Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1-- μπορει αν εχει καποιος να μου πει εστω και με πμ κωδικους voip nova? ψηνομαι να παρω αυτο το ρουτερ 

Asus DSL-AC87VG AC2400

αλλα δεν δινουν κωδικους για τηλεφωνια οι τυποι..

2-  Αν το παρω .. και δεν βρω κωδικους.. Αν το συνδεσω επανω στο αλλο σαν exteder αλλα δεν ξερω πως θα παιζει μονο το wifi σωστα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2020 στις 9:37 ΠΜ, SakisLeft είπε

Μια χαζή ερώτηση. Εάν τοποθετήσω ένα router (Xiaomi Redmi Router AC2100 2033Mbps 2.4G 5G Dual Band)  ψηλά πάνω σε ένα ράφι, θα έχω θέμα ; Απώλειες σήματος κλπ... 

Οχι ισα ισα το πιο πιθανό να εχεις καλυτερη καλυψη

Επεξ/σία από Panoutsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2020 στις 7:13 ΜΜ, Panoutsakos είπε

Οχι ισα ισα το πιο πιθανό να εχεις καλυτερη καλυψη

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα, μια βοήθεια όποιος μπορεί, πιο είναι το default login του router έκανα ένα reset και δεν θυμάμαι τη είχε και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις.

13 λεπτά πριν, appleman είπε

καλημέρα, μια βοήθεια όποιος μπορεί, πιο είναι το default login του router έκανα ένα reset και δεν θυμάμαι τη είχε και δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις.

Εντάξει το βρήκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2020 στις 8:01 ΜΜ, ALXIOA είπε

1-- μπορει αν εχει καποιος να μου πει εστω και με πμ κωδικους voip nova? ψηνομαι να παρω αυτο το ρουτερ 

Asus DSL-AC87VG AC2400

αλλα δεν δινουν κωδικους για τηλεφωνια οι τυποι..

2-  Αν το παρω .. και δεν βρω κωδικους.. Αν το συνδεσω επανω στο αλλο σαν exteder αλλα δεν ξερω πως θα παιζει μονο το wifi σωστα? 

Καλύτερα να πάρεις από EU αν βρεις σε Black Friday η από Ελλάδα  το κορυφαίο Asus RT-AX86U η το Asus RT-AX82U. Αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό δες και Asus RT-AX58U. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, timos81 είπε

Καλύτερα να πάρεις από EU αν βρεις σε Black Friday η από Ελλάδα  το κορυφαίο Asus RT-AX86U η το Asus RT-AX82U. Αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό δες και Asus RT-AX58U. 

Ευχυ πολύ ... Θα  μπορώ να το συνδέσω μόνο για δίκτυο φαντάζομαι.. αφού η νονά δεν δίνει κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Ευχυ πολύ ... Θα  μπορώ να το συνδέσω μόνο για δίκτυο φαντάζομαι.. αφού η νονά δεν δίνει κωδικους

Δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσαι ακριβώς , για τηλεφωνία και Internet έχεις τον πάροχο σου. Εγώ για την συσκευή σου πρότεινα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, timos81 είπε

Δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσαι ακριβώς , για τηλεφωνία και Internet έχεις τον πάροχο σου. Εγώ για την συσκευή σου πρότεινα.  

Ναι σωστά. Απλά ο πάροχος δεν μου δίνει πρόσβαση στην τηλέφωνια.. οπότε ότι εξοπλισμό πάρω θα δουλέψει πάνω στο υπάρχον ρούτερ τις νοβα αλλά μόνο για ίντερνετ. Είτε wifi είτε lan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις γιατι δεν επικοινωνουν οι συσκευες μεταξυ wifi(2.4 ή 5) και lan; Αμα συνδεθω στο wifi δεν τις βλεπω. Εαν συνδεθω απο τον σταθερο μπορω. Κατι εχει το wifi του ρουτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dum είπε

Πουλαει κανενας το συγκεκριμενο ρουτερακι, της nova παιδια;Αθηνα μονο. 

πας σε ενα καταστημα της νοβα και το αγοραζεις 20 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα σήμερα γιατί αναβαθμίζω σε 100vdsl και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν συγκεκριμένο μοντέλο. Όποιο είναι διαθέσιμο στην αποθήκη. 

Αυτή τη στιγμή έχω της Technicolor TG788vn V2. Τι λέει σε σχέση με το H288A?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Νεος μέλος και ολίγον άσχετος από το αθλημα. Αναβαθμήσαμε πριν λίγες μέρες το internet από 24αρι σε 100αρι (forthnet). Στη προηγούμενη σύνδεση επειδή ειχαμε θέματα με το modem του παρόχου, αγόρασα το tp link AC1200 Archer VR400, από το οποίο ήμουν πολύ ικανοποιημένος. To modem που εστειλε η εταιρεία ειναι το Η288Α. Ενεργοποιήθηκαν και όλα δουλεύουν οκ, απλά παρατηρώ ότι η ενταση του σήματος στα δωμάτια που ειναι πιο απομακρισμένα από το modem ειναι χαμηλότερη σε σχέση με το tp link (τη προηγούμενη περίοδο αφού με τη νέα ταχύτητα δεν το έχω συνδέσει). Αν δεν κάνω κάποιο λάθος, πρέπει να παραμείνει το H288A για τη τηλεφωνική γραμμή. Να προσπαθήσω να συνδέσω το tp link για το wifi? Γίνεται αυτό? Μέσω του H288A? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 12:34 ΠΜ, dskoul είπε

Δεν κανει τιποτα αδελφε ... 
δεν ειναι οτι εχουμε προβλημα ... 
ειναι οτι μετα απο λιγο το 5G εξαφανιζεται ... σαν να μην υπηρξε ποτε .. .
δεν το βλεπει καμια συσκευη ... 
 

ολα τα width μου αλλαξαν απο την εξ. πελατων ... 
δεν εχει σημασια ... 
δεν μιλαμε για αποσυνδεσεις ... μιλαμε οτι ειναι να σαν εξαφανιζεται η band ... απο ολες τις συσκευες ! 

Καλησπέρα φίλε μου συγνώμη για την καθυστέρηση. Βρήκες λύση; αν όχι πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε να σε βοηθήσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...