουλεύει μια χαρά. Και εγώ παραξενεύτικα που έχει κωδικούς admin γιατί ένα huawei που μου έδωσαν το έχουν κλειδωμένο το bridge mode και ούτε καν ήξεραν στο τηλέφωνο που τους πήρα να μου πουν αν γίνεται έστω να μου το κάνουν αυτοί.

δεν το βλεπεις γιατι ειναι κλειδωμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stamka είπε

δεν το βλεπεις γιατι ειναι κλειδωμενο....

Μπήκα και με τους κωδικούς από github αλλά δεν βλέπω να το γράφει κάπου εκτός αν το λέει αλλιώς... πάντως με τους κωδικούς από github εμφάνισε και άλλες ρυθμίσεις στο menu όπως το TR-069 που πριν δεν το είχε. Οπότε ναι δεν τα έχουν όλα ξεκλείδωτα αλλά έχουν το bridge που προσωπικά μόνο αυτό ήθελα... απλά στα νέα router που δίνουν το έχουν κλειδώσει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2024 στις 6:09 ΜΜ, llib είπε

Το λέω γιατί ένα καινούριο router που μου έδωσαν της Huawei έχει κωδικό user και δεν μπορώ να το βάλω σε bridge mode ενώ του ZTE έχει κωδικό admin από μόνο του και το έβαλα σε bridge μια χαρά. 

οπως διαπυστωσες δινουν νεα ρουτερ που δεν υπαρχει κωδικος admin για να μην βλεπεις καποια πραγματα Δεν θελουν να βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/8/2020 στις 5:35 ΜΜ, fasolasi2 είπε

Νόμιζα οτι βρήκα την ρύθμιση του port forwarding με την no-ip.com , δυστυχώς δεν κρατάει την ιδια ip.

Με κάθε επανεκκίνηση του Z288A έχω και διαφορετική IP, μόνο το host name παραμένει το ιδιο,

ελα ομως που ΔΕΝ μπορώ να βάλω host name αλλά ΜΟΝΟ ip address.

Ειναι λάθος ολα οσα κάνω;

 

Τελικά βρήκες την λύση γιατί έχω ακριβώς το ίδιο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε όλους,

εχω κ γω το h288a κ ως ολίγον άσχετος θα ήθελα βοήθεια  !

θέλω να φτιάξω ένα firewall rule ώστε να μπλοκάρω τη σύνδεση της tv στο Ίντερνετ. 

Μπορει κάποιος να με καθοδηγήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...